Choď na obsah Choď na menu
 


Vášnivé námluvy

Balogh Mary

 

Vášnivé námluvy

Obrázok

Then Comes Seduction (2009)

Baronet 2010

ObrázokDruhý příběh z cyklu o výjimečné rodině vroucích a smyslných Huxtableových vypráví osud nejmladší ze tří sester, Katherine. Nejúchvatnější dívka uvedená toho roku do společnosti se musí střetnout s Jasperem Finleym, baronem Montfordem, ve hře plné intrik a podvodů, o svou čest a lásku. Ve věku společenských skandálů a pozlátka se Katherine se teprve bude učit, jak si vybojovat své místo na slunci.
Z cyklu Sestry Huxtableovy

Obrázok

 

Pokračovanie o milej rodine Huxteblových tento krát o najmladšej zo sestier Katherine a neslávne známom zvodcovi a búrlivákovi Jasperovi.

 

Jasper Finley, barón Montford medzi priateľmi známi ako Monty uzavrie v deň svojich dvadsiatych piatych narodenín stávku - veľmi nevhodnú stávku, že zvedie nevinnú pannu, cnostnú pannu, a toto zvedenie dotiahne až do úplného konca. Ako obeť stávky je určená jedna z najkrajších debutantiek sezóny Katherine Huxteblová. Jasper si preto pripraví plán ako vyhrať stávku až do posledného detailu, na jeho počudovanie však ide všetko až príliš ľahko...

 

Katherine túžiaca po dobrodružstve a láske takmer okamžite podľahne Jasperovým premysleným zvodom.

 

Ibaže...

 

O tri roky neskôr je Katherine stále slobodná a jej cestu opäť skríži Jasper, i tento krát pôjde o stávku, avšak hlavne o lásku.

 

Mám rada Baloghovej hrdinov, rada sledujem ako sa mení ich osobnosť s ohľadom na osud, ktorý im autorka pripraví. Sú živý, a hlavne nie sú dokonalý, majú obyčajné ľudské chyby, a je skvelé pozorovať ako im podliehajú.

 

Možno sú Baloghovej knihy menej akčné a dobrodružné, ale nudiť som sa pri nich ešte nezačala, a rada siahnem na ďalšie pokračovanie z tejto série.

 

Som zvedavá hlavne na príbeh o Constantinovi, ten ešte vždy ostáva záhadnou postavou.

Spracovala LENKA

Huxtable Quintet
1. First Comes Marriage (2009) - Nečekaná svatbaBaronet 2010
2. Then Comes Seduction (2009) - Vášnivé námluvy Baronet 2010
3. At Last Comes Love (2009) - VŠE KONČÍ LÁSKOU Baronet 2010
 
4. Seducing an Angel (2009) - SVEDENÝ ANDĚL Baronet 2010
5. A Secret Affair (2010)

Obrázok

 

Náhľad fotografií zo zložky Mary Balogh

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

výborná séria

(saša, 13. 9. 2011 21:18)

Príbehy o Huxtableovcoch sa mi veľmi páčili. Séria patrí k tomu najlepšiemu v regency sériách - aspoň pre mňa. Príbeh o Katherine a Montym sa pekne rozvinie. Keď sa po troch rokoch po škandálom zaváňajúcom stretnutí znova stretávajú, sú starší a múdrejší a... stále nezadaní. Príjemnou zápletkou je snaha Montyho postarať sa o mladšiu sestru a jeho boj o toto právo s nepríjemnou tetou a bratrancom. Postava uhundraného strýka mu skvelo nahráva :)))) Nuž irónia a humor tu majú svoje miesto a sú veľmi príjemným osviežením.