Choď na obsah Choď na menu
 


Buď mou

Jo Goodmanová:                   
Buď mou
(originál Marry Me, 2010)

Levne knihy 2013

goodman-budmou.jpgColorado 1884

Rhyne Abottová sa dokáže so životom pobiť. Inak by nemohla prežiť na samote uprostred pustatín Colorada. Keď sa však nečakane zrúti, musí sa vrátiť do mesta, aby znovu načerpala sily.
Doktor Cole Monroe rozhodne nie je sám. Po tragickej nehode rodičov sa stará o svoju malú sestru. A k tomu má plnú ordináciu pacientov. Jednému sa však venuje viac ako ostatným. Tuší, že Rhyne nie je len vyčerpaná, ale že má šrámy na duši, ktoré by snáď mohla vyliečiť len nežná, skutočná láska....
xxx
RECENZIA:

Oficiálna anotácia v podstate kopíruje hlavný dej, no podľa mňa vôbec nevystihuje jedinečnosť tohto príbehu, ktorý si zaslúži plný počet () a keby sa dalo, dám aj viac :)
Netradične poňatá historická romanca, lebo po prvé je to western a po druhé autorka dej vytvorila tak dobre, že fakt netušíte, ako sa veci vyvinú (aj keď je to romanca, kde sa dá očakávať šťastný koniec :)
Výborne prepracované a prekvapujúce dejové zvraty. Zožrala som to autorke aj s navijakom (a to som si o sebe myslela, že ma len tak niečo neprekvapí :)

Nechcem veľmi prezrádzať, čo sa v tejto knihe odohráva, lebo prídete o príjemné a dušu veľmi oživujúce prekvapenie. Môžete sa tešiť na silnú a odvážnu hlavnú hrdinku, ktorá aj napriek nešťastnému detstvu a hroznému otcovi, neklesá na duchu. Vie sa o seba postarať a keď sa jej udeje krivda, neplače a koná. Stelesňuje ozajstného pištoľníka zo starých westernov, no popritom si uchováva svoju ženskosť a potrebu po nehe.

Odporúčam prečítať :) Stojí to za to :)

Spracovala "Eu"

 

Náhľad fotografií zo zložky Jo Goodman

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.