Choď na obsah Choď na menu
 


Vyznaj mi lásku

Lindsey Johanna

Vyznaj mi lásku 

Obrázok

Vydal: Ikar 1999

V originále: Say You Love Me / 1996/

Obrázok anotácia:

Krásna, ale chudobná Kelsey sa obetuje pre blaho svojej rodiny a dovolí, aby ju strýko predal v aukcii ako milenku  neznámemu boháčovi. Z obávaného zhýralca sa však vykľuje mladý šarmantný lord, ktorý napriek všetkým predsavzatiam neodolá čaru hrdej dievčiny a urobí to, čo sám najmenej predpokladal - požiada ju o ruku.

 

Obrázok

Príbeh Kelsey a Dereka z klanu Malory.

 

Jedným slovom  - skvelá!

 

Po prvý raz som ju čítala pred desiatimi rokmi, ešte horúcu z vydavateľstva a včera som si na nej zgustla zas. Takéto príbehy človeku hneď dvihnu náladu a deň je omnoho krajší ( no nie že by bol zlý, ale po prečítaní Maloryovky je akýsi lepší...)

 

Kelsey sa po obrovskom škandále v rodine aj so sestrou presťahuje k svojej tete a vôbec netuší, že finančná situácia v rodine je ešte horšia, než len zlá. Jedného večera sa jej strýko v opitosti zverí, že sú na mizine a prídu o všetko. Taktiež ju nenápadne vmanévruje do situácie, že nešťastné dievča privolí k predaju na aukcii, aby tým zachránila rodinu pred exekúciou. Nadobro sa vzdá myšlienky na sobáš a postaví sa do vykričaného domu ako tovar...

 

Derek Malory v sprievode svojho synovca a rodinného priateľa úplne náhodou navštívi podnik nevalnej povesti práve vo chvíli, keď dražba za nešťastné dievča vrcholí. Vôbec nemá chuť vyhodiť také nekresťanské peniaze za milenku, ktorú vôbec nepotrebuje, avšak priveľký záujem jedného vysokopostaveného zhýralca o predávané dievča, jeho postoj prehodnotí a ponúkne sumu, ktorá  ďalšie ponuky prevýši. 

 

Kelsey je svojim novým majiteľom hneď od začiatku fascinovaná, no keď ju Derek ponechá v prázdnom dome bez prostriedkov a jedla, jej očarenie razom schladne. Všetky nedorozumenia sa však časom vyriešia, dokonca aj nebezpečná situácia, kde Kelsey hrozila desivá smrť,  a obaja mladí ľudia k sebe zahoria láskou, ktorú ani jeden nechcel. Napriek tomu ju Derek žiada o ruku a Kelsey odmieta.

 

Ako však vyriešia problém verejného neriešiteľného škandálu, hoci Maloryovci ich na svojom konte už majú viac než dosť...

 

V príbehu sa taktiež stretávame s mnohými postavami Maloryovského klanu... Regina a Nicholas, Georgina a James, Amy a Warren...  A všetci sú veľmi, veľmi sympatický....

 

 

 Malory Family
1. Love Only Once / 1985/ -Regina a Nicholas - Miluj len raz (Ikar 1996)
2. Tender Rebel / 1988/ - Roslynn a Anthony - Nežná rebelka
(Ikar 2004)
3. Gentle Rogue / 1990/ - Georgina a James - Nežný darebák
(Ikar 2000)
4. The Magic of You / 1993/ - Amy a Warren -Čaro mladosti
(Ikar 2000)
5. Say You Love Me / 1996/ Kelsey a Derek - Vyznaj mi lásku
(Ikar 1999)
6. The Present / 1985/ Anastasia a Christopher
7. A Loving Scoundrel / 2004/ - Danny a Jeremy - Zamilovaný darebák
(Ikar 2005)
8. Captive of My Desires / 2006/ - Drew a Gabrielle - V zajatí túžob
(Ikar 2008)

9. No choice but seduction / 2008/ - Boyd a Katey - Neodolateľne zvodná (Ikar 2009)
Obrázok Obrázok
ObrázokObrázokObrázok  

 

 

 
 

ObrázokObrázok

Obrázok  

 

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nežné nepriateľstvo

(Stanka, 14. 1. 2012 21:27)

Zháňam ešte poslednú knihu od Lindseyovej- Nežné nepriateľstvo. Cenu si navrhnite, určite sa dohodneme.
danisova.s@gmail.com

Vyznaj mi lásku

(Stanka, 9. 1. 2012 12:20)

