Choď na obsah Choď na menu
 


Zažeň tiene noci

Shannon Drake

Zažeň tiene noci

 

Vydavateľstvo: IKAR 2003

Originál: Conquer the Night 

Obrázok anotácia:

Mladý škótsky šľachtic Arryn Graham sa chce pomstiť bezohľadnému Kinseymu Farrowovi za krvavé zločiny proti škótskym rebelom tým, že vyhláci Darrowovu nevestu Kyru za svoju. Dlhovlasá kráska so smaragdovozelenými očami však rozhodne nemieni hrať len úlohu obyčajného pešiak. Smelý rytier si ju podmaní a Kyra ochotne prijíma jeho neskrotnú vášeň, hoci vie, že sa tým dostáva na zoznam kráľových nepriateľov. Preto sa ositne na úteku ako vyhnanec, ktorého po dolapení čaká slučka, ak sa Arrynovi nepodarí ju zachrániť svojou odvahou a naplniť svoju smädnú dušu láskou.

 

Táto knižka predchádza knižke Víťazný rytier, ale inak príbehy na seba nenadväzujú, takže ich nemusíte čitať za radom, a ani neodporúčam čítať zaradom, pretože dej je ten istý ako vo Víťaznom rytierovi. Je to presne ako cez kopírovací papier až nato, že zmenila mená, niektoré situácie sú iné alebo tam pridala novú situáciu.

Po Víťaznom rytierovi, z ktorého som bola nadšená, som sa nevedela dočkať ďalšieho príbehu z rodiny Grahamovcov. Po prečítaní knižky som bola dosť sklamaná – nie je to zlý príbeh, ale načo čítať to isté za sebou iba v inom obale?!!?

Spracovala Janka

 

Náhľad fotografií zo zložky Shannon Drake

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

očarujuca

(Jožka, 12. 10. 2010 17:29)

no ja som prečitala už aj lepšie knihy ako je tato ale aj tak je očarujuca:D

najlepšia z najlepších

(Ruži, 21. 7. 2009 21:15)

Nečítala som Víťazného rytiera a podľa komentárov som tomu rada, pretože tak môžem pokladať Zažeň tiene noci za to jedno najlepšie z najlepších kníh aké som kedy čítala:-)))

tiene noci

(knihovnica, 22. 10. 2008 6:31)

presne to som tým chcela povedať, keď čítate niečo s veľkým časovým odstupom a nie za sebou, tak tú podobnosť ani nezbadáte...
Je veľa príbehov, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu, zmenené je len prostredie, hlavné postavy a pod. Už som to prestala riešiť... Lebo len máloktorý je originál. .. niečo fakt nové... Preto som zaradila napr. Skye medzi najkrajšie knihy, lebo toto bolo úplne niečo nové a prekvapujúce...

Drake

(Lenka, 21. 10. 2008 22:38)

Janka nie si sama, aj ja mám často pocit pri jej knihách že už som to raz čítala :(. mne sa to stalo pri jej knihách z Ameriky, tieto sa mi páčili, ale čítala som ich s veľkým časovým odstupom, tak som podobnosť nezbadala ináč odporúčam ONDINU skvelá kniha :)

Zažeň tiene noci

(janka, 21. 10. 2008 21:25)

veď aj mne sa strašne páčil Víťazný rytier, výhrady mám voči knihe Zažeň tiene noci - zdal sa mi to duplicit

víťazný ryrier

(knihovnica, 21. 10. 2008 6:28)

Práve včera som ho mala v rukách a ešte dnes si pamätám jeho príheh. Možno som mala to šťastie, že som ho čítala ako prvý ešte ako horúcu novinku, preto mi pripadal perfektný... Je založený medzi knihami, ktoré sú tie naj...
Mne osobne sa páčil... Veľmi...