Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: JANA BENKOVÁ (+ Súťaž)

Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

jana-benkova0.jpgDržať v ruke svoju knižku? 
Je to neopísateľná emócia, krásna, nádherná! Sen premenený na realitu. Zhmotnená práca niekoľkých týždňov pri mojom počítači a potom vo vydavateľstve pri grafickom zalamovaní textu knihy a výbere obálky…“ 


Spisovateľka
JANA BENKOVÁ

1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Jana Benková: 
Od januára len športujem alebo sedím a píšem a teším sa z toho. (úsmev) Mám už hotové dve nové knihy – jedna práve prichádza do predaja s názvom Malinový sen a je o tom, že skutočná láska ešte aj dnes môže existovať.
Tú druhú venujem mojim čitateľom k Vianociam.     

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Jana Benková: Je to encyklopedická kniha Slovenské hviezdy v NHL, lebo som sa mohla stretnúť so skutočnými hviezdami – našimi hokejistami, pôsobiacimi v NHL, a stretnutia s Petrom Bondrom, Rišom Zedníkom, Pavlom Demitrom, Jožkom Stümpelom či Robertom Švehlom boli naozaj krásne. Veľmi si vážim, že ma pustili do svojho súkromia a do knihy venovali fotografie z rodinných albumov. 

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Jana Benková: Milujem politické, politologické knihy a životopisy hodnotných osobností. Často sa vraciam ku knihe Umenie diplomacie od Henryho Kisingera, môžem odporúčať aj knižku Madeleine Albrightovej Odporúčania budúcemu prezidentovi. Rada čítam aj knihy od Václava Klausa či Baracka Obamu.  

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Jana Benková: Láska... Sviečky... Dobré jedlo... Intimita prítmia... Západ slnka... Motýle v bruchu... 

 

TVORBA 
Rozhovory na telo I. (1997, CD Long)
Rozhovory na telo II. (1999, Motýľ)

Alena Heribanová - Vždy s úsmevom (2001, Motýľ)
Slovenské hviezdy NHL (1998, CD Long)
Má láska krídla? (1998, CD Long)
Ľúbim ťa (1999)
Lekcia od princeznej (2010, Motýľ)
Pralinky s chilli (2011, Motýľ)
Slečna nebezpečná (2012, Motýľ; Česko: 2013, Brána)
Máš, čo si chcel, miláčik (2012, Motýľ; Česko: 2013, Brána)
Ben a Maxová (v časopise EMMA, 2013)
Zlatíčko (2013, Motýľ)
Čistá láska (2013, Motýľ)
Až po uši (2013, Motýľ; Česko: 2015, Brána)

Haló, tu je tvoja láska! (v časopise EMMA, 2013; Česko: 2014, Bána)
Dievča s mačacím menom (2014, Motýľ; Česko: 2014, Brána)
Slnečnica (v časopise EMMA, 2014)
Večernica - pokračovanie Slnečnice (v časopise EMMA, 2014)
Ten bozk (edícia EMMA LOVE, 2014)

Malinový sen (2015, Brána)
 

************************************** 

SÚŤAŽ UKONČENÁ * SÚŤAŽ UKONČENÁ 

malinovy-sen-sutaz.jpg

Poznáme výherkyňu!

Ďakujeme za všetky príbehy, spomienky a zážitky plné romantiky. Veľa sa nám ich páčilo a veríme, že budete stále prežívať podobné romantické okamihy.
Napokon sme sa rozhodli odmeniť Simonku, ktorú jej chlap "šokoval" výletom do Paríža s úžasným sprievodcovským servisom.
Simonka
, blahoželáme, napíš nám svoju adresu a číslo na mobil na e-mailovú adresu romantickeknihy1@gmail.com
A uži si Malinový sen:-)

 

************************************** 

HRAJTE o čerstvú novinku Malinový sen!

Malinový sen je vonku a vyzerá skvele.
Vyše 230 strán čítania, pri ktorom si úžasne oddýchnete, zasmejete sa a možno sa necháte presvedčiť, že aj v dnešnom uponáhľanom svete existujú čisté city, nefalšovaná láska a neha, ktorá roztápa naše srdcia:-)

Získajte novinku MALINOVÝ SEN od Romantiky!

