Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: JANA BENKOVÁ (+ Súťaž)

Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

jana-benkova0.jpgDržať v ruke svoju knižku? 
Je to neopísateľná emócia, krásna, nádherná! Sen premenený na realitu. Zhmotnená práca niekoľkých týždňov pri mojom počítači a potom vo vydavateľstve pri grafickom zalamovaní textu knihy a výbere obálky…“ 


Spisovateľka
JANA BENKOVÁ

1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Jana Benková: 
Od januára len športujem alebo sedím a píšem a teším sa z toho. (úsmev) Mám už hotové dve nové knihy – jedna práve prichádza do predaja s názvom Malinový sen a je o tom, že skutočná láska ešte aj dnes môže existovať.
Tú druhú venujem mojim čitateľom k Vianociam.     

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Jana Benková: Je to encyklopedická kniha Slovenské hviezdy v NHL, lebo som sa mohla stretnúť so skutočnými hviezdami – našimi hokejistami, pôsobiacimi v NHL, a stretnutia s Petrom Bondrom, Rišom Zedníkom, Pavlom Demitrom, Jožkom Stümpelom či Robertom Švehlom boli naozaj krásne. Veľmi si vážim, že ma pustili do svojho súkromia a do knihy venovali fotografie z rodinných albumov. 

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Jana Benková: Milujem politické, politologické knihy a životopisy hodnotných osobností. Často sa vraciam ku knihe Umenie diplomacie od Henryho Kisingera, môžem odporúčať aj knižku Madeleine Albrightovej Odporúčania budúcemu prezidentovi. Rada čítam aj knihy od Václava Klausa či Baracka Obamu.  

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Jana Benková: Láska... Sviečky... Dobré jedlo... Intimita prítmia... Západ slnka... Motýle v bruchu... 

 

TVORBA 
Rozhovory na telo I. (1997, CD Long)
Rozhovory na telo II. (1999, Motýľ)

Alena Heribanová - Vždy s úsmevom (2001, Motýľ)
Slovenské hviezdy NHL (1998, CD Long)
Má láska krídla? (1998, CD Long)
Ľúbim ťa (1999)
Lekcia od princeznej (2010, Motýľ)
Pralinky s chilli (2011, Motýľ)
Slečna nebezpečná (2012, Motýľ; Česko: 2013, Brána)
Máš, čo si chcel, miláčik (2012, Motýľ; Česko: 2013, Brána)
Ben a Maxová (v časopise EMMA, 2013)
Zlatíčko (2013, Motýľ)
Čistá láska (2013, Motýľ)
Až po uši (2013, Motýľ; Česko: 2015, Brána)

Haló, tu je tvoja láska! (v časopise EMMA, 2013; Česko: 2014, Bána)
Dievča s mačacím menom (2014, Motýľ; Česko: 2014, Brána)
Slnečnica (v časopise EMMA, 2014)
Večernica - pokračovanie Slnečnice (v časopise EMMA, 2014)
Ten bozk (edícia EMMA LOVE, 2014)

Malinový sen (2015, Brána)
 

************************************** 

SÚŤAŽ UKONČENÁ * SÚŤAŽ UKONČENÁ 

malinovy-sen-sutaz.jpg

Poznáme výherkyňu!

Ďakujeme za všetky príbehy, spomienky a zážitky plné romantiky. Veľa sa nám ich páčilo a veríme, že budete stále prežívať podobné romantické okamihy.
Napokon sme sa rozhodli odmeniť Simonku, ktorú jej chlap "šokoval" výletom do Paríža s úžasným sprievodcovským servisom.
Simonka
, blahoželáme, napíš nám svoju adresu a číslo na mobil na e-mailovú adresu romantickeknihy1@gmail.com
A uži si Malinový sen:-)

 

************************************** 

HRAJTE o čerstvú novinku Malinový sen!

