Choď na obsah Choď na menu
 


Tajomný smaragd

Meagan McKinneyová

Tajomný smaragd

Vydal: IKAR 1997

V origináli: Till Dawn Tames The Night

Obrázok Anotácia:

Mladá Aurora vyrastala v útulku pre osirelé deti a vôbec netušila, že jej malý medailónik je jedinou stopou k cennému smaragdu, o ktorý majú záujem viacerý ľudia. Záhadný pirát Vashon ju unesie a po mnohých spoločných útrapách a dobrodružstvách si napokon získa hrdinkino srdce.

 

 

 

 

Aurora je podľa mňa dosť naivná, a Vashonovi nedá väčšiu námahu ju uniesť, sama pekne vpochoduje do jeho pasce, a dlho netuší, že ju niekto uniesol. Vashon je typ hrdinu ktorých ja veľmi nemusím, komplikovaný, s temnou minulosťou a plný démonov, avšak pri naivnej a nevinnej dievčine všetci jeho draci utíchnu. No pravdu povediac dosť nereálne, ale to je len môj názor. I napriek tomu patrí táto kniha medzi tie, ktoré si vždy rada prečítam znova a sem tam upustím i nejakú tú slzičku. Takže kto to ešte nečítal hor sa do knižnice  pretože inde ju asi už nezoženiete.

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Meagan McKinneyová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Už som vravela?

(Lenka P, 22. 8. 2011 17:47)

Túto knihu by som najradšej zhltla, ak by to malo znamenať, že sa pri mne zjaví Vashon :)) Inšpirujúci muž.

Nazor

(lubica1995, 20. 5. 2010 12:57)

Knihu som hltala asi potiaľ, kým sa dostali na Vashonov ostrov. Od toho momentu stratila pre mňa čaro, kniha sa rozbehla,akoby ju autorka chcela mať už za sebou. Aj to ich doťahovanie a nenávisť s láskou bolo na začiatku zaujmavé, ale ked´ to pokračovalo aj keď už spolu- čo to- prežili, prišlo mi to nezaujmavé. Bolo to čitatelné, aj keď som čakala od samotného smaragdu akúsi silu, pochopila som, samozrejme, o čo išlo autorke v tomto prípade, a síce, že nieje dôležitý smaragd, ale sila vlastného presvedčenia. Jednoznačne Krásna ako ruža je klenot a nedá sa porovnať. :)

moj nazor

(Lissa, 22. 2. 2010 23:38)

Mna az tak nedostala tato kniha :) Proste ma nevtiahla do deja.. A ani ta hlavna hrdinka sa mi az tak nepacila, Vashon bol super aj ked az moc mozno :D ale urcite stoji za precitanie.

moja prvá McKinneyová

(Kristína, 21. 2. 2010 18:23)

bol práve Tajomný smaragd. A dodnes ostáva pre mňa jedna z tých najlepších. Milujem pirátske príbehy a tento sa naozaj vydaril.

najlepšia z najlepších

(Ruži, 21. 7. 2009 19:48)

Možno sú všetky ľúbostné romány nereálne, ale kto nerád sníva??? McKinneyovú pokladám za jednu z najlepších spisovateliek ľúbostných románov a Tajomný smaragd sa mi dokonca páčil asi najviac z kníh, ktoré som doteraz od nej prečítala a tých nebolo málo! No nechám sa prekvapiť a možno jedného dňa zmením názor:D
Vashon sa mi zdal neodolateľný, hoci som ho väčšiu časť knihy neznášala...

proste nádhera

(majka, 10. 5. 2009 16:05)

túto knihu som si musela čítať stále dookola.Bola naozaj výborná. ROZHODE odporúčam.

Osudom spojený

(janka, 2. 12. 2008 21:16)

mne sa od Mckinneyovej najviac páčila knihy Osudom spojený + Tajomný smaragd

nie zlé, ale...

(Elen, 26. 11. 2008 11:47)

od Meagan McKinney som čítala oveľa lepšie knihy (napr. LEVY A ČIPKA a jej voľné pokračovanie KRÁSNA AKO RUŽA).

úžasná kniha

(janka, 21. 10. 2008 21:38)

Aurora celý život strávila zavretá v sirotinci a teraz prvýkrát išla za brány sirotinca, takže sa nečudujem, že bola naivná, aj ja by som chňapla po prvej príležitosti dostať sa von zo sirotinca a Vashon dodal správnu dávku napätia, vzrušenia a hlavnú zápletku