Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: EVA AVA ŠRANKOVÁ

Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

srankova.jpgSpisovateľka
EVA AVA ŠRANKOVÁ


1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Eva Ava Šranková: Už v máji ponúknem tým, čo ma radi čítajú nevšedný príbeh o láske, zrade, odvahe a vzácnej relikvii z čias stredovekého Talianska, keď hrdinské, ale aj zvrhlé činy rytierov, často zaslepených bezohľadnosťou a túžbou po moci, sa nezmazateľne zapísali do dejín. 

Život v hriechu sa odohráva krátko po Druhom lateránskom koncile, ktorý nielenže ukončil pápežskú schizmu, ale bol na ňom uzákonený aj povinný celibát kňazov a ich manželstvá boli zrušené. Popri intrigách vo vtedajšej spoločnosti odhaľuje príbehy troch hlavných predstaviteliek – Adelasy, Arianny a Alessandry –, ktorých život v nemalej miere ovplyvní jeden a ten istý muž.

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Eva Ava Šranková: Najmilšia mi je vždy tá, ktorú som práve dopísala. Môžbyť je to spôsobené tým, že ňou naďalej aktuálne „žijem“. Zvláštne miesto v mojom srdci však navždy bude patriť Izabele, nie však iba preto, že je to moja prvá kniha, ale najmä preto, že oba diely sú akýmsi mementom, že za veľkou láskou sa často môže ukrývať mnoho bolesti.

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Eva Ava Šranková: Nemám knihu, ktorá by ma profesijne ovplyvnila, po ľudskej stránke je ich ale niekoľko. Z tých posledných je to Brieždenie v Dženíne – nesmierne emotívny príbeh, kde vojna v mene mieru je jedným z posolstiev tejto knihy. Medzi svoje NAJ radím nepochybne Druonových Prekliatych kráľov, na ktorých nedám dopustiť. 

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Eva Ava Šranková: Predsa ruže! :-))

 

TVORBA 
Izabela I. Láskou spútaní /2011/ 
Izabela II. V tieni Notre-Dame /2012/
Hriechy mocných /2013/
Čas nevinnosti /český preklad knihy Izabela I. Láskou spútaní, 2011/

Kliknite si na stránku autorky: www.evaavasrankova.estranky.sk

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.