Choď na obsah Choď na menu
 


Vysnívaný muž

Johanna LINDSEY

VYSNÍVANÝ MUŽ

Obrázok

V originále: MAN OF MY DREAMS v ČR: Tebe chci milovat

Vydavateľstvo: Ikar, 2003

Obrázok

ANOTÁCIA:

Krásna, no vypočítavá Megan Penworthyová upriamila všetky svoje túžby na jediný cieľ - vydať sa za bohatého vojvodu Ambrosa St. Jamesa. Nijaký iný nápadník sa jej nezdá dosť dobrý, najmä nie pekný chovateľ koní Devlin Jefferys, ktorý sa vytrvalo uchádza o jej priazeň. Pod maskou chovateľa koní sa však skrýva sám vojvoda, známy zvodca ženských sŕdc, ktorý chce skrotiť hrdú krásku. No svetaskúsený šľachtic si nikdy nemyslel, že vo zvodoch lásky nájde takú krásnu premožiteľku.

 

Obrázok

Megan Penworthyová a Tiffany Robertsová sú najlepšie priateľky. Preto ak o Megan prejaví záujem Tyler Whately, ktorého chce Tiffany pre seba, Megan ho svojim správaním naschvál odrádza. Napokon sa Tyler a Tiffany zasnúbia.

Keď sa chystá Meganin spoločenský debut, kde sa môže zoznámiť s najsľubnejšími partiami , o akých snívala , vie, že je dôležité ocitnúť sa na zozname pozvaných hostí gŕófky  z Wedgwoodu. Každá rodina, ktorá v blízkom okolí čosi znamenala, už aspoň raz grófku Opheliu Thackerayovú navštívila. Nikdy sa neocitnúť na jej zozname, znamenalo v istom zmysle prehru. Nuž a táto grófka Megan ignoruje...

A tak Megan vymyslí plán, ako grófku usadí: chce si vybudovať väčšie sídlo, ako má ona a chce sa stať novou najvplyvnejšou hostiteľkou v kraji. Aby sa jej to podarilo, musí sa vydať za vojvodu a jediný vojvoda, o ktorom vie, je Ambros St. James, vojvoda z Wrothstonu...

Úžastná voľba, ak zvážime, že o ňom nič nevie a že jediná vec, ktorá ich spája sú kone 

 

Spracovala Elen

Sherring Cross Series
1. Man of my Dreams /1992/ - Megan a Devlin - Vysnívaný muž
(Ikar 2003)
2. Love me Forever / 1995/ - Kimberly a Lachlan - Miluj ma navždy
(Ikar 2006)
3. The Pursuit / 2002/ - Melisa a Lincoln - Vzplanutí
(Ikar 2002 CZ)
ObrázokObrázokObrázok

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super!

(Kristína, 5. 7. 2009 14:55)

opäť Lindsey, ktorá ma dostala! Hlavne odpoveď, ktorú dala Megan Devlinovi, keď sa jej opýtal, prečo si chce vziať vojvodu: "náhodou sa mi páčia jeho stajne!" Malo to šťavu, aj keď viac v prvej polke knihy. U mňa za 5 srdiečok.