Choď na obsah Choď na menu
 


Najpredávanejší autori na svete 2008

NAJPREDÁVANEJŠÍ AUTORI NA SVETE V ROKU 2008

Podľa britského magazínu Bookseller sú na čele rebríčka najpredávanejších kníh na svete v sekcii fiction romány Khaleda Hosseiniho a Stiega Larssona.

Uvedení spisovatelia sa dostali do rebríčka pred takých autorov ako J. K. Rowlingová či Stephenie Meyerová. Knihy jedenástich celosvetovo najobľúbenejších a najpredávanejšíchIkar. Konkrétne sú to: Khaled Hosseini, Stieg Larsson, Carlos Ruiz Zafón, John Grisham, J. K. Rowlingová, Nicholas Sparks, Patricia D. Cornwellová, Paulo Coelho, Ken Follett, Jodi Picoult a David Baldacci.

Khaled Hosseini (1965). Afgansko amerického autora preslávil román Majster šarkanov (slov. vydanie Ikar 2008). Začiatkom marca t. r. vyjde jeho druhý celosvetovo úspešný román Tisíc žiarivých sĺnk.

Švéd Stieg Larsson (1954 – 2004) počas svojho života patril k popredným svetovým odborníkom na antidemokratické, pravicovo-extrémistické a nacistické hnutia. Zomrel v roku 2004, krátko po tom, čo odovzdal švédskemu vydavateľovi rukopisy vynikajúcej trilógie Millennium. Prvá časť krimi románu Muži, ktorí nenávidia ženy, vyšla v slovenskom preklade v októbri 2008, druhá Dievča, ktoré sa hralo s ohňom vo februári 2009. Tretia časť s názvom Vzdušné zámky, ktoré vybuchli vyjde v Ikare júni t. r.

Magazín Bookseller funguje v knižnom priemysle vyše pol storočia. Okrem Veľkej Británie kominikuje s expertmi z takmer stovky krajín celého sveta. Rebríček najpredávanejších
autorov v prvej dvadsiatke vychádzajú aj v slovenskom preklade vo vydavateľstve autorov za rok 2008 sledoval vo Veľkej Británii, USA, Francúzsku, Nemecku, Španielsku, Taliansku, Holandsku, Švédsku a v Číne.

Rebríček top 20 najpredávanejších autorov (fiction) v roku 2008

 1. Khaled Hosseini - Majster šarkanov, Tisíc žiarivých sĺnk
 2. Stieg Larsson - trilógia Millennium
 3. Ken Follett
 4. Stephenie Meyerová
 5. Muriel Barbery
 6. Carlos Ruiz Zafón
 7. Anna Gavalda
 8. John Grisham
 9. J. K. Rowlingová
 10. Henning Mankell
 11. Alan Bennett
 12. Jodi Picoultová
 13. Christopher Paolini
 14. David Baldacci
 15. Nicholas Sparks
 16. Elizabeth Georgeová
 17. Lauren Weisberger
 18. Michael Connelly
 19. Patricia D. Cornwellová
 20. Paulo Coelho
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.