Choď na obsah Choď na menu
 


Janet Dailey - Love story

Janet DAILEY

Knihy vydavateľstva WIST

z edície Love story:

 

 

ČUDNÁ SVADBA

(Love story č. 166 / WIST)

 

 

RUŽA Z TEXASU

SAVAGE LAND

(Love story č. 167 / WIST 2000)

  ANOTÁCIA:

Súrodenci Colleen a Danny McGuireovci sa po smrti svojich rodičov rozhodli odísť z mesta na ranč k tete Wilhelmine. Na starom aute uviaznu v noci a za prudkého lejaka na zaplavenej horskej ceste. Dohodnú sa, že zatiaľ čo Danny vyhľadá pomoc, Colleen ho počká pod skalným previsom kaňonu.

Keď sa z tmy vynorí silná mužská ruka a pomôže premoknutej a vystrašenej Colleen vyliezť na plošinu, srdce jej zaplesá od radosti, že sa Danny vrátil.

Neznámym záchrancom však nie je jej brat, ale tajomný mladík s dlhou jazvou na tvári...

 

 

VÁŠEŇ, ALEBO NEHA?

SOUTHERN NIGHTS

(Love story č. 168 / WIST 2000)

 ANOTÁCIA:

Barbaru Haynesovú dlhé mesiace prenasledujú spomienky na mužného Jocka Malloya, s ktorým prežila vzrušujúce chvíle na dovolenke. Bola to láska na prvý pohľad, ale ako to už v živote býva takmer pravidlom, neskončila happyendom.

Roztrpčená ohrdnutou láskou jedného dńa z nepozornosti vbehne pod auto Toddovi Gaynorovi.

Podarí sa nežnému Toddovi získať Barbarinu lásku, alebo jej srdce zostane verné vášnivému Jockovi?

 

 

PYŠNÁ PRINCEZNÁ

A LAND CALLED DESERET

(Love story č. 171 / WIST 2000)

 ANOTÁCIA:

Keď si LaRaina Evansová uvedomí, že z nej filmová hviezda nikdy nebude, rozhodne sa vydať za bohatého muža. Viacero pokusov uloviť zámožného muža jej však nevyšlo a v zozname vhodných kandidátov zostáva už len jediný - Travis McCrea, rančer z Utahu, kde LaRaina natáča svoj posledný film.

Travis sa však ukáže ako tvrdá hus na šklbanie. Pôvabná filmová hviezdička utŕži nejednu trpkú lekciu, kým pochopí, že náročný život na ranči jej prináša viac uspokojenia ako jej doterajšie Hollywoodom ovplyvnené sladké sny o budúcnosti.

 

 

ČAS ZÁZRAKOV

BIG SKY COUNTRY

(Love story č. 173 / WIST 2000)

 ANOTÁCIA:

Jill Randalová a Kerry Adamsová sú spolubývajúce, spolužiačky a predovšetkým nerozlučné priateľky, ale inak úplne odlišné bytostí - jedna je ako hrdá labuť, druhá ako škaredé káčatko.

Nevinným úskokom sa Jill podarí vyprovokovať nápadníka nesmelej Kerry, aby ju požiadal o ruku. Keď sa Todd pochváli svojmu bratovi Riordanovi s úmyslom oženiť sa, ten sa ako hrom z jasného neba objaví v internáte a urobí Kerry scénu, aby manželstvo prekazil.

Lenže Jill je pripravená bojovať za priateľkino šťastie.

 

TÁ PRAVÁ

FOR MIKE´S SAKE

(Love story č. 176 / WIST 2000)

 ANOTÁCIA:

Maggie Raffertyová, ktorá sa rozviedla po krátkom a búrlivom manželstve, sama vychováva desaťročného syna Mika. Mikov otec Wade sa po rozvode odsťahoval na ďalekú Aljašku, kde ho syn pravidelne navštevuje.

Ako blesk z jasného neba zapôsobí na Maggie správa, že jej exmanžel priletí o pár dní do Seattlu a chcel by sa stretnúť so svojím synom.

Šesť rokov ho nevidela...

