Choď na obsah Choď na menu
 


Vykúpená láska

Francine Rivers

Vykúpená láska

 Vydavateľstvo: Kumran 2012

predna.jpgMôže Božia láska zachrániť každého?

Rok 1850, v Kalifornii sa práve začína zlatá horúčka. Muži predávajú svoju dušu za mešec zlata a ženy svoje telá za miestečko na spanie.

Anjela nečaká od mužov nič iné ako zradu. Ako malé dievčatko ju po matkinej smrti predali za prostitútku. Teraz, po rokoch strávených v nevestincoch, ju pri živote drží len nenávisť namierená proti mužom, ktorí ju zneužívajú a zanechávajú v jej vnútri iba prázdnotu a smrť. Jestvuje láska, ktorá Anjelu ešte môže zachrániť? Dokáže jej srdce ešte uveriť takejto láske?

Po stretnutí s Michaelom Ozeom, mužom, ktorý vo všetkom hľadá vôľu svojho nebeského Otca, sa Anjelin život začína uberať novou cestou...

Táto nadčasová klasika je prerozprávaním biblického príbehu z Knihy Ozeáš. Vykúpená láska je príbehom o Božej nepodmienečnej, vykupujúcej a všetko spaľujúcej láske, je príbehom, ktorý mení život.

UKÁŽKA

Francine Rivers

Vykúpená láska

Vydavateľstvo: IKAR 1999
Originál: Redeeming love

Obrázok anotácia:

Malá Sarah sa veľmi skoro zoznamuje s tvrdou pravdou o živote. Matkin druh ju po predčasnej smrti matky ako osemročnú nevedomky predá do nevestinca. Odvtedy vystupuje pod menom Anjela a stáva sa z nej vychýrená luxusná prostitútka, ktorá nevie, čo je to sloboda, a prežije len vďaka tomu, že svoje srdce obaľuje do čoraz tvrdšieho a chladnejšieho panciera.

Vo chvíli, keď polomŕtva povie svoje “áno“ hlboko veriacemu farmárovi Michaelovi Hozeovi, ktorý jej zachránil život, plánuje, že len čo mu splatí dlh za opateru, odíde od neho, na všetko zabudne a bude už konečne slobodná. Michael je však úplne iný ako stovky mužov, s ktorými sa v živote stretla. Anjela zistí, že nie je ľahké. ale ani nie nemožné odhodiť bremeno minulosti a začať nový život.

 

Pravdu povediac ťažko hodnotiť túto knižku, pretože nie je ako ostatné sladké romány a určite medzi ne nepatrí.

 Sarah už ako malé dievčatko zneužijú a odvtedy stratí vieru v lepší život. Okolo svojho srdca postaví vysokú kamennú stenu. Hoci chlapom dáva svoje telo, svoje srdce nedá ani jednému. Je zatrpknutá, nikomu nedôveruje. Rozhodne sa skoncovať so životom, keď v tom príde „princ na bielom koni“. Prostý farmár, ktorý sa do nej zaľúbi na prvý pohľad a vytiahne ju z toho bahna.

 Dovoľujem si Michaela nominovať za najlepšie chlapa romantických knižiek. Milý, citlivý, nežný, silný, mužný, pracovitý..........

 Sarah odpustí jej minulosť, úteky od neho, aj jej mrzké správanie k nemu. Je veľmi trpezlivý a postupne rúca všetky jej múry a dostane sa až do jej srdca.

 Ešte som sa v žiadnej knižke nestretla s tak veľmi protikladnou dvojicou. On – svätec a panic čaká na tú pravú. Požiada Boha, aby mu pomohol nájsť ženu. A čo nato Boh??? Zošle mu skazenú, uzavretú ženu, ktorá nedokáže milovať a mala toľko chlapov, že by to bolo zbytočne rátať.

