Choď na obsah Choď na menu
 


Zlá kouzla

Jayel WYLIE

ZLÁ KOUZLA

WICKED CHARMS

Vydavateľstvo: Oldag, 2007

Obrázok ANOTÁCIA:

Anglie, fiktivní hrad Glencairn, 1196

Aiden Brinlaw je opravdový rytíř - hezký, odvážný a neohrožený a za své hrdinské činy se mu dostalo velké odměny: má se oženit s královskou princeznou. Než k tomu však dojde, Aiden dostane od prince Jana ještě jeden úkol - má potvrdit nárok anglického království na hrad hluboko na území Skotska. Domnívá se, že pro člověka jeho schopností to bude jednoduché, dokud se nesetká se svou soupeřkou, krásnou lady Evelyn. Tato dcera skotského zemana požaduje hrad Glencairn pro svého syna. Nic ji nedonutí opustit domov svých předků a k dosažení svého cíle je ochotná využít všech ženských zbraní. Román je volným pokračováním úspěšných příběhů Tajemství sokolího hradu a Nebezpečné kouzlo.

 

Náhľad fotografií zo zložky Jayel Wilie

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

trochu fantasy

(sisa, 30. 8. 2009 15:16)

musím anotáciu poopraviť. Evelyn nežije na hrade predkov, je v Glencairne len preto, že mala pomer s jeho majiteľom lordom Charlesom. keď s ním otehotnela, dúfala, že si ju vezme, ale Charles také plány nemá a mieni situáciu vyriešiť, keď sa vráti z vojny. na Evelyninu smolu sa tak nestane a ostáva sama s nemanželským synom. preto túži zabezpečiť mu budúcnosť. domov sa vrátiť nemieni, pretože s vlastným klanom sa neznesie a v rodnej dedine ju považujú za "ľahkú". čakalo by ju jediné riešenie - nechcené manželstvo s miestnym hrubiánom, ktorý túži po vodcovstve. má teda jedinú možnosť a to presvedčiť Aidana, že má na hrad G. právo.
Aidan sa odzačiatku natají, že vie čarovať a pri niekoľkých kúzlach má aj svedkov (romantické bolo kúzlo, keď nechal Evelynine okno obrásť ružami). osobne vlastní čarovné zrkadlo, ktoré sám vyhotovil a ktoré mu ukazuje úlomky budúcnosti. mnohé je zahmlené a Aidan sa musí vyrovnať s tieňmi vo vlastnej duši (bojuje s vílou, ktoré nenávidí mužov a jej sila ho vracia v priestore a čase do minulosti)a hlavne s vášňou, ktorú v ňom Evelyn prebudila. obľúbi si jej synčeka natoľko, že využije známosť s kráľom a požiada pápeža o vyhlásenie, že Evelynine dieťa je legitímne.
kúzla sa prelínajú s príbehom a posledný boj Aidana s temnými silami ho takmer pripraví o život, no je to E. hlas, ktorý ho privedie naspäť do života.
aj keď je tu veľa fantastiky, nevadilo mi to a myslím, že ak to čítate ako rozprávku, nie je to nestráviteľné. mňa táto kniha zaujala.