 

 

 

INTRIGÁNKY

THE MATCHMAKERS

(Love story č. 177 / WIST)

 

KOVBOJ

BOSS MAN FROM OGALLALA

(Love story č. 178 / WIST 2001)

 ANOTÁCIA:

Mladučká Cassandra Gilmorová si trúfa dokázať celému svetu, že nahradí otca pri riadení ranča, kým sa mu zahojí komplikovaná zlomenina.

Banka, ktorá ich ranču poskytuje úvery, má však iný názor, a prinúti jej otca najať na túto prácu Flinta McCallistera - dediča najväčšieho ranča v Spojených štátoch.

Cassandrinu počiatočnú averziu voči mladému kovbojovi postupne vystrieda úplne iný cit...

 

 

 

AKO BLESK Z JASNÉHO NEBA

GIANT OF MESABI

(Love story č. 179 / WIST 2001)

 ANOTÁCIA:

Alanna Powellová sa vracia domov po prvom roku štúdia na vysokej škole na letné prázdniny. Keďže sa jej podarilo urobiť skúšky skôr, ako počítala, zatelefonuje svojej dlhoročnej tajnej láske Kurtovi Matthewsovi, aby ju odviezol domov z letiska. Nečakaným príchodom chce prekvapiť svojich rodičov.

Na veľké sklamanie však zisťuje, že v letiskovej hale ju nečaká Kurt, ale jeho starší brat Rolt, ktorý jej je z hĺbky duše protivný. A navyše si ju dovolí vášnivo pobozkať na uvítanie.

To však nie je jediné prekvapenie, ktorým ju Rolt v nasledujúcich dňoch zaskočí.

 

KONEČNÁ STANICA ŠŤASTIE

SENTIMENTAL JOURNEY

(Love story č. 180 / WIST)

 

OHEŇ A ĽAD

FIRE AND ICE

(Love story č. 185 / WIST 2001)

 ANOTÁCIA:

Alisa Franklinová vyrastala v piatich rozháraných manželstvách svojej matky. Preto nečudo, že o manželstve, a obzvlášť o mužoch, nemá bohvieakú mienku.

Kuriózny závet jej tragicky zosnulej matky ju však postaví pred ťažkú dilemu - vydať sa a jeden rok zotrvať vo formálnom manželstve, a stať sa tak poručníčkou svojej sestričky Christine, alebo zostať verná svojim zásadám?

A koho si na takú delikátnu úlohu vybrať?

 

 

SRDCE Z KAMEŇA

HEART OF STONE

(Love story č. 190 / WIST 2001)

 ANOTÁCIA:

Životné plány Stephanie Hallovej nečakane skomplikuje otcovo ochrnutie. Aby sa oňho mohla starať, vzdá sa štúdia.

V snahe vylepšiť rodinný rozpočet absolvuje kurz účtovníctva  externe pracuje v niekoľkých malých firmách.

Po otcovej smrti sa zamestná ako ekonómka v hoteli, ktorého riaditeľom je jej brat. Pokojnú atmosféru luxusného hotela jedného dňa rozčerí príchod Brocka Confielda, jeho majiteľa a povestného sukničkára. Napriek bratovmu varovaniu Stephanie nedokáže odolať Brockovmu čaru.

 

KTO Z KOHO

TIDE WATER LOVER

(Love story č. 196 / WIST 2001)

 ANOTÁCIA:

Asistentka hlavného inžiniera stavebnej spoločnosti Lacey Andrewsová dostane ponuku od svojej sesternice Margo, aby spojila príjemné s užitočným a strávila svoju dvojtýždňovú dovolenku v ich luxusnej vile kúsok od pláže. Margo sa totiž obáva, aby opustený dom nevykradli zlodeji.

Hneď druhý deň svojho pobytu zažije Lacey šok - pred polnocou do vily vnikne neznámy muž. Lacey sa pokúsi votrelca zneškodniť, ten sa však ubráni a začne sa vzájomné vypočúvanie...

 

 

HOP ALEBO TROP

WILD AND WONDERFUL

(Love story č. 197 / WIST 2002)

 ANOTÁCIA:

V ostatných rokoch utŕžila Glenna Reynoldsová od osudu nejeden tvrdý úder. Po smrti matky dostal jej otec infarkt a len čo sa z neho ako-tak vystrábil, postihol ho ďalší.