 Tak som zahĺbila dočítania, že som nepustila knižku z ruky kým som ju nedočítala a to má vyše 300 strán. Človeku je až do plaču, keď číta o tom čo všetko si Sarah musela prežiť. Povedala by som, že táto kniha najautentickejšie zachytáva život v Amerike v tom období. Možno niekomu bude vadiť, že to bola dosť kresťansky ladená kniha. A cieľom knihy nebolo len dať dokopy Sarah a Michaela, ale priviesť Sarah k viere. Michael komunikuje z Bohom, ale mne to vôbec neprekážalo sledovala som iba vzťah medzi Sarah a Michaelom a všetko ostatné bolo zbytočné.

 Autorka krásne zachytila vnútorný svet obidvoch postáv, ale aj vedľajšie postavy sú veľmi prepracované. No čo k tomu ešte dodať, názor si musíte vytvoriť už len vy samé ..... a rozhodla som sa, že ju ani ja nebudem hodnotiť (nedám jej srdiečka)

Spracovala Janka

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Film

(Gabriela, 11. 3. 2014 21:29)

Krásna knižka...nemám ani slov.. :) ...len by sa mohol aj nakrútiť film podľa tejto knižky..s radosťou by som si ho pozrela :) ..

:)

(džejna, 25. 1. 2013 11:29)

túto knihu som si náhodne vybrala na Vianoce od krstnej mamy, nahoda bola že ju mali poslednu odloženú a dievča ktoré ju malo objednanu nechodilo :) tak mi ju krstna kupila, precitala som ju za 4 dni a nedala mi ani spať :) potme som s lampou ešte musela dočitavať posledne kapitoly :) uchvatila ma a je to naozaj najlepsia kniha aku som kedy čitala

?

(Anita, 20. 4. 2012 11:12)

Už niekoľkokrát som pri tejto knihe krúžila v kníhkupectve :D ale keďže som niekde čítala, že je príliš nábožensky ladená, tak som to nechala tak. Alebo žeby bola naozaj dobrá, ako tu tak čítam ? :)

top kniha

(Janina, 16. 4. 2012 13:54)

Jedna z najkrajších kníh, aké som v živote čítala a často sa ku nej v myšlienkach vraciam. Myslím, že ju ocenia hlavne veriaci v Boha. Veľmi by som si želala, keby od autorky vydali aj ďalšie knihy. Tie čo zatiaľ vyšli som prečítala všetky-vykúpená láska ale vyhráva.

krásna

(Jana, 13. 4. 2012 20:51)

Práve som ju dočítala a som unesená... Nádherná kniha o bezpodmienečnej láske a odpustení. Istým spôsobom mi pripomínala Chatrč od W. P. Younga, ktorá je úžasná a silná, rovnako ako Vykúpená láska. Jednoducho chytí za srdce a nepustí :)

******

(katka, 5. 4. 2012 13:55)

ja tuto knihu milujem, dojimava, precitena....a hlavne ina ako ostatne

****

(Eilean Donan, 5. 4. 2012 13:49)

Kedysi som túto knihu čítala a myslím, že zanechala pekné stopy a každej žene má čo ponúknuť.

chcem ju

(ivanka1992, 8. 5. 2010 14:56)

Nádherná . Veľmi by som ju chcela , ale nemôžem ju nikde zohnať . Nechceli by ste ju náhodou niekto predať . Môj email: ivanka1992@gmail.com

Krásne čítanie!

(Elen, 30. 11. 2008 23:57)

Nie je to romantika, akú poznáme z kníh Quick, Lindsay, Woodiwiss...
Zachytáva trpkú realitu doby, kedy ženy a deti nemali veľmi na výber...
K Sarah nepriklusá rytier na bielom koni a nezachráni ju. Tak stratí svoju nevinnosť... a stratí i kus dôvery v dobro, niečo v nej zatrpkne.
Preto dlho neverí ani Michaelovi...

A konečne je tu i kniha, kde ten "padlý" nie je chlap, ale žena!

Nuž, vyhovarajte sa trebars na to, že vám niečo padlo do oka, keď ju budete čítať, lebo slzám sa asi neubránite...

VIERA je to jediné, čo v sebe hrdinka musí nájsť, aby sa odrazila od dna! Rozhodne nie je zbytočná!