Choď na obsah Choď na menu
 


Třetí kruh

Amanda Quick

 Třetí kruh

Obrázok

V originále: The Third Circle

Vydal: Baronet 2008

Obrázok Anotácia:

Již čtvrté volné pokračování románů o tajných společenstvích je opět plné dramat, vášnivých romancí a temných intrik. Leona Hewittová v převleku do pánského večerního úboru tajně vnikne do muzea lorda Delbridge, aby získala zpět předmět ukradený její rodině. V chabě osvětlených místnostech však potkává vysokého muže, jehož pouhý hlas v ní vyvolává mrazení. Thaddeus Ware obdařený mimořádnými psychickými vlohami je zvyklý na to, že vyvolává strach, zejména u žen. Konečně je mužem, jenž dokáže ovládat mysl jiných.

Obrázok

 Mám veľmi rada Amandu Quick a jej paradetektívky, kde sa to len tak hemží nadprirodzenými schopnosťami, magickými predmetmi a ľuďmi ktorý majú zvláštne nadanie či schopnosti - ako ovládanie mysle iných, vnímanie aury či zostrené zmysly lovca.

Ani v tomto románe zo série Arkane society to nie je ináč, diely tejto série sa preplietajú menzi minulosťou a súčastnosťou. Diely 1,4 a 6 sú historické a vyšli pod pseudonymom autorky Amanda Quick, kdežto diely 2,3,5 sa odohrávajú v súčastnosti a vychádzajú pod menom Jayne Ann Krentz.

Leona má nadanie na prácu s krištálmi, vie pomocou nich liečiť zlé sny, spolu s Taddeusom sa zapletú kôli zvlášnemu krištálu do série neuveritelných a nebezpečných dobrodružstiev, z ktorých vyviaznu zo zdravou okžou často len vdaka taddeusovmu nadaniu na hypnózu.

Dozvedáme sa tu čo to o spoločenstve Arkány, ktoré združuje ľudí s nadprirodzenými schopnosťami, ale dozvedáme sa tiež že najnebezpečnejšieho nepriateľa treba často hľadať vo vlastných radoch.

Príbeh dosť nadväzuje na knihu Láska na druhý pohľad

Mne sa príbeh páčil, udržal ma v napätí od začiatku do konca, ako to už pri dobrých detektívkach býva, takže mi ani tá romantika, ktorej tu bolo poskromne nechýbala :)

Spracovala LENKA

Arcane Society
1.Second Sight

Láska na druhý pohľad

/Na druhý pohled
2007 IKAR
2. White Lies (2007)
Počestné lži
9/2009
Baronet
3. Sizzle and Burn (2007)      
4.The Third Circle Třetí kruh 2008 Baronet
5. Running Hot (2008)
     
6.The Perfect Poison 2009      

 

Náhľad fotografií zo zložky Amanda Quick/ Krentz

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:(((

(Lenka, 28. 7. 2009 11:40)

Z tejto série vyšla u nás len jedna kniha a to v Ikare Láska na druhý pohľad čo je škoda, séria vyzerá sľubne a dobré budú podľa mňa i tie diely zo súčastnosti , ostatné vydal baronet v ČR.
Ale je pravda že túto autorku vo veľkej miere vydával už neexistujúci Wist :((

???

(Marek, 28. 7. 2009 10:44)

Neviem, ako vás, ale mňa udivuje, že u nás jedna séria vychádza vo viacerých vydavateľstvách. Napr. Vášnivý vzdor v Ikare a ďalšie diely vo Wiste (alebo tak nejako). Keď už začnú niečo vydávať, tak poriadne...