Choď na obsah Choď na menu
 


Diamantové dedičstvo

Ann Maxwell

DIAMANTOVÉ DEDIČSTVO

DIAMOND TIGER

v ČR: Diamantový tygr

Vydavateľstvo: SR: Remedium, 2005

                         ČR: Alpress v edícii Klokan, 2001 

Obrázok Obrázok

ANOTÁCIA:

Romantický thriller dáva nahliadnúť nielen do najstarších geologických vrstiev našej planéty, ale aj do svojrázneho sveta diamantového biznisu, v ktorom  aleka nepôsobia iba hľadači alebo brusiči, ale aj agenti a dobrodruhovia najrôznejšieho kalibru.

Umelecká fotografka života v prírode Erin Shane Windsorová zdedí diamantovú baňu v Západnej Austrálii po strýčkovi, ktorého nikdy nevidela a ktorého závet má formu záhadnej, nezrozumiteľnej básne.

 

Erin sa stretáva s Colom Blackburnom, keď jej príde predať závet spolu s kufríkom, v ktorom sú diamanty za viac ako milión dolárov. Erin je dosť chytrá, aby pochopila, že jej dedičstvo - práva na diamantové bane Sleeping Dog, ktoré možno ani nenájde - je skôr kliatbou ako darom. Vlastník Sleeping Dog sa totiž stáva chodiacim terčom pre tých, ktorí chcú diamanty pre seba. Cole chce od nej práva odkúpiť, ale Erin sa rozhodne, že si dedičstvo nechá.

Ponúkne však Colovi polovicu produkcie akejkoľvek bane, ktorú jej pomôže nájsť. Cole prijíma, ale má podmienku: keďže je Erin v ohrození života, trvá Cole na tom, že pokiaľ budú spolu pátrať po bani, budú mať spoločné izby.

Musím ešte dodať, že Erin nedôveruje mužom, ani vlastnému otcovi : kedysi ju totiž chcel využiť jej snúbenec - špión k tomu, aby sa dostal k informáciám jej otca a brata, ktorí sú členmi americkej tajnej služby.

Ak by ste od autorky Ann Maxwell mali prečítať iba jednu knihu (čo by bola, podotýkam, škoda), rozhodne by ste mali siahnuť práve po tejto knihe!

 

Spracovala Elen 

 

Náhľad fotografií zo zložky Elizabeth Lowell - Ann Maxwel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.