Choď na obsah Choď na menu
 


Kapitánova žena

Annie Burrowsová

Kapitánova žena

Harlequin 2010

Obrázok Válečnou vřavou poznamenaný kapitán Robert Fawley si nedělal iluze, že by se svými protézami a zjizvenou tváří mohl nějaké ženě ještě připadat přitažlivý. Žádná by si ho nevzala, jedině snad slečna Debora Gilliesová, žena, jíž daly sudičky do vínku tak málo darů, že jedině sňatek z rozumu mohl zlepšit její životní situaci.
Obyčejná a poněkud plachá Debora přijala jeho pragmatický návrh - protože jí kapitán nebyl zcela lhostejný. Navzdory všem jejím nadějím se však zdá, že srdce tak uzavřeného a životem zklamaného muže si jen tak lehce nezíská…

Obrázok

 

Tak tejto jednohubke dávam plný počet! Vôbec by som si nebola pomyslela, že nejaká harlequinka vydaná toho času môže strčiť do vrecka mnohé vyhlásené autorky, Annie Burrowsovej sa to podarilo šmahom pera. 

Prečítala som ju  rýchlo a bez prestávky, príbeh napínavý, neokukaný a hlavne veľmi dobre a ľahko sa to čítalo. 

Ak máte chuť na niečo iné ako dokonalé krásavice a neskonale mužných bezchybných chlapov, tak to je to pravé orechové! Mňam!

Kapitán je poznačený vojnou, je bez jednej ruky a nohy, nosí protézy a jeho tvár je tak zjazvená, že sa naňho žiadna žena nepozrie bez toho, aby sa neškaredila. Jeho zovňajšok je poznačený, no duša je ešte viac rozorvaná, neverí nikomu, tobôž nie svojej žene, ktorú si vzal len preto, aby nevlastnému bratovi uchmatol dedičstvo.

Debora pristúpi na svadbu z rozumu a usiluje sa presvedčiť manžela, že aj keď neoplýva krásou ako jej priateľka a ostatné debutantky, no môže mu byť dobrým partnerom. Prežije však veľa príkoria, ponižovania i nátlaku od svojho muža, kým ho len tak-tak konečne presvedčí, že ho miluje aj s jeho postihnutím. ( No v tomto príbehu by si rozhodne zaslúžila svätožiaru... )

A hoci nedorozumenia vládnu v takmer celom príbehu, nakoniec sa to dobre skončí, ako inak... ale dovtedy som mala chuť obhrýzať si prsty! A to už je čo povedať!

Skvelé... Momentálne je v predají - 3 mesiace po CZ , ak máte možnosť, tak okúste. Mne sa teda páčila! 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

romanticke knihy

(tifany, 14. 5. 2017 13:08)

pre mňa

(saša, 20. 4. 2012 0:23)

najlepšia časť trilógie. Dobre sa číta, Robert ma zaujal tým, ako sa vyrovnal so svojim hendikepom a s novou skutočnosťou-že existuje žena, ktorej môže dôverovať a ktorá ho miluje. Len to trochu trvalo :)

skvelý príklad toho

(Kristína, 5. 9. 2010 15:36)

ako môže nefungovať vzťah len preto, že manželia nekomunikujú, resp. komunikujú len na pol úst a neúprimne :-) pekný príbeh a dávam Janke za pravdu, mnohé bestselerové autorky sa môžu učiť!