Choď na obsah Choď na menu
 


Spoznaj svoju lásku

Johanna LINDSEY

SPOZNAJ SVOJU LÁSKU

Obrázok

V origináleJOINING v ČR: Triumf lásky

Vydavateľstvo: Ikar, 2004

Obrázok ANOTÁCIA:

Krásna Milisant Crispinová a pekný, ale arogantný Wulfric, budúci gróf zo Sheffordu, sú zasnúbení, no nevhodnejší pár by sa našiel len ťažko. Milisantin otec dal dcére mesiac na to, aby si privykla na budúceho manžela ešte pred svadbou. S ubúdajúcim časom sa Milisant čoraz zúfalejšie snaží nájsť spôsob, ako sa nechcenému sobášu vyhnúť. Wulfric, naopak, prepadá čaru hrdej a silnej ženy, ktorá mu bude napriek svojej vôli už o niekoľko dní patriť. Spojenie dvoch mladých ľudí sa blíži, ale ani jeden z nich netuší, že sa chystá plán, ako zničiť nielen obrad... Ak chcú Milisant a Wulfric prežiť, musia spoznať svoju lásku.

 

 

 

 

Obrázok

Obrázok Wulfric de Thorpe sa chce oženiť s Agnesou z Yorku a nie s nejakou Millisant, ktorú videl len raz v živote - vtedy  keď na neho poštvala svojho sokola (aspoň on si to  myslí). Lenže nemá na výber!

Ani Millisant po svadbe s Wulfricom nijako netúži. Tiež si pamätá na ich prvé stretnutie, keď svojim hnevom vyplašila sokolicu a tá zaútočila na Wulfrica, ktorý ju potom zabil. Keď sa vtedy na neho s hnevom vrhla, utrpela úraz členka. Vtedy ju prepadol smrteľný strach, že bude do konca života krívať, a tak si sama zatlačila kosť na pôvodné miesto.
Obaja si k sebe budú musieť nájsť cestu...  

Spracovala Elen

 

 

Shefford Series
1. Defy Not Thy Heart / 1989/ - Reina a Ranulf - Spútaj ma láskou
(Ikar 2001)
2. The Joining / 1990 - Milisant a Wulfric - Spoznaj svoju lásku
(Ikar 2004)
Obrázok Obrázok

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Super hlavna hrdinka

(Eveline, 27. 4. 2010 12:48)

Podla mňa je to jedna z najlepších kníh, ktoré pani L napísala. Hlavne preto, že sa obe osobnosti na seba až príliš podobajú. Obaja živočíšni odvážni...... a predsa to šťastne skončí

5 srdiečok.

(janka, 23. 3. 2009 21:58)

Ja osobne túto knihu zaraďujem do prvej 5 naj od Lindsey. A ešte k jedným z najlepších kníh z tohto obdobia. Elen presne vystihla dôvody, kedy a kde vzniklo ich nepriateľstvo. Ale nespomenula, že z Millisant vyrástla malá divoška, lepšie povedané chlapec. Chodila oblečená ako chlapec, správala sa ako chlapec a samozrejme nepreháňala to s umývaním, však to sa len ženy stále čľapkajú vo vode. No a samozrejme netúžila potom, aby ju nejaký chlap sekíroval a kázal jej, čo má robiť. A počula hrozné zvesti o tom, čo robia manželia manželkám. A Wulfrica považovala, vďaka tomu spomenutému nedorozumeniu, za surovca, ktorý týra zvieratá.
Wulfric zase netúži po žene, ktorá sa nespráva ako žena, ale ako neposlušné chlapčisko, ktoré mu len strpčuje život. Ale keďže boli už od mlada zasnúbený, tak len kvôli otcom sa snažia spolu vychádzať. Hádam nemusím ani hovoriť, že Wulfricovi sa postupne podarí vykresať z Millisant ženu, po ktorej prahne túžbou. A teda bude to medzi nimi poriadne iskriť(ešte, že hrady boli zo skaly, inak by sa ten hrad vznietil z toľkých iskier).
Ich slovné súboje boli naozaj brilantné, aspoň mňa pobavili.