Choď na obsah Choď na menu
 


Mys poslednej nádeje

Candice Proctor

Mys poslednej nádeje

mys---proctor.jpgPopulárna autorka historických romancí nás tentoraz prenesie do Austrálie a ponúkne nám podmanivý príbeh zakázanej lásky. Po štúdiu v Anglicku sa Jessie Corbettová vracia do Tasmánie, rozhodnutá splniť očakávania rodiny a vydať sa za bohatého dediča susedného statku. Jej život sa však obráti naruby vo chvíli, keď stretne mladého muža s uhrančivými očami. Lucas Gallagher, trestanec odsúdený na doživotie, myslí iba na útek, až kým nestretne zlatovlasú Jessie...

 

Šepot nebes

Obrázok

Alpress 2008

Whispers of Heaven (2001)

Obrázok Anotácia

 
 

Jessie přijíždí domů vdát se za muže, kterého jí určila rodina. Žádná škola ji však nemohla připravit na setkání s trestancem Lucasem, který pracuje na jejich farmě. Pátravý pohled jeho očí ji pronásleduje i ve snách a probouzí v ní vášeň, o jaké neměla tušení. Lucas, odsouzený na doživotní nucené práce, dobře ví, že jejich láska nemá budoucnost, ale ani on nedokáže zapudit touhu, která ohrožuje jeho poslední šanci na získání svobody.

 

Obrázok

 

Tak táto kniha sa mi od Proctorovej páčila doteraz asi najviac z toho čo som doposiaľ prečítala.

Prečítala som ju na jeden dych a skončila takmer na úsvite, ale vôbec to nebola premárnená noc .

No proste kto umí ten umí a Candice jednoznačne umí.

Znova sa ocitneme v nádhernom divokom prostredí Austrálie teda na jednom z priľahlých ostrovov Tasmánii, kde je do očí bijúci kontrast medzi snahou anglickej smotánky udržať si svoj status a prestíž a divokosťou prostredia i ľudí, ktorý tam žijú nedobrovoľne a odpykávajú si tam svoj trest.

Jessie sa po dvoch rokoch vracia domov zo štúdii v Londýne, jej život je vopred presne naplánovaný a veľmi veľmi anglický. Jessie sa v tieni svojich mŕtvych súrodencov snaží kôli matke čo najviac priblížiť ideálu dokonalej anglickej aristokratky. Má sa vydať za svojho priateľa z detstva Harisona a stať sa príkladnou a poslušnou manželkou, presne tak ako sa to od nej vždy očakávalo.

Po svojom návrate však stretáva Lucasa Írskeho trestanca, ktorý je pridelený k prácam na ich majetku. A keďže Lucas to obdivuhodne vie s koňmi stáva sa Jessiiným štolbom a keďže Jessie sa preháňa po okolí a robí geologický prieskum sú nútený stráviť spolu veľa času.

A zatiaľ čo Hrison sa Jessie dvorí presne podľa protokolu, ona nevie z hlavy dostať pohľadného Lucasa. je fascinovaná jeho charizmou, živelnosťou a krásou chvíľ ktoré spolu trávia. I keď obaja vedia, že ich vzťah nemá žiadnu šancu a ani nádej na spoločnú budúcnosť predsa nevedia odolať vzájomnej príťažlivosti.

Lucas plánuje útek a Jessie nad hlavou visí hrozba blížiaceho sa sobáša.

Avšak láska ktorú spolu našli možno urobí zázrak...

A možno i nie...

 

Spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Candice Proctor

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

wow !

(Alena, 12. 5. 2012 20:02)

táto kniha bola prekrásna :) úprimne som to od nej neočakávala ale veľmi milo ma prekvapila :) odporúčam všetkým romantickým dušiam :) :) :)