Choď na obsah Choď na menu
 


Na konci dúhy

Dorothy GARLOCK

NA KONCI DÚHY

 

Obrázok

THE EDGE OF TOWN

 

v ČR: Na konci duhy

 

Vydavateľstvo: SR: Slovenský spisovateľ, 2008

 

                             ČR: Alpress v edícii Klokan, 2006

 

 Obrázok ANOTÁCIA:

 

Početná rodina Jethra Jonesa žije na vlastnej farme za mestom. Idylický spoločenský život a družnú atmosféru však okrem nepríjemného suseda narúšajú aj iné neduhy a činy, ktoré môžu ohroziť rodinné šťastie a prebúdzajúcu sa lásku.

 

 

 

 

Obrázok

Obrázok Julie není žádná krasavice a sukně nosí delší, než je právě v módě. Po matčině smrti jí nezbylo nic jiného než převzít péči o houf mladších sourozenců a pomáhat otci na farmě. Přesto zvládá svůj úděl s nadhledem a v koutku duše sní o mládenci, jenž by ji miloval a ctil. Vzrušení do ospalého městečka přinese až návrat Evana Johnsona, syna místního opilce a zvrhlíka. S jeho příchodem jako by se vytratil klid. Narůsta zločinnost, dojde k sérii znásilnění. Juliin mírumilovný svět se silně otřásá v základech.

 

Obrázok

Na konci dúhy som obchádzala pár týždňov, nejako sa mi nežiadalo pustiť sa do tejto knihy... Možno to bolo obsahom, možno obalom neviem.

Keď som ju začala čítať, stránky mi prechádzali dosť ťažko, nezaujalo ma to takmer vôbec. Niekoľko krát som dokonca uvažovala, či ju neodložím nadobro.

Čo mavšak udržalo pri knihe, boli veľmi dobré dialógy, takmer akoby som bola v centre deja, niekde u susedov.

Júlia, hlavná hrdinka príbehu je obyčajné dievča z americkej farmy z obdobia slávneho Al Capona. Po smrti matky musela zanechať školu a prevziať rozvetvenú domácnosť. Nikto z okolia netuší, že dobrácka, starostlivá, jednoduchá dievčina skrýva tajomstvo svojej rodiny.

Atmosféra vzájomnej rodinnej lásky medzi otcom a súrodencami dýcha z celého príbehu, tento rodinný vzťah je takmer ukážkový, hoci ho trocha narušil príchod rozmarnej ženy, ktorá sa rozhodla rozvrátiť rodinné šťastie a uloviť si manžela - Júliinho otca.

Pred koncom príbehu však nastáva nečakaný zvrat - ktorý však bol v knihe rozpísaný štyroma vetami.

Taktiež samotný príbeh lásky medzi Júliou a Evanom, ktorý mal byť pôvodne hlavnou náplňou knihy, bol spomenutý akosi mimochodom.

Po prečítaní tejto knihy, musím podotknúť, že napínavé to začalo byť až na posledných päťdesiatich stranách, tie som už zhltla na posedenie, sa konečne rozzuzlili všetky tajomstvá, došlo aj k nejakým tým bozkom, ale romantiku v tejto knihe rozhodne nehľadajte. Je to však pekný rodinný príbeh obyčajných ľudí z malého mesta, ktorý sa mohol stať hocikedy-hocikomu, so štipkou detektívky a samozrejme dobrým koncom.

Nakoniec môžem povedať len toľko, mňa táto kniha ktovieako neoslnila, ale na prečítanie nie je zlá... O romantickej knihe mám teda úplne iné predstavy...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.