Keďže Glenna veľmi úzkostlivo sleduje otcov zdravotný stav, v jedno krásne jarné dopoludnie po návrate domov okamžite zistí, že ho niečo veľmi znepokojuje. Dozvedá sa, že otcovej firme hrozí bankrot. V úsilí nepripustiť, aby okúsil ďalšiu životnú prehru, sa rozhodne bojovať po jeho boku.

Cez víkend spoločne podniknú cestu do známych kúpeľov, kde sa práve zdržiava Jett Coulson, riaditeľ a spolumajiteľ veľkej spoločnosti, ktorý by mohol otcovu firmu zachrániť.

 

ZÁSKOK

DANGEROUS MASQUERADE

(Love story č. 200 / WIST)

 

ČARO SEVERU

NORTHERN MAGIC

(Love story č. 201 / WIST )

 ANOTÁCIA:

Shannon Hayesová sa vybrala z rodného Texasu za svojím snúbencom Rickom Farrisom na Aljašku. Hneď po prístatí však zažije nepríjemné prekvapenie - na letisku ju nikto nečaká, takže sa ocitá sama v neznámej krajine. Pátranie po Rickovi ju privedie ku Codymu Steelovi, spolumajiteľovi súkromnej leteckej spoločnosti, ktorý jej ponúkne pomoc. Keďže Sharonn ľúbi svojho snúbenca, nechápe, prečo ju tento počerný Aljašťan tak veľmi priťahuje. Cody intuitívne vycíti, že stretol ženu svojho života, a preto sa usiluje stoj čo stoj získať jej srdce.

 

 

 

PRI ZÁPADE SLNKA

SANORA SUNDOWN

(Love story č. 201 / WIST)

 ANOTÁCIA:

Brandy Amesová sa rada túla po svojej rodnej Arizone, kochajúc sa jej čarom najmä pri západe slnka a vychutnávajúc jazdu na koni. Pri jednej z podvečerných potuliek sa jej kôň splaší a ujde jej. Brandy je nútená hľadať cestu domov peši a navyše potme. Po dlhom blúdení napokon natrafí na muža, táboriaceho pri ohni, ktorý ju však neprijme s nadšením, a tak oľutuje, že ho vôbec oslovila. Zarastený James Corbett, hľadajúci v tichu a v samote oddych po vyčerpávajúcom dni, jej pripomína skôr zlodeja dobytka než šľachetného záchrancu.

 

 

 

KRIŽOVATKY ŽIVOTA

(Love story č. 203 / WIST)

 ANOTÁCIA:

Napriek tomu, že Tisha Caldwellová má len dvadsať rokov, nemieni sa nechať komandovať svojím autoritatívnym otcom. Po neustálych a čoraz neznesiteľnejších hádkach s úľavou prijme pozvanie svojej tety Blanche, aby bývala u nej. Keďže sa obidve živia maliarskym umením, Tisha sa môže od svojej úspešnej príbuznej navyše aj kadečo priučiť. Pri odbočovaní na horskú cestu, vedúcu k Blanchinmu domu, do jej auta vrazí neznámy muž, ktorý sa veľkou rýchlosťou vrúti do križovatky. A to nie je ani zďaleka jediný problém, ktorému Tisha bude musieť kvôli sebavedomému Roarkovi Madisonovi čeliť...

 

 

 

OSUD TAK CHCEL

(Love story č. 204 / WIST)

 ANOTÁCIA:

Joan Somersová trávi väčšinu večerov sama doma nad knihou a život jej uteká pomedzi prsty. Už tretí rok pracuje ako osobná asistentka šéfa stavebnej firmy, takže medzičasom stihla vytriezvieť zo svojej tajnej lásky k nemu. Keď sa však proti nej spriahli prírodné živly, následkom čoho bola nútená zostať so svojím atraktívnym šéfom takmer štyridsaťosem hodín sama v budove firmy bez elektrického prúdu, videla v tom znamenie osudu. Sľubný začiatok však nemá idylické pokračovanie...

