Choď na obsah Choď na menu
 


Dům neřesti

Proctor Candice

DUM NEŘESTI

 

Obrázok

THE BEQUEST

 
 

Vydavateľstvo: Alpress v edícii Klokan, 2003 Obrázok

 
1874 Colorado

Krásná a ctnostná dívka Gabriele, vychovaná v klášteře, přijíždí roku 1874 do drsného hornického města a je šokována úpadkem, jaký zde nachází. Její úžas nebere konce, protože na místě zjišťuje, že po matce, kterou však nikdy nepoznala, právě zdědila dům neřesti. A co je ještě horší: obchodní partner její matky Jordan Hays; neotesaný, cynický samotář ; ztělesňuje všechno, z čeho má mladá žena oprávněnou hrůzu. Jeho i její představy se kříží, zdá se, že s bezohledným sokem bude Gabriele jen tvrdě bojovat. Postupně však vstoupí do děje nové okolnosti. Gabriele pociťuje, že je unášena vášní, stejně lákavou jako samotný hřích.

Obrázok

 

SK vydanie : Milujem ťa

Slovenský spisovateľ 2010

Obrázok Nezabudnuteľný príbeh o strate nevinnosti a víťazstve odvahy a lásky. Krásna a cnostná dievčina Gabrielle Antoinová, ktorá vyrastala v kláštore ako sirota, sa jedného dňa dozvie, že sa stala dedičkou majetku v baníckom mestečku Central City. Keď tam však pricestuje, na svoj úžas zistí, že po matke zdedila nevestinec. Napriek všetkým ťažkostiam sa Gabrielle rozhodne premeniť dom neresti na slušný podnik...

Gabriele Antoineová, kláštorná chovanica, ktorá nikdy nepoznala  svojích rodičov sa náhle dozvedá, že zdedila majetok po akejsi Celeste DuBoisovej,Gabriela je presvedčená že toto dedičstvo jej pomôže poodhaliť aspoň časť tajomstva jej pôvoduž, preto sa rozhodne presvedčiť na vlastné oči aký podnik vlastne zdedila a  tiež sa chce dozvedieť viac o žene, ktorá jej dedičstvo zanechala. Aké veľké je prekvapenie nevinnej Gabriely ekeď zisťuje že zdedila prosperujúci nevestinec a herňu o ktoré sa delí s pohľadným ale chladným Jordanom Haysom.

A nie len to, zisťuje že žena, ktorá jej majetok odkázala nebol nikto iný ako preslávená bordelmama Celesta DuBoisová - jej matka.
Gabriele sa ako domček s karát zrazu zrúti všetko v čo dosiaľ verila a čo pokladala za najdôležitejšie, je preto presvedčená dom čo najskôr predať a so svojím podielom sa vrátiť do New Orleansu. Avšak skôr ako sa jej to podarí zisťuje že muž ktorý chce dom kúpiť je podľa všetkého nielen vrahom jej matky ale vyhráža sa i jej. Rozhodne sa preto ostať, vyplatiť Jordana z ich spoločného podniku a z domu hriechu urobiť školu.

jej plány však skomplikuje nie len vzťah k pohľadnému Jordanovi ale hlavne vyhrážka a útoky neodbytného konkurenta. A pokojný život kláštornej chovanice sa zmení na každodenný boj o prežitie a lásku.

Kniha je dalším vydareným príbehom od Candice Proctor! I keď mi predsa len troška chýbala Austrália, treba povedať že autorka opäť nesklamala.

 

Spracovala LENKA

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Candice Proctor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.