Choď na obsah Choď na menu
 


Jen ve tvém náručí

Lisa Kleypas

Jen ve tvém náručí

Obrázok

V originále ONLY IN YOUR ARMS,

vydalo Domino 2002.

ObrázokRok 1805.

Krásná a obletová rusovláska Lysette se ocitá na pokraji zoufalství, neboť se má provdat za neurvalého muže, kterého celým srdcem nenávidí. A protože nesouhlasí s názorem své matky, že údělem ženy je tiše trpět, rozhodne se utéct z domu svého snoubence a zařídit si život podle svého.

Osud je k ní však nelítostný - Lysette se ocitne v sídle rodu Vallerandů, kde vládne tvrdou rukou popudlivý, ďábelský Maxmilián s tajemnou minulostí. Pán domu se rozhodne zneužít Lysette ke svým sobeckým záměrům, ale ona dokáže najít správný klíč k jeho kamennému srdci a přesvědčit do, že i on může být upřímně milován…

Obrázok

Toto je trochu iná kniha ako ostatné, ktoré som od Lisy mala možnosť čítať, nie len že je o dosť strám obsiahlejšiaale i prostredie v ktorom sa odohráva je netypické - tentoraz sledujeme príbeh ktorý sa odohráva v New Orleans (knihy z tohto prostredia často píše Jenifer Blake). Príbeh to bol v celku pútavý, aj hrdina bol skvelý, len ja som sa nejako nevedela vcítiť do Lysette, mám radšej akčnejšie hrdinky, ktoré i niečo dokážu a jednoznačne to niesú rozmaznané dievčatká - jednoducho sme si nesadli. Tiež som nevedela prehrýznuť tú svadobnú noc. Ale každý ma to určite bude mať svoj názor, kniha  je písaná ako ináč veľmi pútavo a jednoznačne si i rýchlo poradíte i s večším počtom stránok. Tiež sa mi vymyká z Kleypasovej kníh preto, že ani jeden z hlavných hrdinov nie je z biednejších pomerov , i keď Maxova minulosť ho odsunula na kraj spoločnosti a je len trpený, i keď veľmi vplyvný. kniha má i voľné pokračovanie Only with Your Love (1992) ktoré ale doteraz u nás nevyšlo.

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Lisa Kleypas

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dotlač

(Lenka, 10. 7. 2009 9:53)

Dobrá správa, DOMINO chystá na august dotlač tejto knihy!!