Choď na obsah Choď na menu
 


UTAJENÁ KRÁSA

Teresa MEDEIROS

UTAJENÁ KRÁSA

Obrázok

V originále FAIREST OF THEM ALL,

vydalo Domino 2003.

Obrázok Anotácia:

Holly považovala svou krásu za prokletí osudu. Zástupy nápadníků odmítala tak dlouho, až se její zoufalý otec odhodlal k nepředloženému činu - vyhlásil rytířský turnaj, jehož vítěz se stane manželem jeho vzdorovité dcery.
Holly se ovšem uchýlí ke lsti a před rytíře předstoupí se začerněnými zuby, oškubanými vlasy a v pytlovitých šatech, které zakrývají její smyslnou postavu.Většinu uchazečů o svou ruku tím odradí, ale jeden z nich se zdá být dívčinou ošklivostí potěšen. Austyn z Gavenmoru totiž ví, že ženská krása leckdy bývá zdrojem manželských nesnází, nevěry, žárlivých výbuchů.
Poté, co Austyn vyhraje turnaj, vyráží novomanželé na jeho hrad ve Walesu a začíná mezi nimi vzkvétat láska. Holly by mu ráda vyjevila pravdu, ale není si jistá, jestli její drobnou lest nebude považovat za zradu. Podaří se jí Austyna přesvědčit, že nemá jen hezkou tvář a vnadnou postavu, ale i upřímné srdce? Nechá se Austyn navzdory svým předsudkům vlákat do osidel lásky, která by ho mohla zbavit dávného rodového prokletí?

 Obrázok

Trocha rozprávkové a dosť temné, máme tu rozzúrenú kráľovnú víl ale i pani vo veži a tiež kopu nenávisti a zrady, klamstva, žiarlivosti, tajomstiev a pretvárky. Holly je najprv dosť prekvapená reakciami na svoj nepekný vzhľad, kedže nikdy doteraz nič podobné nepoznala je správaním ľudí dosť otrasená, ale zároveň sa cíti trocha slobodnejšia, a najviac ju prekvapije reakcia obyvateľov manželovho hradu, ktorý sú ako sa zdá šťastím celý bez seba že si ich pán priviedol škaredú nevestu, a tak je pre Holly oveľa tažšie výsť s pravdou von. Ale i v tomto prevleku si ako sa zdá vie nájsť miesto v manželovom srdci, a ked už všeko vyzerá ako tak nádejne, príde pravdaže odhalenie a pravda pre oboch v najkrutejšej podobe. Holly i Austyn budú musieť prejsť dlhú a trnistú cestu k svojej láske, teda Holly ju skôr presedí vo veži.

Zaujímavou a kontroverznou postavou je Austynov otec ku ktorému čitateľ sprvu pociťuje ľútosť, avšak to sa v závere veľmi zvrtne a starý blázon zohraje pri rozuzlení príbehu dosť drastickú úlohu, ale ako to už v rozprávkach býva....

 

Spracovala Lenka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Teresa Medeiros

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.