Stačí byť našou fanúšičkou na Facebooku a dolu pod článok do komentárov napísať svoju odpoveď.
Eva v príbehu tvrdí, že "chlap musí ženu nosiť na rukách, alebo sa tak pri ňom žena musí cítiť. To je láska"
Napíšte do komentov, čo nádherné urobil pre vás ten váš chlap. Ako vás prekvapil? Kedy sa vám pri ňom roztriasli kolená a cítili ste sa, akoby vás držal v náručí?

Píšte do komentov a v stredu dáme jednej z vás knihu Malinový sen.
Už sa tešíme na to množstvo nádherných spomienok a príbehov:-)


 

 

Náhľad fotografií zo zložky Jana Benková

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

jedna veta stačí

(Martina K., 28. 4. 2015 10:16)

Naposledy minulý týždeň. Sedela som s kamarátkami na káve v meste vonku na terase (konečne je ako-tak teplo), náhodou išiel domov z práce okolo nás, prišiel, dal mi pusu na líčko a povedal: "Aké to mám ja šťastie, že mám takú krásnu manželku." Všetky mi závideli, a musím povedať, že majú čo. A to sme spolu manželia 16 rokov.

Naj chlap

(Veronika Horváthová, 28. 4. 2015 10:09)

Môj manžel je najlepší chlap na svete vo všetkom. Najviac si ho cením za to, že mi bol psychickou oporou pri pôrode obidvoch deťoch. A je aj úžasný ocino. Pomáha vždy keď môže..... Veľmi ho ľúbim.

...držanie za ruku, objatie...

(Veve, 28. 4. 2015 0:16)

Milujem manželov pevny stisk ruky, jeho silne objatie, vtedy viem,že mi nič nehrozí, dokonca v najtažších chvílach mi hovorí: "neboj, všetko bude dobré" - vtedy mu uverím, viem, že to tak bude, hovoril mi to v minulosti,hovorí dodnes...
Pamatám na silné momenty - možno klišé - ale na našom sobáši, cely čas sme sa držali za ruky, maloktoré páry to tak robia,ale my sme tak silno prepojení,že je nám jedno,že to tak nemá byť, napriek tomu sme sa držali, triasli sa nám telá, tie silné slová Beriem, to nás spojilo na celý život...
Další moment,ktory sa mi navždy vryje, do poslednej chvíle som si nebola istá,či chce ist pri pôrod, nakoľko nemusí veľmi nemocničné prostredie, ale bol celý čas pri mne, upokojoval ma, dychal so mnou, je to neopisateľný pocit,ked Vás drží muž za ruku, je to tak presvedčivé, nič a nik Vám nemôže ublížiť...tak silno držal na rukách aj našu novonarodenú dcérku, kým som sa ja spamatávala...to su pre mna silné okamihy, nikdy na tie pocity nezabudnem :)

Prekvapenie :)

(Jarmila R., 27. 4. 2015 22:41)

„Mne úplne stačí, že každý deň bez opýtania umyje riad :) to ma napadlo ako prvé :) naposledy ma však prekvapil tým, že prišiel domov s veľkou taškou, v ktorej bola pre mňa úžasná zimná bunda a dal mi ju so slovami: "Uvidel som ju vo výklade a hneď som si v nej predstavil Teba. Bolo to dokonalé, tú bundu navrhli pre teba, tak som ti ju doniesol.“ Ách..“ Dojíma ma, že mi dokáže čítať myšlienky... čo myšlienky, moje sny ...

Splnený sen ... malinový ;)

(Helenka, 27. 4. 2015 22:24)

„Keď sa nám narodil synček, tak mi do pôrodnice priniesol krásnych 52 červených ruží, vraj za každý centimeter nášho dieťaťa jednu.“ To bol ten krásny pocit, pri ktorom sa nám obom roztriasli kolená a v náručí sme držali náš batôžtek šťastia :)

Spoločný pocit do života ...

