Choď na obsah Choď na menu
 


Prísahy

Spencer LaVyrle

 
 

Prísahy

 

Wows

 

IKAR 1995

 


Obrázok Temperamentná Emily, ktorej veľkou vášňou sú kone, postupne zistí, že sa zasnúbila s nesprávnym mužom. Musí zrušiť unáhlenú prísahu, aby mohla ísť za hlasom srdca..

 

 

 

Ak by som mala knihu čítať na základe obsahu, tak túto by som nikdy neprečítala. :) Emily a Charles spolu vyrastali a odmalička Charles vedel, že ju raz požiada o ruku. A tak, keď sa Emily s rodinou presťahujú do iného mesta, pretože jej matka má tuberkulózu a dúfajú, že lepší vzduch jej pomôže, samozrejme išiel s nimi. Pochmúrna atmosféra v dome, ktorý je celý poznačený blížiacou sa smrťou, je Emilyna výhovorka, prečo neustále odmieta vydať sa za lásku s detstva. V okamihu, keď do jej života vstúpi mladý Tom sa všetko zmení. Hoci ho Emily nemá rada, pretože prišiel do mesta robiť jej otcovi konkurenciu, v kútiku duše cíti, že je k nemu priťahovaná. So strachu z nepoznaného konečne súhlasí so zásnubamy. Tom a Emily si však napätie medzi sebou silno uvedomujú, a zo všetkých síl sa snažia jeden druhému vyhýbať, ako sa dá... a vtedy prichádza na scénu tá úžasná skriňa, ktorú pre Toma vyrobil Charles...:) Kniha je krásna, krásna.. Dokonca príbeh Emilinho otca je rozpísaný a pomôže našej hrdinke sa, v konečnom dôsledku, rozhodnúť správne v pravý čas. :))

Spracovala Ľubka

 

Náhľad fotografií zo zložky LaVyrle Spencer

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

otazka

(lucia, 6. 5. 2013 20:33)

Tato kniha bola uzasna, citala som ju niekolkokrat a vzdy ma dojme. Avsak zaujimalo by ma, ci vysla aj kniha s Charlesom, zasluzil by si vlastny pribeh lasky.

uuuuzastnaaa :)

(katka, 1. 4. 2011 9:26)

na tuto knihu sa da iba jednoducho povedat uzasna :) Napatie medzi hrdinami je neskutocne...a scenka v skrini sa mi vryla som pamati na cely zivot. :D