Choď na obsah Choď na menu
 


Záhadná kráska

Kleypas Lisa

Môj ochranca

V originále: SOMEONE TO WATCH OVER ME

Vydal: Ikar 2011

Obrázok Z kalnej Temže vytiahne prievozník telo mladej ženy. Privolaný detektív Grant Morgan sa domnieva, že sa utopila, ale žena žije. Detektív v nej spozná známu londýnsku kurtizánu Vivien Duvallovú. Keďže s ňou má nevyriešenú záležitosť ešte z minulosti a zároveň ho veľmi priťahuje, rozhodne sa, že ju vezme pod ochranné krídla do svojho domu. Grant však má v hĺbke srdca pocit, že tá žena nie je v skutočnosti Vivien Duvallová, že si ju pomýlil s niekým iným. Správa sa nezvyčajne, pokorne, vôbec nie ako kurtizána. Táto záhadná kráska sa však na kurtizánu úplne podobá, akoby jej z oka vypadla.
Detektív Grant Morgan postupne odhaľuje minulosť záhadnej krásky a jej pôvod, až sa do nej zaľúbi. Podarí sa mu odhaliť, kto vlastne je žena, ktorá unikla z pazúrov smrti? A kam zmizla skutočná Vivien Duvallová?

Z anglického originálu Someone To Watch Over Me (HarperCollins Publishers, New York 1999) preložila Miriam Ghaniová.

 

Záhadná kráska

Obrázok

V originále: SOMEONE TO WATCH OVER ME

Vydal: Domino 2000 a 2006

Obrázok Anotácia:

Půvabná mladá dáma se probudí v cizí posteli, v domě neznámého šlechtice. Vzápětí se dozví, že byla vylovena z ledových vod Temže a že se jí ujal šarmantní Grant Morgan, proslulý lev londýnských salonů. Dívka má sice paměť úplně prázdnou, ale když ze slov pána domu vyrozumí, že ji považuje za jednu z nejskandálnějších londýnských krásek, zmocní se jí pochyby. V koutku duše tuší, že si ji spletl s někým jiným.

Grant Morgan už ve svém divokém životě poznal řadu žen, ale ta, kterou zachránil před jistou smrtí, mu připadá tak nevinná a zranitelná, že se do ní navzdory všem svým zásadám zamiluje. A právě dosud nepoznaný cit ho přivede k rozhodnutí odhalit tajemství minulosti záhadné krásky, i kdyby to pro něho mělo mít nedozírné následky.

Obrázok  

Opäť nádherný príbeh z pera Lisy Kleypas.

Príbeh mi trošíčku pripomínal knihu Cizí muž v mém náručí, ale len v tom, že Vivien bola i tu až takmer do do konca knihy záhadnou, a človek si vôbec nebol na istom, či ozaj je tým za koho ju považujú.

Môže sa zmeniť povaha človeka po amnézii natoľko, že je úplným protikladom toho kým býval? Môže sa vyhlásená kurtizána ktorá sa rada predvádzala zmeniť nna plaché a cudné žieňa s puritánskym správaním starej panny? Môže niekto kto o sebe prehlasoval že neznáša čítanie mať zrazu hlboké znalosti literatúry?

Toto všetko a ešte oveľa viac musí vypátrať Grant povestný detektív z Bow Street. A to nielen preto že je to jeho prácou.....

Čítajte, nudiť sa určite nebudete!!

Bow Street Runners
Someone to Watch Over Me (1999) - Môj ochranca (Ikar 2011)/Záhadná kráska (Domino 2000 / 2006)
Lady Sophias Lover (2002) -Milenec lady Sophie (Domino 2003)
Worth Any Price (2003) -Hlas srdce (Domino 2003)

Obrázok Obrázok Obrázok

 

 

 

 

 

 

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Lisa Kleypas

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

OTAZKA

(Maria, 28. 3. 2013 20:04)

daju sa tieto knižky aj stiahnuť tu?

tesim sa

(Barca, 17. 9. 2011 14:03)

novej serii od Lisy... ale sklamana som, ze to vydavaju piate-cez-deviate... nedokoncia jednu seriu, zacnu dalsiu :( potom sa ako mame v tom vyznat? ale esteze mame vas - Romantiku ;)

kniha na rýchle popoludnie

(saša, 25. 7. 2009 22:05)

V úvode chcem povedať, že sa nedá celkom povedať, že by Grant Morgan bol "levom salónov". Podľa jeho vlastného vnútorného monológu - sa síce smotánka dožadovala jeho prítomnosti, pretože je vraj úspech spoločenskej radovánky zaistený, ak sa tam objaví, avšak napriek tejto jeho popularite, "bolo každému jasné, že nie je jedným z nich" - členovia smotánky ho medzi seba nikdy neprijali ako seberovného, pretože poznal priveľa ich špinavých tajomstiev. To, čo je nesporné, je fakt, že je vynikajúcim policajtom. No napriek svojim výnimočným kvalitám, si myslím, že mu odhalenie totožnosti neznámej krásky chvíľu trvá. Pravda zrejme to treba pripísať jeho prvotnej predpojatosti (a potom - keby na to prišiel príliš skoro, asi by sme nemali o čom čítať :)). Trochu vnímavý čitateľ príde na odhalenie celej záhady pomerne skoro. Mne osobne sa "sebahľadanie" hlavnej hrdinky - ku ktorému dochádza na záver, keď je už všetko pomerne jasné - prišlo ako naťahovanie strán. Avšak musím povedať, že celkový dojem z príbehu je príjemný. Také rýchle popoludnie (alebo večer) na prečítanie. Keď sa nechcete pachtiť s knihou, ktorú nedokážete prečítať pre nedostatok času naraz a hľadáte niečo dobré (trochu napínavé, s rýchlym spádom), čo nezaberie priveľa času.