Choď na obsah Choď na menu
 


Očarovaná země

Jude Deveraux

Očarovaná země

Obrázok

Vydal: BARONET 2003

V Originále: Enchanted land

ObrázokAnotácia:

Krásná dívka Morgan Wakefieldová se ocitá v končinách ležících daleko od jejího rodného Kentucky, až pod hvězdami ozářenou oblohou Nového Mexika - a navíc v náruči Setha Coltera. Morgan uzavřela s pohledným rančerem obchod, který navždy proměnil celý její život. Navíc v ní Colter probudil vášeň ženy, rozdmýchal v ní smyslný oheň. Ačkoli z nich osud učiní na čas nepřátele, jejich láska přetrvá a nic ji nedokáže potlačit.

Obrázok

Morgan sa pod vplyvom matky považuje za škaredú, je rozhodnutá po jej smrti ostať sama na rodinnom panstve, plány jej však skríži záveť, ktorú zanechal otec, Morgan zdedí panstvo len v tom prípade, ak sa vidá a strávi so svojím manželom rok vo vzdialenom a nehostinnom Novom Mexiku, odkiaľ jej matka i s ňou po jej narodení odyšli. Morgan otca nikdy nepoznala a matka jej vštepila nie práve najlepší názor na mužov, v ktorom sa ona neustále utvrdzuje, aby získala dedičstvo, navrhne obchod Sethovi - formálne manželstvo na rok výmenou za dvadsaťpäťtisíc dolárov, na jej začuddovanie ju Seth neodmietne a vydajú sa na dlhú púť do Nového Mexika. Knoha je plná dejových zvratov a autorka nechala hrdinov podľa mňa dosť trpieť, vždy keď to už vizerá dobre tak sa prihodí niečo čo ich rozdelí na dlhú dobu.

Pútavé čítanie avšak ja by som volila romantickejší záver, a tiež mi chýbal epilóg, v ktorom by boli naši hrdinovia aspoň trocha šťastný, keďsi to počas knihy veľmi neužili, tiež mi chýbalo, že osudy niektorých postáv ostali nedorozprávané, no proste dve tretiny knihy dobré, ale potom sa to akosi pokazilo . Trocha som pátrala a prišla na to že kniha patrí medzi prvé Deverauxovej diela ak nie úplne prvé dielo, vyšla v roku 1978 tak jej hádam odpustím.

 

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Jude Deveraux

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.