Choď na obsah Choď na menu
 


Snko nad Edenom

Elizabeth Haran

Slnko nad Edenom

Obrázok

 

Slovenský spisovateľ 2009

Obrázok Jordan Hale sa po rokoch vracia na spustnutú plantáž Eden, kde jeho rodičia kedysi pestovali cukrovú trstinu. Je pevne rozhodnutý vrátiť na Eden život, aj keby mal na to minúť všetok majetok, ktorý získal v meste. Nájde si pomocníkov spomedzi miestnych obyvateľov a tvrdo pracuje zarovno s nimi. Nepoháňa ho však iba túžba obnoviť rodičovskú plantáž, ale aj rovnako silná túžba po pomste. Je totiž presvedčený, že smrť jeho rodičov zavinil bohatý a mocný plantážnik Max Courtland, a chce ho zničiť – okrem iného aj tak, že mu zvedie manželku a obe dcéry. Jordana však neočarí ani zmyselná Lexie Courtlandová, ani jej cnostná sestra Celia, ale zahľadí sa do Eve, svojráznej, bystrej dievčiny, ktorej nekonvenčné spôsoby poburujú okolie. Eve Jordan takisto nie je ľahostajný a postupne si získava jej srdce.

Podarí sa týmto dvom mladým ľuďom prekonať prekážky, ktoré sa im stavajú do cesty, alebo ich prezradené tajomstvo z minulosti navždy rozdelí? 
 

Austrálska spisovateľka Elizabeth Haranová sa svojimi historickými romancami etablovala na európskom kontinente, a to predovšetkým v Nemecku, kde má množstvo verných čitateliek. Jej knihy vychádzajú v piatich jazykoch.

Obrázok

S veľkým potešením som sa začítala do tejto knihy, nakoľko mi v pamäti stále vibroval román Noc v raji od Candice Proctor a priznám sa, očakávala som niečo tiež také užasné a prekvapivé, niečo horúce ako australská púšť.

Smola. Aj keď je Elizabeth Haran vyhlásená autorka, píše pútavo, aj sa to čítalo celkom dobre, ale romantika... no v tomto románe sa teda dosť dlho schovávala. Mala som  problém sa začítať, ale po 150 strane to už išlo jedna radosť. Najviac mi vadilo, že až niekde pred koncom, okolo 180 strany si Jordan všimol, že Eve je žena.  Uf!

Príbeh sa začína smrťou Jaredovej matky a otca. Po niekoľkých rokoch sa vracia na spustnutú plantáž, do domu, ktorý bol zrelý na spadnutie. Rozhodnutý pomstiť sa susedovi a najväčšiemu zlosynovi, ktorý mal na svedomí smrť jeho rodičov, prekonáva jednu prekážku za druhou a postupne zisťuje, že  Maxova rodina, na ktorej chcel vykonať svoju pomstu, sú len také isté obete, ako boli aj jeho rodičia. 

A je tu aj Eve, najmladšia dcéra, hrdá a nezávislá, večne oblečená ako chalanisko, túžiaca zničiť Maxa rovnako ako aj Jared. 

Ako som už spomínala, škoda len, že tí dvaja sa do seba zahľadeli až pri konci knihy... 

Môj názor: vcelku príjemné čítanie na popoludnie, no žiadne rýchlo obracajúce sa strany... na napätie, ktoré vás od knihy nepustí, som musela dlho čakať. Škoda. 

Slnko nad Edenom je však kniha nielen pre naše romantické dušičky, ale môže zaujať širší okruh čitateľov, ktorí majú radi príbehy z Austrálie. Možno v tomto je jej čaro.  a kúščok...    

 

Náhľad fotografií zo zložky Elizabeth Haran

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vyborna

(katka, 1. 10. 2012 20:55)

pre mna vyborna a velmi prijemna kniha. Hl. hrdinovia boli velmi sympaticki, postavy v knihe ludske...ku koncu knihy som normalne plakala :) len skoda, ze neboli pridane este aspon dve tri strany, kde by si Jordan a Eve este co to povedali. Ti co hladaju erotiku a vasen, tak budu sklamani, mne to vsak vobec nevadilo, ich laska prisla postupne. *****

Re:

(knihovnica, 2. 4. 2011 19:44)

No vážne... Jordan :))

???

(Barca, 2. 4. 2011 19:30)

tak Jordan či Jared? :-)
len pre vyjasnenie...

u mňa

(Marek, 5. 9. 2010 12:22)

za štyri srdiečka. Pri každej knihe si potrpím na koniec a tu bol nádherný, takže preto :-)) A navyše, Jordan vedel už od začiatku, že Eve je žena, ale až neskôr si všimol jej ženskosť :-D