(Daniela Z., 27. 4. 2015 22:12)

Romantickým víkendom, návštevou wellness centra ... po celý čas sa ku mne správal galantne a pozorne, to určite najviac potešilo... Cítila som sa ľúbená a zároveň výnimočná. Jednoznačne sme obaja získali nový „spoločný pocit do života,“ a to je MALINOVÝ SEN určite nejednej dvojice ;)

Môj sen - kniha "Malinový sen"

(Johanka, 27. 4. 2015 21:53)

Ako ma prekvapil môj muž? Darčekom, ktorý som dostala asi tak 5 rokov dozadu, veru že som pri ňom i onemela :) Ten najmenší balíček zabalený v krásnom papieri v sebe ukrýval sexi čipkovanú nočnú košieľku, ktorú pokope držali iba tenké šnúrky po stranách, a čipkované tangáče, všetko ohnivej červenej farby lemované čiernou čipkou ... Teraz som si nato spomenula a z chuti som sa na tom zasmiala ... asi aj preto, že práve kniha Janky Benkovej "Malinový sen" mi to pripomenula. A pravdupovediac - mojim snom je čítať túto zaujímavú romantickú knihu s tak krásnym názvom, ktorý v sebe ukrýva chuť malín ;)

môj milujuci chlap

(Iveta Moravčíková, 27. 4. 2015 21:25)

Pre mna môj manžel robí stále niečo prečo sa človeku roztrasu kolená. Nemám ten dar zdravie a stále mi pomáha. Ked niekde ide tak vždy povie nech idem s ním nehambý sa za mna aj ked sa to stále zhoršuje. Povzbudzuje ma . Máma spolu 2 synou a nedá na mna dopustit. Čo mi vidí na očiach a dá sa to splnit tak sa snaží vo všetkom. Je to moja pravá ruka.

romanticka dušička

(Lucinka B., 27. 4. 2015 21:24)

Môj priateľ ma teší stále, keď mi donesie peknú kytičku, čokoládu alebo mi povie, že ma ľúbi. Nepovedala by som však, že je veľký romantik, ale to nie je asi žiaden chlap. Možno len taký, ktorého zobrazujú v romantických knihách a filmoch. Som však šťastná, že mám toho svojho a veľmi ho ľúbim takého aký je. Skôr by som povedala, že ja som taká romantická dušička a snažím sa romantiku vo vzťahu vytvárať. :)

Moj chlap...

(Petra B., 27. 4. 2015 20:06)

Moj uz teraz manzel ma prekvapil viackrat...najviac ma potesilo spontanne poziadanie o ruku,ked sme cakali na autobus a on to uz nevydrzal a povedal mi,aby som dala ruku do jeho vrecka na bunde a tam krabicka.A len tak medzi ludmi sa spytal,ci si ho vezmem.To bolo najkrajsie a potom take mile drobnosti ako ruzicka na Valentina,prichystana vecera,ked som prisla unavena domov...aj take drobnosti velmi potesia a preto ho milujem

veľa nenahovorí, ale ak dačo povie, stojí za to

(Silvia, 27. 4. 2015 19:31)

vtedy som sa aj hnevala, aj krútila hlavou, až dnes som naplno pochopila význam jeho slov: si moja najlepšia investícia v živote :)

Môj romantik :*

(Petra, 27. 4. 2015 19:21)

Neviem ako by som to opísala.... ako väčšina chlapov aj ten môj potrebuje občas postrčiť, aby sa mal k nejakému tomu romantickému činu - ale nie ku klasickému americkému klišé ako sú raňajky do postele, či zasypávanie ružami pri každej príležitosti... pre môjho chlapa to znamená pripraviť mi jednoduchú, no zato chutnú večeru pri pár sviečkach, následne si pustiť nejaký film (môže byť aj akčný) a vychutnávať si prítomnosť toho druhého. Nehovorím, že by som sa občas nechcela cítiť ako v sladkých romantických filmoch, no v nich sa láska skončí hneď s príchodom tituliek. Preto som spokojná s tým čo mám, a viem, že moja láska a radosť z nej neskončí hneď po titulkách, práve naopak-bude pokračovať ďalej :))

RAZ...

(Monika, 27. 4. 2015 19:19)

čakám na ten okamih...