 

 

 

 

PO BÚRKE

AFTER THE STORM

(Love story č. 205 / WIST)

 ANOTÁCIA:

Manželstvo Lainie a Rada MacLeodovcov sa otriaslo v základoch už pri prvom nápore problémov, a tak po niekoľkých mesiacoch Lainie manžela opustila. Už viac než päť rokov sa pretĺka životom sama a posledný polrok sa stará aj o chorú matku, pripútanú na lôžko. Keďže po otcovej smrti sa finančná situácia rodiny veľmi zhoršila, je nútená predávať rodinné cennosti, aby uhradila náklady na matkinu liečbu. Hrdosť jej nedovoľuje, aby požiadala o pomoc svojho solventného manžela. Lenže matkin zdravotný stav sa z mesiaca na mesiac zhoršuje a Lainie je nútená prehodnotiť hierarchiu svojich hodnôt.

 

 

 

 

TÚLAVÉ TOPÁNKY

THE TRAVELLING KIND

(Love story č. 206 / WIST 2002)

 ANOTÁCIA:

Keď si brat Charley Collinsovej zlomí nohu a niekoľko týždňov je nútený oddychovať, najmú si súrodenci ako pomocníka na svoj malý ranč skúseného kovboja Shada Russela. Napriek tomu, že si Charley uvedomuje Shadovu dobrodružnú povahu, neodolateľne ju priťahuje. Shad otvorene dáva Charley najavo, že nemá záujem usadiť sa, pretože ho túlavé topánky neustále nútia nazrieť za horizont.

 

 

 

 

 

AMANDIN PRINC

(Love story č. 207 / WIST 2002)

 ANOTÁCIA:

Amanda Bennettová už ako pätnásťročná dievčina stretla svojho princa - pri prechádzke v lese zbadala čiernovlasého jazdca a podľa erbu na sedle zistila, že je to syn najbohatšieho plantážnika Jarod Colby. Keďže Jarod do jej rodného mestečka chodieva len výnimočne, celé dva roky márne sníva o tom, že jedného krásneho dňa sa stretnú zoči-voči a Jarod k nej zahorí rovnakou láskou. O čo krajšie boli jej sny, o to tvrdšie bolo precitnutie.

 

 

 

 

ŤAŽKÉ ROZHODNUTIE

DIFFICULT DECISION

(Love story č. 208 / WIST)

 ANOTÁCIA:

Deborah Hollandová sa rozhodla zmeniť miesto, nakoľko v cestovnej kancelárii, kde doposiaľ pracovala, nemá perspektívu funkčného postupu. Prihlásila sa na konkurz na náročné miesto asistenta majiteľa holdingovej spoločnosti a na prijímacom pohovore sa vôbec netajila svojimi ambíciami. Zane Wilding jej dá pri pohovore otvorene najavo, že by v tejto funkcii rád videl muža, pretože ide o namáhavú prácu, spojenú so služobnými cestami, o nadčasoch ani nehovoriac. Deborah je presvedčená, že miesto nedostane, opak je však pravdou. Ako sa ukáže, Zane pri rozhodovaní nebral do úvahy len pracovné dôvody...

 

 

 

OSUDOVÁ PREMENA

BLUEGRASS KING

(Love story č. 209 / WIST 2002)

 ANOTÁCIA:

Dani Williamsová je telom i dušou oddaná trénovaniu dostihových koní. Keď sa najperspektívnejší žrebec ich chovu ťažko zraní a musia ho utratiť, jej otec ju donúti sľúbiť, že skoncuje so životom paholka. Na tejto životnej križovate jej redaktor Marshall Thompsen ponúkne, že z nej urobí modelku. Váhavo súhlasí. Po premene na pôvabné žieňa zaujme Barretta Kinga, ktorý ju však pred Marshallom dôrazne varuje.

Panovačný Barrett je Dani protivný a patrične mu to dáva najavo. Čoskoro sa ukáže, ako veľmi sa mýlila...

 

 

ČAS HNIEZDENIA

THE MATING SEASON

(Love story č. 210 / WIST 2002)

 ANOTÁCIA:

Jonni Starrová sa vybrala do sveta s vidinou kariéry modelky a vďaka tvrdej reholi naozaj dosiahla úspech. Po šiestich rokoch sa vracia domov s úmyslom predstaviť rodičom svojho snúbenca Trevora. Na rodnom ranči sa stretáva so svojou prvou láskou Gabom Stockmanom, do ktorého bola ako dospievajúce dievča platonicky zaľúbená. Gabe hneď od prvého okamihu dáva uhladenému Trevorovi najavo svoju antipatiu a Jonni na svoj úžas zisťuje, že jej city voči nemu napriek odstupu času vôbec neochladli.

