Choď na obsah Choď na menu
 


Spomienky na lásku

Bertrice Small

Spomienky na lásku

Obrázok

Odvážna a temperamentná Walesanka Rhonwyn je nemanželskou dcérou Llywelyna Gruffydda, princa waleského. Po matkynej smrti ju otec odvezie do svojej pevnosti Cythraul, kde je výlučne mužská posádka. A tak vojaci v pevnosti vychovajú dievčatko ako chlapca- naučia Rhonwyn zaobchádzať so zbraňami, jazdiť na koni.

Keď Rhonwyn dospeje v prekrásnu ženu, otec ju na základe mierovej zmluvy medzi Anglickom a Walesom vydá za anglického lorda Eduarda de Beaulieu, ktorý ohromene zisťuje, že jeho pôvabná nevesta so zlatými vlasmi je svojhlavá a chladná divoška.

Pomaly, trpezlivo, krok za krokom si získava jej srdce.

Keď ho však Rhonwyn sprevádza na križiackej výprave do severnej Afriky, v jednej z bojových šarvátok ju inoverci vezmú do zajatia. Stane sa otrokyňou vášnivého cinnebarského kalifa, ktorý si ju obľúbi a zasvätí ju do tajov zmyselnej lásky.

Po úteku z harému a návrate k manželovi, ktorého obraz stále nosila v srdci, Rhonwyn zdesene zisťuje, že lord Eduard sa v domnení, že zahynula, znovu oženil.

Sklamaná Rhonwyn sa nevzdáva a bojuje - tentoraz za svoju česť a spravodlivosť...

Takže tu máme ďalšiu Smallovku, v ktorej nechýba iskrivá vášeň, napätie, zaujímavý dej a samozrejme, pre autorku poznavacie znamenie - harém...

Kniha je krásna, príbeh je zaujímavý, ale keď už čítate nejakú jej desiatu knihu, tak trocha podobný, no neuberá jej to nič z pútavosti.

Hoci dosť pochybujem, že by sa v tej dobe manžel čo i len priznal k manželke, ktorá bola milenkou inoverca, uveznená v haréme, ale o čom by to potom bolo. Autorkyne príbehy sú ako rozprávky a tak to aj beriem.


 

Náhľad fotografií zo zložky Bertrice Small

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.