Malinový sen je vonku a vyzerá skvele.
Vyše 230 strán čítania, pri ktorom si úžasne oddýchnete, zasmejete sa a možno sa necháte presvedčiť, že aj v dnešnom uponáhľanom svete existujú čisté city, nefalšovaná láska a neha, ktorá roztápa naše srdcia:-)

Získajte novinku MALINOVÝ SEN od Romantiky!

Stačí byť našou fanúšičkou na Facebooku a dolu pod článok do komentárov napísať svoju odpoveď.
Eva v príbehu tvrdí, že "chlap musí ženu nosiť na rukách, alebo sa tak pri ňom žena musí cítiť. To je láska"
Napíšte do komentov, čo nádherné urobil pre vás ten váš chlap. Ako vás prekvapil? Kedy sa vám pri ňom roztriasli kolená a cítili ste sa, akoby vás držal v náručí?

Píšte do komentov a v stredu dáme jednej z vás knihu Malinový sen.
Už sa tešíme na to množstvo nádherných spomienok a príbehov:-)


 

 

Náhľad fotografií zo zložky Jana Benková

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Každý deň krásny.. :)

(Marcela, 29. 4. 2015 9:18)

Pri mojom mužovi mám pocit šťastia a lásky na dennom poriadku. Nie je to o veľkých gestách ale o každodenných maličkostiach, ktorými si prejavujeme vzájomnú lásku a úctu a to ma robí šťastnou. Cítim sa pri ňom jedinečne, váži si ma a to je pre mňa to najdôležitejšie ;)
ms89jessie@gmail.com

každý deň je krásny

(Dominika, 29. 4. 2015 8:21)

Môj priateľ mi robí každý deň nádherným už len tým že existuje. Jeho úsmev, jamky v líci mi vždy aj po rokoch vedia podlomiť kolená. Najviac ma vie prekvapiť, keď prídem domov a on stojí s tým najkrajším úsmevom na perách teší sa, že som konečne prišla a povie mi že mi niečo navaril (priatel nevarí, nevie variť, no vždy sa maximálne snaží a to je to najkrajšie).

Romantická žiadosť o ruku

(Danuľka P., 28. 4. 2015 19:40)

Ešte som nemala ani dvadsať rokov, keď ma môj priateľ, s ktorým som sa stretávala len pár mesiacov prekvapil a požiadal o ruku. Hoci som sa na vydaj cítila mladá, nemala som to srdce ho odmietnuť. Od začiatku nášho vzťahu som nepočúvala o ničom inom, len ako o tom, ako veľmi túži mať so mnou rodinu a prežiť so mnou celý život. Bola som šťastná, a aj keď plná obáv, tešila som sa na náš spoločný život. Prvé, čím ma môj budúci manžel prekvapil bola jeho romantická žiadosť o ruku. Zobral ma do luxusnej reštaurácie, kde mal rezervovaný stôl. Ako dôvod tohto pozvania do reštauráciu uviedol, že mi chce v tej reštaurácii niečo zvláštne ukázať. Bolo to divné, ale s pozvaním som súhlasila. Sadli sme si k stolu a čašník nám priniesol jedálny lístok. Vybrali sme sme si a Ja som sa zvedavo otáčala, čo také zaujímavé mi môj partner chcel ukázať. Zrazu si predo mňa kľakol a požiadal ma o ruku. Takmer som spadla zo stoličky. No ešte väčším prekvapením pre mňa bol diamantový snubný prsteň. Samozrejme som súhlasila a jeho žiadosť o ruku prijala...

myslí na mňa neustále

(Jana Patáková, 28. 4. 2015 19:17)

vždy je pri mne keď mám problém, za deň pošle niekoľko sms a zavolá viackát počas dňa

každodenné radosti a starosti

(Bibi, 28. 4. 2015 17:43)

uvarí mi čaj, keď som chorá a krásne sa o mňa stará:-)
keď som nevládala do kopca, zobral mi ruksak:-)
a kopec malých dennodenných drobností:-)

Dom snov

(Tatiana, 28. 4. 2015 16:48)

... keď mi postavil mi ten najkrajší dom na svete :), ktorý je našim novým spoločným domovom ... je to teda krásne "Bývanie snov pre život snov" ...