 

 

 

 

PRVÁ LÁSKA

BED OF GRASS

(Love story č. 211 / WIST)

 

OSUDOVÁ ZRÁŽKA

THE INDY MAN

(Love story č. 212 / WIST 2003)

 ANOTÁCIA:

Susan pracuje ako sekretárka v malej právnickej firme. Jej šéf, panovačný Warren, ju požiada o ruku a svadba sa má konať už o dva mesiace.

Počas jednej zo spoločných večerí si ju v reštaurácii začne vyzývavo obzerať neznámy muž. Až neskôr vysvitne, že je to slávny automobilový pretekár Mitch Braden. Vyznávač adrenalínových športov sa na prvý pohľad do Susan zaĺúbi, ona je však presvedčená, že jej srdce patrí Warrenovi.

A tak Mitcha čaká nielen súboj na športovom poli, ale aj súboj o Susaninu lásku.

 

DVOJAKÝ METER

THAT BOSTON MAN

(Love story č. 213 / WIST 2003)

 ANOTÁCIA:

Emancipovaná žurnalistka Lexie Templetonová ako horlivá zástankyňa rovnakých práv a povinností pre obe pohlavia odsudzuje mužov, ktorí nie sú ochotní akceptovať jej presvedčenie. Terčom jej feministických útokov sa stane známy podnikateľ Rome Lockwood, ktorý je vďaka svojmu atraktívnemu výzoru a kontu milionára objektom snov najmenej polovice slobodných obyvateliek mesta Boston Lexie na svoj úžas už pri prvej vzájomnej konfrontácii zisťuje, že Rome, ktorý stelesňuje všetko, čo na mužoch nenávidí, ju veľmi priťahuje.

 

 

 

PREBUDENIE

A TRADITION OF PRIDE

(Love story č. 214 / WIST 2003)

 ANOTÁCIA:

Lara Cochranová už krátko po svadbe zistí, že manžel Trevor ju podvádza. V návale sklamania sa vyžaluje svojmu otcovi, ale ten ju nepodporí v úmysle rozviesť sa, keďže v ich tradicionalisticky založenej južanskej rodine rozvod nie je prípustný. Keďže je nútená naďalej žiť s ne-verným manželom pod jednou strechou, uzavrie sa do seba, zmierená s tým, že už nikdy v živote nestretne ozajstnú lásku. Pokojnú hladinu jej bezútešného života naruší príchod temperamentného Ransa MacQuada, ktorý krok po kroku strháva z jej tváre chladnú masku ľahostajnosti.

 

 

 

TANDEM

A ENEMY IN CAMP

(Love story č. 215 / WIST)

 ANOTÁCIA:

Viktóriu Beaumontovú, dcéru známeho politika, rozčúli séria klamstiev uverejnených o jej otcovi v prestížnych novinách. Autorom ohováračských článkov je renomovaný novinár Dirk Ramsey. Viktóriin otec Charles Beaumont sa rozhodne čeliť ohováraniu nanajvýš originálnym spôsobom - pozve novinára na dvojtýždňovú dovolenku do ich letného sídla, aby mu umožnil utvoriť si o ňom a o jeho rodine objektívny názor. Napriek skutočnosti, že Viktória vidí v Dirkovi úhlavného nepriateľa, prebudí v nej úplne iné city.

 

 

 

 

HRA OMYLOV

A THE BRIDE OF THE DELTA QUEEN

(Love story č. 216 / WIST 2003)

 ANOTÁCIA:

Selena Merricková sa vybrala na dovolenku do New Orleansu. Pri prvej prechádzke po starom meste ju osloví skupinka podgurážených mužov, ktorí ju pre jej ohnivú hrivu, nápadné oblečenie a spontánne správanie pokladajú za ženu ľahkých mravov. Selena zvolí cestu ľahšieho odporu - prispôsobí sa ich spôsobu komunikácie.

