Choď na obsah Choď na menu
 


Výuka lady Caroline

Cabot Patricia

Obrázok

Výuka lady Caroline

Obrázok

Oldag 2009

Educating Caroline (2001)

ObrázokKdyž lady Caroline Linfordová přistihne svého snoubence Hursta Slatera, markýze z Winchilsea, in flagranti s lady Jacquelyn Seldonovou, udělá totéž, co každá rozumná žena té doby - nic. Dokonce zabrání tomu, aby je přistihl i Jacquelynin snoubenec a bohatý výrobce zbraní Braden Granville. Ten se vypracoval z nejchudších poměrů, za což si sice mezi smetánkou vysloužil jen posměch a opovržení, ale dobře ví, že ho jeho snoubenka podvádí, a je odhodlaný odhalit totožnost jejího milence stůj co stůj, aby mohl svatbu zrušit. Jenomže Caroline se cítí Hurstovi zavázána, neboť před rokem zachránil život jejímu bratrovi, a proto je odhodlána si ho vzít. A aby v něm probudila bezmeznou touhu, rozhodne se vyhledat pomoc londýnského donchuána Bradena, který však o Carolinin plán nemá zájem, dokud nezjistí, že Caroline zná něco, po čem Braden doslova prahne: jméno milence své nevěrné snoubenky. Jakmile však začne jejich vášnivá výuka, přeskočí jiskra a odstup mezi učitelem a žákyní zmizí. Společně se učí, jak vypadá opravdová láska a že srdci člověk prostě neporučí.

Obrázok

Niežeby Caroline vôbec nevadilo, že má jej snúbenec milenku, je zhrozená a sklamaná , pretože bola presvedčená, že ho miluje, avšak teraz vie že to bola len vďačnosť, čo ju k tomu mužovi pripútali, a chce nájsť cestu ako sa zo záväzku vymotať, tak aby neurazila svojho snúbenca, ktorému jej rodina vďačí za záchranu bratovho života, avšak ani u svojej rodiny nenachádza pochopenie, práve naopak, vraj musí pochopiť, že muži to tak robia, Carolina sa s tým však nechce zmieriť vyhľadá Bradena a chce sa učiť ako byť vášnivou a takou, aby jej manželstvo fungovalo, na revanš za tieto lekcie mu ponúkne, niečo čo Braden nemôže odmietnuť, meno muža, ktorý má pomer s jeho snúbenicou, nie žeby mu na nej až tak záležalo, ale skoro po zasnúbení pochopil, že jeho snúbenica, ho akceptuje len kvôli jeho peniazom a jediný spôsob ako sa z nechceného zasnúbenia vymotať je mať dôkaz o jej nevere. A tak sa vzrušujúce lekcie môžu začať. Ibaže Braden i Caroline skoro pochopia, že vášeň nie je jediné čo ich k sebe púta. A tak tu máme zaujímavý štvoruholník, kde sa každý hodí k niekomu inému ale každý je zasnúbený s tou nevhodnou osobou. A pravdaže ešte tu bude i krimi zápletka.

 

I túto Cabotovej knihu môžem zhodnotiť vcelku pozitívne, mám len takú výhradu, kniha je na môj vkus troška rozvláčna, i keď treba povedať, že som sa hlavne na myšlienkach Caroline dosť pobavila, jednoznačne v tomto prípade by som privítala ikarovské skracovanie kníh, bola by tak ideálna. Tiež musím pol srdiečka strhnúť za to že Bradenovi pri jeho inteligencii trvalo tak dlho kým odhalil identitu milenca svojej snúbenice.

 

 

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Patricia Cabot

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.