Choď na obsah Choď na menu
 


Suzanne Enoch-Skandál

Suzane Enoch

Skandál

 

Vydavateľstvo:  DOMINO 2007

Originál: A matter of scandal


Obrázok Anotácia:

Puvabná slečna Emma Grenvilleová je ředitelkou dívčí školy a vede své žačky v duchu vlastního přesvědčení, že ženy nejsou na světě proto, aby byly zdrojem mužské potěchy. Má až po krk nadutých šlechticu, kteří ženami pohrdají – a nejvíce ji dráždí vévoda z Wyclifu. Uhraničivý lord chce ztrojnásobit školné, aby finančně vypomohl své rodině, ale Emma je rozhodnuta jeho rozhodnutí zmařit.

Hříšně prřitažlivý Graydon Brakenridge za svuj dosavadní život nepotkal ženu, kterou by nedokázal svést. I tentokrát je přesvědčen, že tvrdohlavou slečnu ředitelku dokáže dostat tam, kde ji chce mít – a posléze snad i do svého lože. Zapřisáhlý svobnodný mládenec ovšem inteligentní a překvapivě smyslnou slečnu Grenvilleovou hrubě podcenil. Netušill, že jeho pusobení v dívčí škole vyústí ve společenský skandál, a už vubec si nebyl ochoten připustit, že by ho Emma mohla vmanipulovat tam, kde se nikdy nechětl ocitnout: před oltář.

 

Obrázok

 

Táto kniha je súčasťou trilógie: Lekce lásky a Pulnoční setkání. Sú to príbehy 3 kamarátok z dievčenskej školy, kde teraz Emma, po smrti svojej tety robí riaditeľku. Z tejto trilógie som čítala ešte Lekce lásky, ale Skandál je jednoznačne lepší, vtipnejší, zaujímavejší a hrdinovia sú jedineční.

 Graydon prichádza na vidiek, lebo jeho strýko má finančné problémy. Preto sa Greydon rozhodne zvýšiť nájom nájomníkom. No a nájomníkom je aj dievčenská škola, kde robí Emma riaditeľku. Graydon sa to pani riaditeľke rozhodne oznámiť sám, ale akého je jeho prekvapenie, keď zistí kto je tou riaditeľkou. Je toto papuľnaté dievčisko, ktoré stretol, keď sa mu polámalo koleso a ktorú od vtedy hľadal.

 Emma samozrejme nesúhlasí so zvýšením nájomného, pretože škola nemá peniaze nazvyš. Tak sa rozhodne využiť všetky prostriedky, aby jej nezvýšil nájom. No a tak si zavolala svojho právnika, aby konfrontovala Graydona.

 A keďže ani jeden z nich nechce ustúpiť, uzavrú stávku. Emma má vymyslieť iný spôsob, ako zlepšiť finančnú situáciu jeho strýka. Graydon má vyučovať Emmine žiačky, ako sa správať v spoločnosti.... Samozrejme víťaz rozhodne o výške nájmu a celá stávka má trvať 4 týždne.

 Máme tu jednu tvrdohlavú, inteligentnú riaditeľku, namysleného vojvodu, ktorý je zásadne proti dievčenským školám, lebo si myslí, že tam ženy učia, iba samé hlúposti. Do toho spisovateľka zamiešala zaujímavú stávku a iskry, ktoré poletovali medzi Graydonom a Emmou, a to nielen hnevu.

Spracovala Janka

 

Náhľad fotografií zo zložky Suzanne Enoch

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.