Jej zjav i vtipné repliky zaujmú náhodného svedka Chancea Barkleya, ktorý sa rozhodne vyhodiť si s atraktívnou červenovláskou z kopýtka.

Selene sa síce podarí bez ujmy zdupkať z "boja", ale keď sa so Chanceom opäť stretnú na palube výletného parníka, plaviaceho sa po Mississippi, nevyhne sa už konfrontácii...

 

 

 

 

TIENE RAJA

(Love story č. 217 / WIST 2003)

 ANOTÁCIA:

Hoci Júlia Lancasterová spočiatku nebola nadšená miestom súkromnej učiteľky, napokon zistila, že jej nové zamestnanie je priam výhrou v lotérii. Nielenže sa z jej šéfky vykľula chápavá zamestnávateľka, ale v exotickom prostredí Havajských ostrovov našla aj šarmantného nápadníka. Ukáže sa však, že táto idylka má aj disharmonické prvky - a to predovšetkým v osobe brata jej žiačky Ruela Chandlera. Júlia nechápe, prečo ju Ruel napriek povýšeneckému správaniu tak veľmi priťahuje - navyše, keď ju obletuje vždy dobre naladený surfista Fred.

 

 

 

AKO CHUTÍ LÁSKA

THE HOMEPLACE

(Love story č. 218 / WIST 2003)

 ANOTÁCIA:

Catherine Carlsonová, učiteľka v malom iowskom mestečku, je zasnúbená so začínajúcim právnikom Clayom. So svatbou sa však neponáhľajú, pokiaľ sa existenčne ako-tak nepostavia na nohy. Po smrti starého otca kúpi neďalekú farmu, na ktorej Catherine vyrástla, vdovec Róbert Douglas. Jeho syn Tad, bystrý, ale uzavretý chlapec, začne chodiť do jej triedy. Keďže Tad si ťažko privyká na nové prostredie, Catherine sa na naliehanie jeho otca podujme pomôcť mu pri adaptácii. Zásluhou Tadovho otca Catherine po čase zistí, že vzťah založený len na priateľstve nie je to pravé orechové.

 

 

 

 ŠŤASTIE V NEŠŤASTÍ

(Love story č. 219 / WIST 2003)

 ANOTÁCIA:

Po havárii malého športového lietadla, pri ktorej zahynie pilot, sa ocitnú jeho jediní pasažieri, Leah Talbotová a Reilly Smith, vysoko v horách Nevady. Ďaleko od civilizácie sú postavení pred nutnosť vzdorovať nástrahám prírody. Navyše sa Leah infikuje rezná rana, ktorú utrpela pri havárii, a dostane vysokú horúčku. Reilly v sebe nezaprie indiánsku krv a dokáže si poradiť v každej situácii, lenže voči čaru svojej pacientky je bezmocný.

 

 

 

 

DOKÁŽ MI SVOJU LÁSKU

SHOW ME

(Love story č. 220 / WIST)

 ANOTÁCIA:

Jake Lassiter odišiel krátko po uzavretí manželstva do Afriky ako zástupca stavebnej firmy patriacej ich rodine. Jeho manželka Tanya zostala so synčekom Johnom u svokrovcov. Keďže manželstvo uzavreli narýchlo a z nutnosti, Jake sa domov príliš neponáhľa. Počas sedemročného odlúčenia navštívil svoju novú rodinu len jediný raz. Keď malý John začal chodiť do školy, stal sa terčom posmechu spolužiakov - tvrdili, že nemá otca. A tak len čo sa naučil písať, rozhodol sa konať...

 

 

 

 

AKO ULOVIŤ MUŽA

(Love story č. 221 / WIST)

 ANOTÁCIA:

Mladučká Annetta Longová, sebavedomá a pôvabná dievčina, trávi s rodičmi a súrodencami dovolenku v Severnej Karolíne. S mladšou sestrou sa na seba vôbec nepodobajú - ani výzorom, ani povahou. Zatiaľ čo Annetta je rozhodnutá, že keď stretne toho "pravého", urobí všetko pre to, aby ho získala, Marsha pasívne čaká, kedy sa objaví jej princ na bielom koni. Keď jedného dňa zbadá Annetta pri bazéne atraktívneho tridsiatnika, rozbúšené srdce jej prezradí, že toto je On. Vezme do rúk opraty svojho osudu a rozhodí siete na všetky strany. Lenže ako to už v živote býva, z lovca sa občas stane korisť...

