Choď na obsah Choď na menu
 


Píseň lásky

Catherine Andersonová

Píseň lásky

 Obrázok

V originále ANNIE’S SONG,

vydalo Euromedia Group - Ikar, 2003,2007

Obrázok Anotácia:

Oregon, 1890

Alex Montgomery s hrůzou zjišťuje, že jeho mladší bratr zneužil prostou bezbrannou dívku. Sžíraný pocitem viny souhlasí, že zachrání rodinnou čest - ožení se a vychová bratrovo dítě. Netuší, že formální svazek s půvabnou němou Annie od základu změní jeho život.

   Obrázok

 Na túto knihu som čítala veľmi dobré recenzie, a nesklamala, bol to originálny skvelý príbeh. Ďalšia vec ktorá ma potešila, bol hlavný hrdina - žiadny tvrďas ako sme zvyknuté pri tomto žánri, ale jemný a citlivý muž, ktorému sem tam aj nejaká tá slzička vypadla. A mne pravdaže tiež pravdu povediac som preslzila podstatnú časť knihy. No toľko romantiky som si už dávno neužila. No niekto možno povie, že je to až príliš ideálne ale zmena nezaškodí.

Annie prekonala v detstve horúčku následkom čoho čiastočne prišla o sluch, rodičia ju však nedali vyšetriť, aby sa neodhalil v rodinne škandál, a zmierili sa s tým, že Annie je slabomyseľná (no ja som mala na nich takú zlosť!). Potom čo Annie v lese narazí na Alexovho brata a ten ju zneužije, ostáva v inom stave. Alex ktorý je presvedčený o tom že je neplodný si ju chce vziať a dieťa vychovávať. Všetko okolo sobáša sa odohráva mimo Annie, i ked sa naučila odzerať z pier, veľká časť informácii jej uniká, ostáva sama s mužom ktorého nepozná a despotickou ošetrovateľkou presvedčená o tom, že rodičia ju nechcú lebo pribrala.......

Alex sa slaboduchému a podľa všetkých bláznivému dievčaťu sprvu vyhýba, potom však ale zisťuje že v Annie sa ukrýva oveľa viac ako by ktokoľvek čakal.....

Knihu prečítate jedným dychom a nielen že si poplačete, ale pri niektorých situáciach sa ozaj dobre zasmejete

Spracovala Lenka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Catherine Anderson

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ešte

(lubica1995, 3. 9. 2010 12:41)

Naozaj som sa nasmiala, ako jej napríklad vysvetloval, že čaká bábätko a ona čakala každé ráno, že znesie vajce... ako sa hrala na povale, keď vlastne zistil, že nieje hlúpa alebo keď s domácou na ňu stridavo kričali aby zistili, či je uplne hlucha. MOC pekné, všetko. Tuším si ju idem po roku zas prečítať. :))

Názor

(lubica1995, 3. 9. 2010 12:38)

Súhlasím s Lenkou. 5 srdiečok. Ja som milovala Alexa za všetko. Bol dokonalý. A na upresnenie, Annie si pol života aj myslela, že je hlúpa a všetci si to mysleli tiež.. páčilo sa mi to, ako to krásne pomaly napredovalo, žiadne výchrice..

Annie's Song...

(Kristína, 11. 11. 2009 13:00)

... je veľmi milý, trpkosladký príbeh lásky. Na môj vkus tu bolo až priveľa cukru a Annie, hoci bola iba hluchá, mi chvíľami pripadala ako naozaj duševne zaostalá. Pre tých, ktorí radi čítajú dojímavé, nežné knihy je Píseň lásky ako stvorená. Ja dávam tri a pol až štyri srdiečka.