Choď na obsah Choď na menu
 


Spečatené bozkom

PAMELA MORSI

Spečatené bozkom

Obrázok

V originále: Sealed with a Kiss (1998) /ČR:  Zpečetěno polibkem (Cesty 2002)

Vydal: Cesty 2002

ObrázokOd prvého okamihu, keď sa Prudence Belmontová v Texase stretla so svojím susedom, zamilovala sa doňho. Keď dosiahla vek na vydávanie a Gidry jej rýchlo navliekol zásnubný prsteň, zdalo sa, že sa všetky jej sny uskutočnia. Ale nepodarený Gidry zmizol pred svadbou a zanechal po sebe len krátky list na vysvetlenie.

Moja milá slečna Prudence, usúdil som, že bude lepšie, keď sa nevezmeme. Prosím, odpustite mi a zachovajte mi náklonnosť.
Teraz sa vychýrený obľúbenec mesta Chavistown vrátil múdrejší, kajajúci sa, opálený a mužný. Celé mesto sa zmierilo s jeho premenou na pracovitú hlavu obce - celé, okrem Pru. Koniec koncov, len muž s hriešnymi myšlienkami by dokázal uveriť, že ona, prezidentka Dámskej ružovej a záhradníckej spoločnosti, by rozosielala pikantné pohľadnice, a len ničomník by sa dožadoval bozkov namiesto úplatku, aby o tom mlčal. Ak si myslí, že môže získať späť jej lásku, tak sa mýli. Alebo hádam nie?
Moja jediná láska, splním Ti všetko, po čom túžiš, ak sľúbiš, že Ty splníš moje najväčšie želanie... Už čoskoro...

Obrázok

Ani táto kniha tejto autorky vôbec nebola zlá...

Ale ak by som predtým nečítala knihu Svadobný pochod, asi by bolo moje hodnotenie trochu vyššie. I tentoraz však šlo o krásne ale hlavne humorne a s nadhľadom napísaný príbeh, kde sledujeme nielen príbeh Pru , ale i príbeh jej tety Hen ktorý mal podobný scenár, avšak osud mu nedoprial šťastný koniec. Na jednej strane stojí Pru so svojím pevným odhodlaním viac nepodľahnúť láske ku Gydrimu a na druhej strane tete Hen, ktorá spomína na svoju nenaplnenú lásku ku Gyrdiho otcovi.

A ešte tu máme jedného uličníka a kopu nevyriešených krádeží a spor ohľadom pôsobenia elektrického osvetlenia na ruže a celú flóru.

Spracovala LENKA

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Názor

(lubica1995, 17. 2. 2011 12:59)

Pochod bol lepší. Viac mi utkvel v pamäti. Ale ani toto nebolo zlé. Čítala som aj horšie, a to od lepších spisovateliek.