 

 

 

DIEVČA Z DALLASU

LAND OF ENCHANTMENT

(Love story č. 222 / WIST 2003, 2006)

 ANOTÁCIA:

Atraktívna Diana Millsová pracuje ako fotomodelka, ale jej život zďaleka nie je tou príslovečnou prechádzkou ružovým sadom. Kým pre iné dievčatá je táto profesia vysneným cieľom a sú schopné urobiť čokoľvek, aby sa k modelingu dostali, Diana odmalička pokladá svoju krásu za príťaž.

A tak keď pri fotografovaní v aréne rodea stretne Lija Mastersa, ktorý jej od prvého okamihu rozochveje srdce, neváha a dá modelingu navždy zbohom.

V tej chvíli však ešte netuší, čo ju na Lijovom ranči v Novom Mexiku čaká...

 

 

SAMA VO SVETE MUŽOV

ONE OF THE BOYS

(Love story č. 223 / WIST 2003)

  ANOTÁCIA:

Petra Wallisová pracuje ako televízna kameramanka vo výlučne mužskom kolektíve. V priebehu niekoľkých rokov si už celkom slušne osvojila grify tejto náročnej profesie, a tak sa medzi "chlapcami" cíti ako rovnocenná spolupracovníčka. Diametrálne odlišný názor na jej pôsobenie v prenosovom tíme má však Dane Kingston, producent a režisér v jednej osobe. Jeho moralizovanie privádza emancipovanú Pet do zúrivosti a nemieni sa podriadiť jeho puritánskym požiadavkám. Lenže šéf je šéf, takže Pet ťahá v tomto prípade za kratší koniec povrazu.

To, že medzi nimi preskočí iskra, netreba azda zdôrazňovať...

 

NEBOJ SA BYŤ ŽENOU

LORD OF THE HIGH LONESOME

(Love story č. 224 / WIST 2003)

 ANOTÁCIA:

Kit Bonnerová pomáha svojmu starému otcovi spravovať obrovský ranč v Severnej Dakote. Ranč patril anglickému barónovi a po jeho smrti ho zdedil jeho príbuzný Reese Talbot. Pri ceste na ranč sa blúdiaci Reese na jednej z pastvín stretne s Kit. Kit nelení a domnelého votrelca vykáže zo súkromného pozemku. Aj keď sa nedorozumenie vysvetlí, Kit nepočíta s tým, že nový vlastník vzhľadom na jeho šľachtický pôvod prejaví záujem zotrvať na ranči. Reese má však iné plány...

 

 

 

 

REBEL

THE WIDOW AND THE WASTREL

(Love story č. 225 / WIST 2006)

 ANOTÁCIA:

Elizabeth Carrelovej čoskoro po svadbe zomrel manžel. Keďže nemala kam odísť a navyše čakala dieťa, zostala žiť u svokrovcov. Ako závan čerstvého vzduchu rozvíri zatuchnutú atmosféru malomeštiackeho domu, v ktorom vládne autoritatívna Elizabethina svokra Rebeka, návrat strateného syna Jeda, Elizabetinho švagra. Pod vplyvom jeho rebelantskej povahy sa v Elizabeth prebudí duch vzbury a navyše si uvedomí, že doposiaľ nepoznala pravú lásku...

 

 

 

 

ZIMNÝ SEN

TO TELL THE TRUTH

(Love story č. 226 / WIST 2006)

 ANOTÁCIA:

Po troch rokoch náročnej práce a nešťastných udalostiach v osobnom živote Andrea Grantová prišla do zasneženého Squaw Valley na zaslúženú dovolenku. Hneď po príchode ju upútal Tellman Stafford, do ktorého sa na prvý pohľad zaľúbila. Keď sa však Tell dozvedel, že Andrea je zadaná, rázne s ich vzťahom skoncoval. Ale v živote nie je nič definitívne... Bola to len náhoda, že sa nečakane znovu stretli, alebo si osud s nimi zahral vabank o jeden z najkrajších ľudských citov?

