Choď na obsah Choď na menu
 


Svůdcova přísaha

Laurens Stephanie

Svůdcova přísaha

Obrázok

V originále: A RAKE’S WOW,

vydal: Ikar 2005.

Obrázok Anotácia:

Historická romance volně navazující na Nevinné potěšení. Vane Cynster přísahal, že se nikdy neožení, a krásná Patience Debbingtonová přísahala, že si nikdy nenechá zlomit srdce. Ale když se ti dva potkají, poruší některý z nich svou přísahu?

Vane Cynster přísahal, že se nikdy neožení a nedá se zkrotit od žádné ženy. Pak potkal neodolatelnou Patience Debbingtonovou a rychle změnil názor. Námluvy však zdaleka neprobíhají hladce - ano, dívce se točí hlava z jeho polibků, jeho doteky jí berou dech, ale je odhodlaná nenechat si od známého sukničkáře zlomit srdce. A zapřisáhlého starého mládence čeká nelehký úkol, pokud chce přesvědčit tvrdohlavou krásku, aby si ho vzala…

Obrázok

Tak toto bol doslova a do písmena beh na dlhé trate, knihu som začala čítať asi tak trikrát a vždy po prvých päťdesiatich stranách odložila na neskôr, no ale tento krát som zaťala zuby a snažila som sa to dočítať (ale to len preto, že už na mňa čakala ďalšia časť série Svůdná čarodějka a ja série rada čítam postupne tak ako za sebou príbehy nasledujú ak sa to dá). Našťastie sa príbeh po prvej tretine začal pekne rozbiehať , inač by som to asi vzdala – znova. Takže ako som už povedala príbeh v prvej tretine dosť nuda, ale potom sa to akosi zamoce, a celkom sa to už dá, Vane (neviem ale dosť mi vadí, že ho v ´ďalších dieloch volajú Rytíř , pretože sa tak úplne stráca zmysle toho mena i to ako bolo v prvých dvoch dieloch vysvetľované, tak neviem či to bol len vymyslel prekladateľa alebo čo ) je mi od začiatku dosť sympatický, ale u Patience mi dosť vadí tá jej nerozhodnosť vo vzťahu voči Vanovi , raz je to podľa nej len ľahtikár, ale hneď na to tvrdí, že asi taký zlý celkom nebude, odmieta sa zaň vydať, pretože je ľahtikár, ale verí mu, pretože taký vlastne nie je, proste si to vždy prekrúti tak ako sa jej to práve hodí. Nuž ale samozrejme skončí sa to šťastne ako ináč. Ja to rozhodne už druhýkrát čítať nebudem, ale kto si obľúbil Cynsternových tak nech po knihe rozhodne siahne, síce to nie je žiadna sláva, ale patrí do série.

Spracovala LENKA

Cynster
1. Devil's Bride (1998) - Nevinné potěšení (Ikar 2004)
2. A Rake's Vow (1998) -
Svůdcova přísaha (Ikar 2005)

3. Scandal's Bride (1999)- Svůdná čarodějka (Ikar 2009) 

4. A Rogue's Proposal (1999) -Démon touhy (Ikar 2010)
6. All About Love (2001)
7. All About Passion (2001)
8. On a Wild Night (2002)
9. On a Wicked Dawn (2002)
10. The Perfect Lover (2003)
11. The Ideal Bride (2004)
12. The Truth about Love (2005)
13. What Price Love? (2006)
14. The Taste of Innocence (2007)
15. Where the Heart Leads (2008)
16. Temptation and Surrender (2009)
The Promise in a Kiss (2001)

 

Náhľad fotografií zo zložky Stephanie Laurens

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Vane

(Dia, 16. 1. 2011 20:58)

Vie mi niekto povedať, čo znamená tá prezývka Vane?