Choď na obsah Choď na menu
 


Zaľúbený duch

 

Barbara CARTLAND

ZAĽÚBENÝ DUCH

v ČR: Zamilovaný duch

Vydavateľstvo: SR: Ikar, 2001

                         ČR: Baronet, 2000

Obrázok ANOTÁCIA:

Demelza Langstonová žije v starobylom sídle na vidieku, kým jej brat si užíva v Londýne. Keďže trpia nedostatkom peňazí, brat ponúkne ich dom na prenájom grófovi Valientovi. Zároveň však chce Demelzu ochrániť pred svetáckym grófom, a preto prikáže sestre, aby sa skrývala. Demelza si nechtiac vypočuje intrigy proti grófovi. Prirodzene, dobré srdce jej nedovolí nechať grófa napospas úkladom...

 

 

Obrázok Mladičká lady Demelza Langstonová žije po smrti rodičů s bratrem Geraldem na chátrajícím panství poblíž Ascotu. Sourozencům se naskytne výhodná nabídka pronajmout po dobu dostihů rodinné sídlo zájemci, který se již nestačil ubytovat v hostinci. Lord Trevarnon je v londýnské společnosti znám jako zhýralý muž, a proto Gerald rozhodne, že před ním svou sestru utají. Demelza se uchýlí do dobře ukryté komnaty, z níž se dá vyjít pouze bludištěm tajných chodeb. Díky jim vyslechne plán Trevanonových nepřátel, jek odstranit ze soutěže jeho koně Crusadera, jasného favorita derby. Nezbývá jí než hosta varovat, ovšem tím také prozradit svou totožnost. Lord Trevarnon zachrání svého koně, zamiluje se do Demelzy, ale tím příběh nekončí...

Spracovala Elen

 

Náhľad fotografií zo zložky Barbara Cartland

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ufff

(Marek, 3. 7. 2010 16:25)

Tak takúto úbohú knihu som už dávno nečítal. Iste, Cartlandová nikdy nejako extra neohurovala (s výnimkou kníh ako Dáma a zbojník alebo Súboj sŕdc), ale toto... Primitívne dialógy, od veci hrdinovia... Akože šťastné náhody, že Demelza sa zakrádala chodbami vždy vtedy, keď si grófovi nepriatelia púšťali ústa na špacír a ona zázrakom všetko počula... A to ich zaľúbenie??? Len tak, z ničoho nič??? žiadna vášeň, búšenie srdca, nič?? Len milujem ťa a aj ja teba, šlus? A ešte jedna vec - nevie mi niekto vysvetliť, prečo Demelza hovorila s grófom stále prerývane? Samé tri bodky, dobre že nie za každým slovom? Ako (s prepáčením) retardovaná? Brak nad braky!!! Ešteže je to také tenké.

názor

(ada, 1. 4. 2009 12:12)

Pre mňa bola táto kniha akýmsi štartom na to, aby som si prečítala aj ďalšie knihy od tejto spisovateľky a táto kniha bude stále pre mňa jednička.

:(((((((((((((((

(LENKA, 16. 12. 2008 12:28)

Toto bola prvá i posledná kniha od Cartlandovej čo som čítala, no a valný dojem neurobila, nepamätám si to predne ale viem že mi vadili slabé dialógy a celková naivita a priehľadnosť príbehu, rozhodne sa týmto skončil môj záujem o Cartlandovej knihy.