 

 

 

 

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ

THE THAWING OF MARA

(Love story č. 227 / WIST 2003)

 ANOTÁCIA:

Keď Adam Prentiss utrpel pri autonehode vážne zranenie, ktoré ho natrvalo pripútalo na invalidný vozík, jeho dcéra Mara sa rozhodla urobiť zadosť svojej povinnosti a vzala si ho do opatery. Po celý čas mu však dávala najavo, že mu neodpustila zradu, ktorej sa dopustil na jej matke i na nej, keď ich pred pár rokmi opustil kvôli atraktívnej blondínke.

Následkom toho Mara zatrpkla voči mužom do takej miery, že všetky pokusy Sinclaira Buchanana, ktorému prenajala chalupu, odrážala s povznesenosťou Snehovej kráľovnej.

Ukázalo sa však, že nielen ženy sa dokážu spriahnuť v záujme dobrej veci...

 

KOLOTOČ KLAMSTIEV

LOW COUNTRY LIAR

(Love story č. 228 / WIST 2004)

 ANOTÁCIA:

Lisa Talmadgeová prichádza do Charlestonu v Južnej Karolíne ku svojej osamelej tete s podozrením, že tetin právnik Slade Blackwell ju okráda. V snahe získať usvedčujúce dôkazy sa vyberie za prefíkaným právnikom. Po tom, čo si ju Slade pomýli s novou sekretárkou, roztočí sa celý kolotoč rafinovaných klamstiev...

 

 

 

 

 

PREKVAPUJÚCE ROZHODNUTIE

THE GREEN MOUNTAIN MAN

(Love story č. 229 / WIST 2004)

 ANOTÁCIA:

Jonas Concannon sa vracia po desiatich rokoch do mestečka, v ktorom študoval na strednej škole, na návštevu starých priateľov. V tomto malebnom zákutí štátu Vermont kedysi prežil nezabudnuteľnú lásku s Bridget Harrisonovou. Po príchode natrafí na Bridget v obchode, kde pracuje ako predavačka. Bridget sa k nemu správa odmerane, a tak roztrpčený Jonas
odíde z mesta bez toho, aby sa s priateľmi stretol. Po pár mesiacoch sa však dozvie, že Bridget krátko po uzavretí manželstva ovdovela a rozhodne sa skúsiť svoje šťastie znovu.

 

 

 

S TROCHOU ŠŤASTIA

DAKOTA DREAMIN

(Love story č. 230 / WIST 2004)

 ANOTÁCIA:

Keď Edie Gibbsová nečakane zdedila vysokú finančnú čiastku, rozhodla sa splniť si svoj dávny sen - kúpila ranč v Južnej Dakote. V lone úchvatnej panenskej prírody mienila so svojimi blízkymi začať nový život.

Krátko po tom, ako sa nasťahovali do nového domova, sa však na vlastnej koži presvedčila o platnosti starej životnej múdrosti, že k zhmotneniu životného sna vedie nezriedka tŕnistá cesta.

Ale že pri odstraňovaní tŕňov nájde svoju veľkú lásku, by jej nenapadlo ani pri tom najfantastickejšom rojčení...

 

 

MÁVNUTÍM ČAROVNÉHO PRÚTIKA

WITH A LITTLE LUCK

(Love story č. 231 / WIST 2004)

 ANOTÁCIA:

Večerný stret učiteľky Evy Rowlandovej s podpitým Luckom McClurom predo dverami nočného podniku v nej zanechal nepríjemný pocit poníženia. Luck ju totiž prirovnal k hnedej myške, narážajúc nielen na jej hnedý balónový plášť, hnedé vlasy a oči, ale aj na ostražité správanie.

Ako sa však v živote už neraz ukázalo, láska je mocná čarodejka, ktorá akoby mávnutím čarovného prútika premení na príťažlivé stvorenie aj tuctovú ženu. Najmä ak jej silu znásobí prítulnosť Luckovho osemročného syna Tobyho.

 

 

 

Zoznam sa bude postupne dopĺňať! Budem rada, ak pomôžete i s chýbajúcimi údajmi - najmä o knihách: Čudná svadba,

                                                                   Intrigánky,

                                                                   Konečná stanica šťastie,

                                                                   Záskok,

                                                                    Prvá láska.

ĎAKUJEM! Elen

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.