Choď na obsah Choď na menu
 


Zakázané doteky

Elizabeth LOWELL

ZAKÁZANÉ DOTEKY

FORBIDDEN (1993)

Vydavateľstvo: Baronet, 1999

ANOTÁCIA:

Obrázok Za vlády krále Jindřicha

Tentokrát je neohrožený bojovník, svými lidmi přezdívaný Skotské kladivo, zasažen bleskem na území svého nepřítele. Zůstane ležet v hlubokém bezvědomí v Kamenném kruhu, na posvátném místě lidu Sporné země. Zde ho najde lord Erik, místní vládce, a odveze ho k mladičké Amber, aby se o něho postarala. Dívka, která je nadané zvláštní schopností rozpoznat skutečné pocity ostatních lidí, cítí, že se začíná proti její vůli vyplňovat dávné proroctví. Zatímco je puzena nepřekonatelnou touhou po udatném bojovníkovi, lord Erik se snaží využít jeho dočasné ztráty paměti. Ví, že může zvítězit ve válce s bojechtivými Nory jedině tehdy, když bude mít Duncana na své straně. Nejprve mu proto umožní, aby krásnou Amber svedl, a vzápětí ho donutí, aby ji přijal za manželku. Zamilovanému Duncanovi se však postupně vrací paměť a příběh vášnivé lásky se začíná dramatizovat.

flow41.gif

Amber  volajú Nedotknuteľná, pretože má dar rozpoznať z dotyku skutočné pocity ľudí, lenže pri dotýkaní cíti bolesť.

A predsa, keď jej Erik prinesie nahého muža v bezvedomí s jantárovým príveskom na krku, netúži Amber po ničom inom, len sa ho dotknúť.

Amberino narodenie sprevádza proroctvo:  

V tieni temnoty si pre ňu príde muž bez mena. Muž, na ktorého by si mohla činiť nárok... muž bez srdca, tela a duše. Potom život môže rozkvitnúť, ale smrť naisto bude viesť... Dotkne sa ho, spozná život, ktorý môže byť alebo smrť, ktorá naisto bude. Má byť preto ako slnečný svit skrytý v jantáre, nedotknutá mužom, nedotýkajúca sa. Zakázaná!

Amber vedela len o veľmi málo mužov s veľkou sebaistotou, čo sa týka ich bojových schopností: prvým bol Dominic le Sabre, druhým Duncan z Maxwellu a tretím Erik, o ktorom zatiaľ netuší, že je jej bratom.

Lenže teraz má pred sebou nielen mocného bojovníka, ale i muža, ktorý je jej spriaznenou dušou a zároveň nepriateľom na život a na smrť. Amber spočiatku nevie, že tým mužom je Duncan, nazývaný i Škótske kladivo.

Keď sa Duncan preberie z bezvedomia, nepamätá si, kto je a jeho minulosť je pre neho rovnakou záhadou, ako dievča, ktoré ho neuveriteľne priťahuje. Proroctvo sa začína napĺňať: Amber si začína činiť nárok na muža bez mena, bez srdca, bez tela a bez duše...

A pomaly sa príbeh blíži i k záverečnej časti proroctva: "spoznáš život...alebo smrť...ale smrť naisto bude viesť..."

Amber umiera...

Dala Duncanovi svoje telo, svoju dušu, svoje srdce... A Duncana viaže prísaha, ktorej nesplnenie by viedlo k strate panstva Kamenného kruhu i Blackthornu. Keď Duncan odmietne Ariane, dcéru baróna Degeuerra, barón začne  vojnu proti Duncanovi a Dominicovi...

                        flow41.gif                  

Pekné čítanie! Ja dávam 

Spracovala Elen

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Elizabeth Lowell - Ann Maxwel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.