Choď na obsah Choď na menu
 


Vplyvná dáma

Tessa Dare

A Lady of Persuasion (2009) - Vplyvná dáma (Ikar, 2011)

Obrázok Čo očakáva krásna Isabel Graysonová od svojho uvedenia do spoločnosti v noblesnom Londýne? Detstvo i roky dospievania prežila v Západnej Indii, v rodine s pološialenou matkou a otcom záletníkom. Milovaní bratia sa kedysi venovali pirátstvu a teraz spravujú obrovský, aj keď nepoctivo získaný majetok ako počestní šľachtici. Pečať minulosti poznačila nevinnú dušu dievčiny. Jej čisté srdce túži pomáhať biednym, odčiniť neprávosť a krivdy spôsobené vlastnou rodinou i spoločnosťou. Isabel sa rozhodla, že sa vydá za bohatého a významného lorda a stane sa vplyvnou dámou. Chce totiž svoje postavenie i bohatstvo využiť na boj za práva biednych. Sir Toby s jeho nižším šľachtickým titulom a smutne známou reputáciou nie je vhodným adeptom na manžela – pri ňom jej však vrie krv, búši srdce a na povrch sa vyplavuje dlho potláčaná vášeň. Keby dokázala toho šarmantného diabla zmeniť, určite by získala to, po čom túži – spoločenský rešpekt. Je to však nebezpečný hazard. Ak totiž Toby vyhrá, Isabel stratí svoje srdce.

Obrázok

     Isabel a Toby sa stretnú na jednom večierku – a po pár minútach známosti sa zasnúbia. Tobyho exotická kráska priťahuje, ale chce sa hlavne pomstiť jej bratovi, za ktorého sa vydala jeho bývalá snúbenica. A Isabel sa dala Tobymu oklamať – sľúbil jej, že sa dá zvoliť do parlamentu, aby mohol konať v prospech slabých a utláčaných. To je totiž jediné, čo Isabel od manželstva očakáva. Môžu byť láska a vášeň súčasťou tohto chladného kalkuku?

     Noooo ... takže po prvej kapitole som si myslela, že túto knihu odložím a už sa k nej nikdy nevrátim. Či už vinou prekladu alebo autorkinho štýlu, pripadala mi mätúca, čudná, unáhlená. Divné slovné spojenia, dojem opakovania tých istých faktov. Ale zaťala som sa a v polovici románu som s prekvapením zistila, že to celkom ide. Paradoxné bolo, že to vôbec nebolo na nejakej romantickej scéne, ale počas nominácie kandidátov do volieb  Ktovie prečo mi táto scéna pripadala najlepšia z celej knihy. Takže som čítala a uvedomila som si, že Toby mi je sympatický (konečne pre zmenu nejaký usmievavý bezstarostný ľahtikár), Isabel sa dá zniesť a ani tí jej bratia a ich lásky mi už tak nejdú na nervy. Keď sa k tomu priráta idylický anglický vidiek, pár humorných scén a fakt, že som túto knihu chcela odpísať už na začiatku a nakoniec som ju zvládla a dokonca si ju celkom obľúbila, dávam , ale ostatné zo série si asi neprečítam. 

Kristína 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

prvé dve super... táto tretia NIE

(Sissi, 1. 12. 2011 19:29)

Prvé dve knihy boli úplne super.... ak si ohodnotila práve túto tretiu na môj vkus až tolkými srdiečkami, tak na hodnotenie prvých dvoch také množstvo srdiečok ani nemáš. Vplyvná dáma bola zaujímavá tak možno po druhú kapitolu... potom to bola iba nuda, nič sa nedialo ... možno až zase niečo na konci ale tým sa už aj tak nič nezachránilo. V knihách Bohyňa lovu a Zvábená siréna bolo všetko - vášeň, romantika, humor a aj zaujímavá zápletka. Toto boli iba zbytočne zaplnené listy papiera. Dočítala som to so sebazaprením.

sklamanie

(Silvia, 11. 11. 2011 9:12)

keď vyšla prvá časť potešila som sa, vyzeralo to sľubne - ale veľmi skoro som bohužial vytriezvela - prvá časť dočítaná "nasilu" druhá so všetkým sebazaprením a tretiu som už radšej ani nekupovala a ako vidím dobre som urobila...(aj keď tie obsahy vyzerali pri každej lákavo..)

Vplyvná dáma

(Tesa Dare, 30. 10. 2011 19:17)

Tessa Dare

(Jana, 27. 10. 2011 14:24)

Tak to podľa mňa robíš chybu, lebo ja som prečítala všetky tri a tretia sa mi páčila asi najmenej. Tá "NAJ" bola pre mňa rozhodne 1.časť.