Choď na obsah Choď na menu
 


Zimní žár

 Elizabeth Lowell

Zimní žár

Baronet 2011

zimni-zar.jpg

Sarah Kennedyovou život naučil postarat se sama o sebe a jediné, co zůstalo drahé jejímu srdci, byl mladší bratr Conner a zranění jestřábi, které léčila. Až ji osud přivedl do cesty Case Maxwella, muže, který poznal, že si musí právo zjednat vždy sám, a že mít někoho rád přináší jen potíže a žal. Je však zraněn a nezbývá mu, než přijmout péči něžné léčitelky tak, jako jiní divocí tvorové. Společně čelí jak přítomným nebezpečenstvím, tak hořkým přízrakům minulosti. Oba mají obavy z nových citů, ale jednou zažehlé vášně již nelze uhasit. Cyklus rodu Maxwellů

xxx

RECENZIA

Nuž, Case. V ňom je celý problém. V prvej knihe (Probouzený milenec) ma Case nesmierne zaujal - kvôli nemu som sa vlastne na druhú časť (Zimní žár) tešila. No dávam "len" 4 hviezdičky. Pretože ma sklamal.
Uznávam Lowellovú za jej nápad zasadiť dej do zimnej krajiny, do opusteného zasneženého kaňonu a atmosféry hľadania starého španielskeho pokladu. Príbeh tým získal akúsi neopakovateľnosť. Takisto hlavná hrdinka Sarah mi bola veľmi sympatická. Ako vdova si niesla z prvého manželstva veľké jazvy na duši (i tele), no napriek tomu mala úctu k životu, pomáhala raneným tvorom (ľuďom i zvieratám) a zo všetkého najviac túžila po slobodnom živote na svojom ranči.
Ten však bol v nedohľadne, pretože sa ocitla v obkľúčení banditov a hrdlorezov.
A tu nastupuje Case. Až príliš sa naviazal na minulosť a jeho názory sa ukázali byť pekne mimo realitu. No našťastie tu bola Sarah, s jej liečivým smiechom, medovým hlasom a trpezlivosťou, s ktorou dokázala naozaj divy (a nielen voči divokým zvieratám). 
 
Spracovala "Eu" 
 

Náhľad fotografií zo zložky Elizabeth Lowell - Ann Maxwel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.