Choď na obsah Choď na menu
 


Ztracený syn

Heather Grothausová

Ztracený syn

v originále: The Highlander (2008)

Levné knihy 2012

ztraceny-syn-heather-grothausova.jpgEvelyn Godewinová opúšťa rodné Anglicko a hľadá nový začiatok. Rozhodne si nepredstavovala, že bude takýto ťažký. Zostala uprostred zimy sama bez pomoci v hlbokom lese na škótskej Vysočine, vydaná napospas svorke vlkov. Odhodlaná pobiť sa s osudom sa Evelyn skryje v opustenej chate v lesoch. Keď však do chaty vpadne Conall MacKerrick, náčelník klanu, a obviní ju z nedovoleného vniknutia na cudzí majetok, Evelyn mu zaklame o svojom pôvode, aby si zachránila život. Len spolovice tuší, že práve to je klamstvo, ktoré jej pohľadný horal nebude môcť nikdy odpustiť...

Conall MacKerrick sa domnieva, že jeho klan je prekliaty. Keď sa stretne s Evelyn, vôbec nepochybuje, že našiel kľúč k prelomeniu kliatby. Musí sa s ňou však oženiť - alebo s ňou aspoň počať dieťa. Zviesť krásnu ženu je príjemný, no podľa Conalla aj jediný spôsob, ako zachrániť klan aj vlastnú hrdosť. Práve keď uverí, že Evelyn má moc uzdraviť aj jeho srdce, začnú sa odhaľovať tajomstvá, ktoré by mohli ich novonájdenú lásku zničiť.

Recenzia:

Tenká kniha, no veľmi zaujímavý a hlavne neokukaný príbeh. (Dala by som 5 hviezdičiek z piatich).

Hlavný hrdina MacKerrick odchádza uprostred zimy do divočiny. Sám. V duši si nesie bolesť, smútok i trápenie z toho, že ako náčelník klanu zlyháva a nedokáže zabezpečiť pre svoj ľud jedlo. Celému klanu totiž hrozí, že neprežijú tohtoročnú veľmi krutú zimu - vďaka starej kliatbe sa im už 30 rokov absolútne v ničom nedarí.
V opustenej loveckej chate na svojom území nájde MacKerrick hlavnú hrdinku Eve. Ukrýva sa pred svorkou divých vlkov a jedáva len mäso zo svojho niekdajšieho koňa.
S Mackerrickom si vôbec nepadnú do oka, aj keď on v duchu obdivuje jej odvahu aj nezlomnú vôľu prežiť. Keďže sa mu veľmi nechce vrátiť k svojim príbuzným s prázdnymi rukami, ostane MacKerrick v chate s Eve.
Spolupráca s ňou mu do života začne postupne vnášať iskierku nádeje. Nachádza v nej všetko, čo by žena v škótskej Vysočine mala mať a tak ju nahovorí na manželstvo. 
Zbližujú sa, zrodí sa medzi nimi láska a celkom harmonický vzťah. MacKerrick však Eve z ničoho nič opustí. Vyhovára sa na kliatbu, ktorá ho nesmierne ťaží na duši.
Lenže Eve prišla do Škótska hľadať nový začiatok a nemieni sa len tak ľahko vzdať. A práve ona na svojej púti odhalí tajomstvo, ktoré je príčinou všetkého zlého, čo už 30 rokov sužuje MacKerrickov klan...

Tento príbeh je výborný, vôbec nenudí. Odporúčam však, aby ste ho čítali s nohami v teple a čajom v ruke, lebo inak vás tá krutá škótska zima dostane :)

Tretia časť série :)

Od autorky vyšlo:

krasnafrancouzka.jpg2.Krásná Francouzka

Anglie roku 1076, Anglie v éře králů a jejich loajálních rytířů, v éře grandiózních hradů a vášní příliš troufalých, než aby byly potlačovány. Zde ožívá příběh moci a vznešenosti, příběh šlechtice, který potřebuje manželku... a příběh ženy, která mu nabízí lásku jeho života. Nicholase FitzTodda, barona z Crane, manželství nezajímá - výhody jeho postavení jsou příliš velké a příliš příjemné. Když ho však odmítne nevěsta, kterou si nakonec vybere, utápí svůj žal ve víně a mezi ženami. Simone du Rochová má být jen dalším rozptýlením, ale kvůli chvilkové indiskrétnosti jsou dovedeni k překotnému sňatku. Nick zuří - Simone je možná krásná, ale je prakticky bez peněz a říká se o ní, že je šílená...

kralovaprizen.jpg1.Králova přízeň

Tristan D'Argent se vrací z boje, aby se usadil na tvrzi, kterou mu věnoval král William. Ke své nelibosti zjišťuje, že jeho statky ovládá zrádný protivník - muž, který si Tristana zavázal jako snoubence své nevlastní dcery. Tristan je připraven bojovat všemi způsoby a získat, co mu náleží, aniž by se musel oženit. Tehdy se setkává s krásnou ženou, jež se mu celý život zjevuje ve snech. Je to Haith, nevlastní sestra jeho dohodnuté nevěsty...

 

Spracovala "Eu"

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

29.máj 2015

(Iveta, 29. 5. 2015 20:04)

Od Heather Grothausovej som zatiaľ neprečítala žiadnu knihu. Recenzia od " Eu" na Ztraceného syna ma usmernila. Ďakujem.

hetrik123@azet.sk

...

(saša, 26. 10. 2013 11:52)

Rada by som poopravila recenzentku: Mackerrickov odchod od Evy nie je len tak z ničoho nič. On na to má svoje dôvody, rovnako ako Eve má dôvody tento odchod akceptovať.