Choď na obsah Choď na menu
 


Odpoveď 5

Odpoveď 5

knihovnica@zoznam.sk

 

Obrázok Milé návštevníčky stránky. Dnešná odpoveď je tak trocha iná.  Vôbec sa nesnažím kopírovať  Renčinu červenú knihovnu, a samozrejme o nej viem.

Pridávam ju teda k obľúbeným odkazom, aby ste mali možnosť porovnať.

Len si myslím, že u nás na Slovensku sa číta tiež a taktiež sa vydáva dostatok krásnych príbehov, ktoré sú vydávané v slovenčine.

Nepopieram, že ma neinšpirovala, ale o podobných stránkach som premýšľala už dávno, keď sa mi začali hromadiť knihy a strácala som prehľad, ktoré sú veľmi dobré, a ktoré nie. Len mi trochu trvalo, kým som pochopila systém vytvorenia a vkladania na stránky, pretože zas niesom až tak dobrý technik.

Renatka svoju stránku robí už dlho a určite je v nej viac kníh, než na romantike, ale časom sa hádam dopracujeme k väčšiemu počtu príbehov a samozrejme aj spisovateliek. V každom prípade môžem s čistým svedomím napísať, že nekopírujeme Renkine články, ale každý príspevok je prečítaný a napísaný po svojom.

Takýchto stránok je na webe veľmi veľa a mňa osobne veľmi teší, že navštevujete a prispievate práve na romantiku.

Dúfam, že spoločne sa nám podarí vytvoriť celkom slušný zoznam načítaných kníh.

Ďakujem.

                                                                      Jana

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ďakujem

(knihovnica, 1. 12. 2008 12:08)

Takýto príspevok naozaj poteší...
Jana

JE SUPER,ŽE

(Elen, 1. 12. 2008 11:33)

sa niekto snaží urobiť prehľad kníh, pretože je ich naozaj neúrekom...
Poznám Renčinu červenú knihovnu a je naozaj prepracovaná - ale som rada, že konečne sa niekto venuje i knihám vychádzajúcim na Slovensku nielen v ČR. Renka má čo robiť, lebo v ČR tých kníh je omnoho viac a niektoré u nás nenájdeme.
Táto stránka patrí knihám, čo vychádzajú na Slovensku i v ČR !!!
Ak spracúvavám niektorú knihu ja, snažím sa, aby ak vyšla v ČR, bola tam o tom zmienka a dávam tam i názov knihy, pod akým tam vyšla - slúži to pre lepšie zorientovanie sa, lebo niektoré názvy sú úplne odlišné a potom treba skúmať originálne názvy čo anotácie, aby sme nekúpili dvakrát tú samú knihu...

Som rada, že táto stránka existuje!!!
Ešte sa len na nej pracuje a mnohé informácie (i staršieho dáta) chýbajú - trpezlivosť ruže prináša!

Janka len tak ďalej!

ešte niečo

(Lenka, 29. 10. 2008 10:31)

Knihy ktoré si kupujem si jednoznačne vždy vyberám podľa ohlasov na knihu a recenzií, ktoré nájdem, aby som takpovediac nešliapla vedľa - ale i to sa stáva.(rubrika založiť do police)takže ak si na RČK prečítam skvelú recenziu, tak jednoznačne knihu zháňam a čítam, pretože anotácie často zavádzajú a knihy bohužiaľ nie sú lacná záležitosť. A ešte čosi v ČR sa vydáva podstatne viac kníh tohto žánru, takže i veľkú časť toho čo práve čítam tvorí česká produkcia.

Nekopírujeme

(Lenka, 29. 10. 2008 10:23)

Ja tiež podotýkam, že každú knihu o ktorej som písala som aj prečítala a jednoznačne nič nekopírujeme, je pravda, sa môžu články podobať, ved anotácia je vždy tá istá, ako ju uvádza vydavateľ. čo sa týka článkov o autorkách, tak nie je možné písať niečo iné, ako autorka uvádza na Webovkách či vydavateľ píše o autorke, vždy sa snažím pridať aj vlastný pohľad na vec. Ak však nájdete o autorke na internete dve vety, bohužiaľ sa asi budú zhodovať s tými čo o autorke našla Renka. Určite čítam jej stránku, ale nie vždy sa s jej názorom zhodujem, o knihe si zásadne utváram vlastný názor.