Choď na obsah Choď na menu
 


Nevesta z ružového útesu

Rexanne Becnel

Nevesta z ružového útesu

 
 

Obrázok

Vydal: Slov spis 2008

V originále: 1. The Bride of Rosecliffe (1998) Nevěsta z Růžového útesu (Alpress 2001)

anotácia:

 

Obrázok Pútavý príbeh z dvanásteho storočia z Walesu, za vlády kráľa Henricha.

 

Neohrozený bojovník Randulf Fitz Hugh prichádza do vzdialených končín Walesu zabezpečiť poslušnosť miestných obyvateľov kráľovi. Verný vazal je pripravený na boj, no vonkoncom nečaká, že ho bude musieť zviesť aj s vlastným srdcom.

 

Vlastenecky založená Josselyn je v zápale obetavosti ochotná vydať sa za muža, ktorého neznáša, v záujme zjednotenia miestnych klanov proti nenávideným Angličanom. Jej protivník Randulf je však nadmieru nebezpečný muž. Nielen ako skvelý taktik a nepriateľ na život a na smrť, ale najmä preto, že je v jeho moci prinútiť hrdú mladú ženu, aby na tento fakt zabúdala. A tak je iba otázkou času, kedy obaja odvážni bojovníci pochopia, že láska jej najmocnejšia zbraň zo všetkých...Obrázok

 

 

 
 

Knih je krásna, veľmi dobre napísaná, má dej, má švih a keď Vás na prvej stane chytí, už Vás nepustí.  Trocha mi síce vadil ten  Josselinin nekonečný  boj  -  chvíľu bola neohrozená  vlastenka, no len čo sa na  ňu Randulf pozrel,  zabudla na všetku svoju  bojovnosť...  Ale aj tak to príbehu neuberá na čaru.

 

 

 

Dúfam, že v blízkej dobe sa môžeme tešiť na celú sériu : Rytier z ružového útesu

 

                                                                                         Pani z ružového útesu

 

 

 

Tu si môžete prečítať aj ostatné názory na knihu: Nevesta z ružového útesu

 

Náhľad fotografií zo zložky Rexanne Becnel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ružová séria

(Kristína, 7. 6. 2010 12:39)

áno, tak takéto knihy rozhodne môžem. Tento diel sa mi síce páčil najmenej z trilógie, ale vždy viac, ako kopa iných kníh. Josselyn aj Rand to síce občas so svojou tvrdohlavosťou až preháňali, ale hnalo to dej dopredu a tým pádom tu nechýbalo napätie. Posledné kapitoly som doslova hltala :-) Odporúčam.

good one

(Lissa, 10. 7. 2009 0:53)

Vobec nic som o nej nevedela a bola som velmi milo prekvapena.. Pekna kniha. Josselym sa mi pacila aj Rand.. proste romanticka kniha jak ma byt aj s dejom okolo, aj siontrigami, bojmi a neviem cim.. sice semtam bola zbytocne oplzla ale tak who cares :) Odporucam

Nevsta z ružového útesu

(annienn, 3. 6. 2009 16:53)

Tak toto bola krásna knižka...ak budú aspoň na tej istej úrovni aj ostatné dve časti, tak sa skutočne mám na čo tešiť. Veľmi sa mi to páčilo, postavy, dej, a Josselynino vlastenectvo mi vôbec neliezlo na nervy, bolo to super. Fantázia!!!

nevesta

(beba, 9. 8. 2008 11:46)

No mne prišiel tento príbeh ako zbytočne natiahnutý... A Josselin priveľmi rozmýšľala. Ale inak s tebou v celku súhlasím. Ja by som však dala srdiečka dva a pol... Prokletá nevěsta bola lepšia!!