Choď na obsah Choď na menu
 


Tajemství noci

Beverley Jo

 

TAJEMSTVÍ NOCI

 

Obrázok

V originále SECRETS OF THE NIGHT

vydalo Domino 2001

Obrázok Anotace :

Anglie 176

Mladá a půvabná Rosamunda Overtonová uzavřela sňatek z rozumu s postarším mužem. Manželství plynulo poklidně až do chvíle, kdy jí její muž dal velmi neobvyklý úkol, a to zplodit dítě s cizím mužem a zajistit tak dědice obrovského rodinného jmění. Náhoda přivede Rosamundě do cesty zraněného cizince, mladého lorda Branda Mallorena. Rosamunda mu zachrání život a na oplátku ho požádá, aby jí pomohl splnit manželův úkol. Aby nebyla poznána, schází se s Brandem pouze v masce. Po několika schůzkách se do sebe mladí lidé zamilují. Brandovi se podaří odhalit totožnost své tajné milenky a to právě včas - Rosamundě a jejímu nenarozenému dítěti hrozí smrtelné nebezpečí..

 

 Obrázok

 

Tak prvé dve tretiny tejto knihy boli skvelé a čítalo sa to tak dobre, že som si večierku pretiahla do skorých ranných hodín, potom ale autorka trocha spomalila a v závere sa kniha už len tak vliekla. Treba ale podotknúť, že JB je skvelá rozprávačka a príbeh vás úplne pohltí.

Rosemunda je vydatá za muža, ktorý je od nej omnoho starší, nebol to však sobáš z donútenia. Rosa mala ako mladučká nehodu s kočiarom a na tvári jej ostali škaredé jazvy, a tak Digbiho ponuku na sobáš v šestnástich víta ako možnosť úniku pred priveľmi ochraňujúcou rodinou. Žije pokojný život v ústraní so dvojím postarším manželom a venuje sa chovu koní.

Okolnosti sa však veľmi zmenia po smrti Digbiho dediča hrozí že Rosino milované panstvo prejde do rúk Edwarda fanatického stúpenca prísnej sekty Nové spoločenstvo, ktorá je známa svojimi nekalými praktikami. Jedinou nádejou je Rosino dieťa, preto jej Digbi ale i celá rodina taktne naznačí, že by si mala povyraziť a otehotnieť. Ale Rosa nedokáže len tak využiť príležitosť na maškarnom plese, preto uteká sklamaná domov. Pri ceste nachádza muža v bezvedomí, o ktorého sa postará, ako odmenu žiada aby s ňou neznámi muž strávil noc.

Brand jej prosbe vyhovie, i ked tvár svojej záchrankyne ešte nevidel, Rosa má totiž po celý čas na tvári masku....

Ja môžem knihe vytknúť len ten rozťahaný záver. A ešte ma troška Rosa naštvala, ked uvažovala o tom že sa vzdá svojho dieťaťa, aby nepošpinila česť mŕtveho manžela.

Na knihu priamo naväzuje kniha Černý markýz ja som ju kedysi dávno čítala, ale nenadchla ma, pretože som mala pocit, že príbeh začal niekde inde a ja som nastúpila už do idúceho vlaku - tak som teraz prišla na to že to tak ozaj bolo príbeh Diany a Beya totiž začína v tejto knihe.

  a ešte troška :)

Malloren
My Lady Notorious (1993) - Nespoutaná dáma (Domino 2004)
Tempting Fortune (1995) - Pokušení (Domino 2005)
Something Wicked (1997) - Hříšná dáma (Domino 2005)
Secrets of the Night (1999) - Tajemství noci (Domino 2001)
Devilish (2000) - Černý markýz (Domino 2002)
Winter Fire (2003) - Falešné zásnuby (Domino 2006)
A Most Unsuitable Man (2005) - Nevhodný nápadník (Domino 2006)

A Lady's Secret (2008)- Tajemství dámy (Domino 2009) volne navazuje na Mallorenovcov

 Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Jo Beverley

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.