Choď na obsah Choď na menu
 


Vykúp moje srdce

Cabot Patricia, Meg Cabot, Thermopolis Mia

Vykúp moje srdce

Ikar 2010

Ransom My Heart (2009)

Obrázok Mia Thermopolisová, princezná Genovijská, hrdinka série Denník princeznej, napísala s pomocou Meg Cabotovej svoju prvú historickú romancu. Čitateľky desiatich častí série Denníka, ktoré sa odohrávajú v súčasnosti, možno prekvapí, že romanca Vykúp moje srdce je zasadená do 13. storočia. Príbeh ich bezpochyby strhne rovnako a neodložia knihu, kým nedočítajú poslednú stránku. Láska a nenávisť sú ingrediencie, čo dodajú čaro každému románu, či už sa odohráva v súčasnosti, alebo v minulosti. Hrdinom Miinej romance je vysoký, príťažlivý rytier, ktorý desať rokov bojoval vo Svätej zemi, no len čo vstúpi na rodnú pôdu, stane sa zajatcom krásavice s dobrodružnými sklonmi. Finnula Craisová chce totiž pomôcť sestre získať veno a zajme Huga Fitzstephena len preto, aby zaňho od jeho rodiny žiadala výkupné. Prihodí sa jej však čosi nečakané – do svojho zajatca sa zaľúbi. Aj ona prebudí v Hugovi neskrotnú vášeň. Môže však urodzený gróf pomýšľať na vážny vzťah s dcérou mlynára, ktorá navyše pytliači v jeho lesoch?

 

Ozaj vydarený kúsok, osviežujúce, vtipné a romantické, nuž až na to meno hlavnej hrdinky nemám vážnejšie výhrady voči tejto knihe je to také príjemné pohodové čítanie, ktoré vás zaujme už po pár stránkach a nepustí až do konca knihy, ktorá je o trochu obsiahlejšia ako sme u románov od Ikaru zvyknutý.

 

Z obsahu nebudem veľa prezrádzať, len poviem že Fin vôbec nie je obyčajnou dcérou mlynára a že niektorí hrdinovia sa teda pekne vyfarbia. Fin to teda vôbec s Hugom nebude mať ľahké, nuž ale teda ani on s ňou. Nuž a že tam bude i nejaký ten zlosyn, ktorý sa bude pokúšať prekaziť ich šťastie to hádam ani netreba pripomínať. Hádam si troška môžem len rypnúť, že stredovek je tu podľa mňa viackrát prikrášlený. A taký troška uhladený.

 

Nuž ale je to taká ta pohodička na leto a ja ju môžem len odporúčať. V niektorých momentoch som sa ozaj schuti zasmiala. No veď uznajte unášanie chlapov ako nový druh zárobkovej činnosti žien...


Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Patricia Cabot

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pre tinu

(lenka, 12. 7. 2011 12:27)

Troška ma zarazil komentár, že nepoznáme autorky, my samozrejme vieme že knihu napísala Meg Cabotová ale keďže to to je stránka ktorá sa zaoberá hlavne historickými romancami, preto tu evidujeme Meg Cabot pod menom Patricia Cabot čo je jej pseudonym pre písanie historických romancí(Polibek pro nevěstu, Rusovláska z ostrova...).

odporúčam :)

(tina, 11. 7. 2011 21:58)

Mne náhodou to meno vôbec nevadilo ;) Pekná Finn je podľa mňa v pohode meno pre hlavnú hrdinku, ukazuje že nie je všedná. A kniha je taktiež super ;) A možno preto nepoznáte autorky, lebo kniha je od Meg Cabot (autorky príbehou o Amélii "Mii" Thermopolisovej, princeznej Genovijskej) je to taká teenagerská romanca, ktorá má viac častií a podľa mňa je tiež dobré čítanie ako aj táto knižka

kRáSNa

(Jožka, 8. 7. 2011 22:11)

Tu knihu som si kupila už davnejšie, a veľmi sa mi páčila, dodávam: a určite oplatí sa investovať:)

Prekvapenie od autorky

(Gabriela, 7. 3. 2011 1:06)

Kniha ma dosť prekvapila. Bola fakt dobrá. Páčila sa aj švagrinej. A súhlasím s Diou to meno bolo hrozné.

dobré

(Dia, 27. 1. 2011 17:52)

Taká pohodička...vtipná a Finnula je sympatická. Akurát nechápem to jej strašné meno.

paci sa

(miska, 21. 12. 2010 14:06)

preve knihu citam,paci sa mi.Pobavila som sa:)

čítal niekdo?

(Silvia, 13. 12. 2010 18:56)

Anotácia vyzerá veľmi dobre, ale autorky vôbec nepoznám, poprosím ak sa dakomu dostane do rúk napíšte či sa oplatí investovať...o)