Aky je moj manzel?

(Jana Hromnikova, 28. 4. 2015 16:33)

Moj manzel robi pre mna nieco pekne stale. Mame 2 male deti, takze nebyt mojho manzela tak na ranajky a vecere mozem zabudnut. Ak je doma, vzdy mi ich pripravi, uvari caj a kavicku. A samozrejme sa venuje detom, vezme ich von. Chodime na vylety a snazime sa vsetok volny cas travit vsetci spolu.

Lúbim ťa!

(Ivka, 28. 4. 2015 16:20)

S manželom sme spolu už 27 rokov, ale nikdy sa nestalo aj ked sme boli rozhádaní, aby sme si líhali alebo sa lúčili bez pusy. Nie sme spolu všetky dní v týždni, lebo je na cestách, ale ked je doma, tak niekoľkokrát do dňa počujem "Lúbim ťa!" a je to veľmi príjemné :)

pusinky

(Eva Bornayová, 28. 4. 2015 14:59)

Môj priateľ ma prekvapuje každý deň tým, že mi dá pusinku vždy ráno pri vstávaní a prejavuje mi lásku krásnych 5 rokov. :)

bez slov

(kniznica@zemianskekostolany.sk, 28. 4. 2015 14:59)

keď Vám rozumie aj bez slov...som vďačná za také chvíle

Tri jednoduché slová VÁŽIM SI ŤA ...

(Mária K., 28. 4. 2015 14:54)

Čo môže byť krajšie, ako keď je z vás muž hotový, venuje vám celú svoju pozornosť a počúva každučké slovko, ktoré vypustíte z úst? Čo môže byť príjemnejšie, ako keď muž podporuje vašu kariéru, a dáva vám slobodu byť sama sebou – a to všetko pre tri jednoduché, no také magické slová? VÁŽIM SI ŤA ... tieto slová z úst môjho muža vo mne prebudzajú tie najlepšie a najkrajšie city :)

Môj romantik ;)

(Martina, 28. 4. 2015 14:47)

Horiaca sviečka, množstvo ruži, poukladaných do tvaru srdca a snubný prsteň na mojej ruke ... nuž, posúďte sami. To všetko je dielo romantika, s ktorý plánujeme svadbu :)

Mužská schopnosť precítiť ženské „záležitosti“ ...

(Danuška, 28. 4. 2015 14:43)

Tie, ktoré máme detičky, sme na ne vysadené a najviac mäkneme, ak nás chlap podchytí práve cez ne. „Ten môj sa počas našej prvej spoločnej zimy podujal naučiť lyžovať moju dcéru. To je nepredstaviteľná drina. Štvorročné neskoordinované škvŕňa bez pudu sebazáchovy ... a on s ňou trpezlivo robil oblúčiky hádam päť hodín. Dvíhal ju na nohy, oprašoval od snehu, povzbudzoval, utieral slzy, neúnavne, trpezlivo. Druhýkrát som sa doňho zamilovala,“ a to nehovorím o tom, ako trávia víkend , keď musím ísť do práce ... vždy ju pekne učeše :) Celkovo nás mužská schopnosť precítiť ženské „záležitosti“ berie ako máločo. Vtedy si uvedomujeme, že sme pochopené, vypočuté a milované. Čo je viac?

cítim sa pri ňom šťastná :)

(jankach, 28. 4. 2015 14:32)

Nepotrebujem, aby ma nosil na rukách. Stačí keď som pri ňom šťastná a cítim sa byť milovaná. Pretože trávime spolu každú voľnú chvíľku, vymýšľame spoločné aktivity. Viem, že je to človek, na ktorého sa môžem na 100% spoľahnúť a dôverovať mu. Vie ma podržať v najťažších chvíľach. A najväčšie prekvapenie krásna romantická večera na valentína. :) A hlavne, keď je spontánny :D

kvety

(ivula, 28. 4. 2015 12:40)

ako prve-velka kytica ruží so srdieckom bielych frezii v prostriedku.
druha a najkrajsia vec sa nám má narodit v auguste :)

Priateľ.