Romantika ala drevorubač

(Zuzana, 27. 4. 2015 19:17)

Mala som narodeniny a moj manžel prišiel domov z nočnej.Na zapnuté gamatky položil niečo zabalené a lahol si spať.Išla som okolo,tak som zvedavo nakukla,čo tam je-bola tam kytica krásnych,no už napoly uvarených ružových karafiátov.No romantik ako z filmu,či?Ale som s ním už 26 rokov a nebolo to až také zlé....

odpoveď

(Miroslava Mudráková, 27. 4. 2015 19:13)

Nebudem písať veľa, lebo keď som mala narodeniny šli sme len tak na prechádzku. Bola som rada, že môžem byť s ním, že si našiel čas. Cez deň bolo krásne teplo, bolo to presne pred 7 rokmi a ako sme sa tak prechádzali, len tak z ničoho nič odskočil na lúku a odtrhol mi kvietok - "obyčajný" z lúky - teda pre niekoho obyčajný, pre mňa znamenal tento skutok od neho veľa, dal mi ho a pobozkal ma a povedal mi, že je len pre mňa :) Bola som celá bez seba, lebo niekedy tie najmenšie nečakané veci - skutky od ľudí znamenajú oveľa viac ako niečo drahé. Nevedela som, že sa nájde aj taký romantik, vždy som myslela, že je to iba v knihách alebo vo filmoch. No vďaka Bohu, je to aj realita - skutočnosť.

Milujem

(Janka, 27. 4. 2015 19:04)

mne dal manzel asi to najkrajsie co mohol dat,nadhernu dcerku ktoru nadovsetko milujem a za to,ze mi k nej dopomohl milujem aj jeho :)

Ja a Samko :)

(Lenka Fenciková, 27. 4. 2015 18:53)

Dal mi krásneho synčeka a to je asi jediné pekne čo mi z nášho vzťahu zostalo a som rada že synček nebude vedieť akého mal ocka a možno časom si nájdeme iného ale budeme vyberať poctivo a s rozumom a zatiaľ si to uzivame ako kaštiele,spoznávame nové veci a svet dvaja aj s babkou :)

Re: Ja a Samko :)

(oprava rastieme :), 27. 4. 2015 18:55)

:)

(Mima, 27. 4. 2015 16:41)

Uprimne poviem, ze odkedy vieme, ze nas milovany syn je autista, mala som obrovsky strach ako to ten moj chlap prijme. Je mi velkou oporou, milujem ho a dokonca nas to este aj spojilo. A to, ze sa k nemu s takou laskou sprava, aj ked muzske ego trpi viac ako zeny v tychto situaciach, som na neho hrda. V mojom pripade by otazka skor mala zniet - Co pre mna moj manzel nespravil? A odpoved by bola asi jedina - malicherna - nevzal ma na vylet do Pariza. To je tak jedine, co mu mozem vycitat. Dakujem kazdy den Bohu, ze ho mam a ze stoji pri nas v kazdej tazkej ci krasnej chvili a je hrdy otec napriek vsetkemu. Tymto odkazujem aj ostatnym rodicom s podobnym osudom - MY SME HRDINOVIA a nikdy to nevzdajme. Byt iny je predsa tak fajn :) Mozno trosku pesimisticka odpoved, no aj o tomto je zivot.
Chlapci moji - milujem Vas.
Pozdravujem aj p. Janku Benkovu - milujem jej knihy a jej dusu, je skvely clovek a ona to uz aj odomna vie ;)

Romantika od neromantika

(Iva, 27. 4. 2015 16:21)

Asi máloktorý zo slovenských chlapov je romantik a môj tiež nie je výnimka. Ale keď má prekvapiť,tak poriadne.Je milý,veselý,optimistický, zodpovedný,spoľahlivý a vlastne má všetky povahové vlastnosti "takmer" dokonalého chlapa,ale romantika mu proste nie je prirodzená,aj keď sa mu veci ako sviečky,vône a dobré jedlo či maškrta prekvapivo pripravené páčia. Preto ma "dostal do kolien" a triasol sa so mnou celý vesmír vtedy,keď mi k narodeninám podaroval krásnu kyticu ruží a v tej najvyššej sa skrýval snubný prstienok. Myslala som si,že sa mi sníva,vôbec som to nečakala,ale bol to jeden z najkrajších okamihov môjho života ;-)