Rada by som kupila knihu Vyznaj mi lásku, Ak je niekto ochotný mi ju predat, prosim dajte vediet na mail: danisova.s@gmai.com
Dakujem

popletena

(Jožka, 12. 10. 2010 17:21)

no tak ja som bola s toho popletena cela .....až potom mi to pomaličky dochadzalo:)

zase omyl

(lubica1995, 14. 9. 2010 12:47)

Nieje Amyn brat, ale je to vlasnte príbeh o ich cigánskej prababičke . Dúfam, že už som to nepoplietla.

chyba

(lubica1995, 13. 9. 2010 0:18)

Pomýlila som sa šiesta kniha by nemala byť o Jasonovi... neviem, prečo som sa tak pomýlila, ale mám dojem, že by sa v nej malo rozlúšťiť velké tajomstvo rodiny Malory. Možno konečne pôvod ich babičky s cigánskymi koreňmi?? Christopher je Amyn brat. :)) a tá by mala bvyť o ňom..

Piata

(lubica1995, 12. 9. 2010 23:57)

Ruži- máš pravdu- bol tam s Jeremim a to je jeho bratranec. Je to Jamesov syn a Derek je syn Jasona. James a Jason sú bratia. :)

Piata

(lubica1995, 12. 9. 2010 23:54)

Kniha nebola zlá, ani zápletka a spôsob zoznámenia.. Chýbalo mi v knihe veľa strán. Hlavne od momentu, ako Kelsey uniesol ten odporný psychopat Ashford. Možno mohli viac rozpísať, aké peklo prežíval Derek, kým ju u neho našiel, alebo ten moment, ako zistil, že ju vlastne miluje. Možno by som zniesla viac dramatickejšiu zmenu názoru jeho otca Jasona na Derekovu žiadosť o Kelseyinu ruku. Ale mám dojem, že je chyba zase len v slovenskom vydaní knihy. Ikar to trochu flákol. A OZAJ- jasne tento príbeh ukazuje na to, že Jasonova jediná láska má pokračovanie. Prečo nieje táto kniha, v poradí šiesta, s Malory klanu preložená??, Dá sa niekde žiadať o to, aby ju preložili?? Hodnotenie knihy tak 4 srdiečka. Zatiaľ sa mne osobne najviac páčil Nežný darebák. James je sexi. :)

Ďakujem.

(mima, 13. 4. 2010 11:33)

Viem, že komentáre tu nie sú kvôli inzercii, ale mám na predaj Nežné nepriateľstvo, Silu lásky a Miluj len raz v metalickej väzbe. Píšem najmä preto, že o poslednú knižku tu ma niekto záujem. miroslava.maculova@gmail.com Ospravedlňujem sa tvorcom stránky a ďakujem, že si máme kde prečítať názory na knihy.

kúpim

(lianka, 20. 10. 2009 19:18)

z Maloryovcov mám Nežného darebáka, je to tiež skvelá kniha. Ostatné nikde neviem zohnať, séria Maloryovcov je všade vypredaná. Kúpila by som hlavne Vyznaj mi lásku, ale aj Čaro mladosti,Nežnú rebelku a Miluj len raz v slov. jazyku. prosím ozvte sa kto ich má na predaj... Ďakujem

Maloryovci nikdy nesklamú:-)

(Ruži, 21. 7. 2009 20:02)

Derek Malory:-)))Zbožňujem mužov z rodiny Maloryovcov a najviac Anthonyho Maloryho (o ňom knihu rozhodne veeeľmi odporúčam).
Kniha o Derekovi mi však prišla istým spôsobom akosi cudzia,neviem čím to bolo...
Ale bol to pekný príbeh - nikdy by som sa nesťažovala na knihu o Maloryovcoch:-D
Inak, čo sa týka toho opisu knihy - hoci som už knihu čítala veľmi dávno, "nezdá sa mi", že by mal Derek nejakého synovca s kt. by mohol chodiť do "nevestincov". Pozor na to! Tuším, že tam bol s Jeremym a to je jeho bratranec, syn Jamesa Maloryho, alebo tam bol poprípade možno s nejakým iným bratrancom.

super

(ivanka1992, 18. 7. 2009 21:25)

naozaj super kniha , lindseyova by mohla pokracovat v tomto style . Paci sa mi , ze v pribehu nevynechala ani ostatnych clenov rodinny , len mi trosku vadilo , ze kniha nie je hrubsia .I keby mala 500 stran stala by zato .