(Claudia, 28. 4. 2015 11:58)

Môj priateľ ma vie vždy potešiť. Buď ma nečakane počká pri práci, navarí kým sa dostanem domov, alebo len tak ma rozveselí keď mi nie je najlepšie. Vždy myslí pozitívne, a to je to čo na ňom milujem.
Ale asi najkrajšie prekvapenie mi pripravil na Valentína. Prišla som po práci domov a čakal ma uhladený, usmievavý, z očí mu hrali iskričky a zaviedol ma do kuchyne, kde na mňa čakala úžasná večera v žiari sviečok a prekvapenie ktoré som určite nečakala. :)
A hlavne som nečakala že nájdem takú úžasnú osobu, ktorá pre mňa bude znamenať tak veľa, ďaleko od domova, práve v čase keď som mala za sebou pár hrozných mesiacov. A dodnes ma vie zahriať pri srdiečku ak niekomu povie že som jeho žena. :))

Vysnivany chlap.

(Petra, 28. 4. 2015 10:51)

Mne sa najviac roztriasli pri mojom chlapovi kolena a zachvelo srdiecko ked mi prvy krat povedal co pre neho znamenam a milujem ta. Stale nieco vymyslel s cim ma prekvapil, ci romanticky vylet, prechadzka... Inak kazdy den sa najdu nejake malickosti ktorymi mi vie urobit radost a prekvapit ako este nikto nikdy v mojom zivote. Je to proste moj vysnivany chlap (aj ked obcas ma svoje muchy ale ktory ich nema).

moj muz romantik

(Marta Mosnarova, 28. 4. 2015 10:43)

Miluje ma taku, aka som aj so zdravotnymi problemami a stale stoji pri mne v dobrom aj zlom. Vzajomne sa podporujeme uz 38 rokov.

narodeniny

(jahodkalubka@centrum.sk, 28. 4. 2015 10:24)

Milujem kúpaliská. Môj priateľ so mnou nikdy nechcel isť tak som z toho bola sklamaná. Nevedela som v čom je problém. Na moje narodeniny sa tváril akoby nič. Myslela som že zabudol. Išli sme spolu do reštaurácie a dali sme si obed. Po ňom sa začal usmievať.. myslela som že mu preskočilo... Potom mi dal kvety a poprial všetko naj k narodeninám... bola som šťastná že nezabudol. Ostatné som nevnímala... keď sme boli na odchode prišiel čašník s obálkou v ruke a dal mi ju.. priateľ povedal že to je prekvapko pre mňa... keď som ju otvorila našla som v nej pobyt pre 2 osoby na mojom milovanom kúpalisku v Štúrove.... Neskôr mi povedal že bolo preňho ťažké predstierať že neznáša kúpaliská a aj to že na moje narodeniny zabudol, pretože to by sa vraj nikdy nestalo.

dominikabatalkova@gmail.com

(Dominika, 28. 4. 2015 10:18)

Podľa mojho názoru skutočná láska nespočíva v drahých daroch a večerách, a neustálom opakovaní slova ľúbim ťa. Skutočnú lásku cítite. Vtedy keď vám zakrýva kríže, keď vám donesie kyticu, ktorú sám natrhal, keď si pamätá váš obľúbený kvet, keď špeciálne pre vás navarí obľúbené jedlo, aj keď je chladnička plná jedla, keď je vždy pri vás, keď vie kedy sú slová zbytočné, keď vás obíjme tak silno, že viete, že vám nikto nedokáže viac ublížiť, a keď si z vaších chýb spraví srandu namiesto výčitiek. Toto je v mojom ponímaní skutočná láska, ktorá ma prekvapuje každý deň. Milujem na ňom všetko, jeho ruky, oči, ústa, dobrotu, obetavosť, smiech....aj po šiestich rokoch stále rovnako. :-) Prekvapuje ma obyčajnými jednoduchými vecami, ktoré majú pre mňa oveľa väčšiu hodnotu ako materiálne veci.