Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: KATARÍNA GILLEROVÁ


Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

"Píšem štýlom, kde dej prechádza z prítomnosti do minulosti a naopak," vysvetľuje Katarína Gillerová. "Snažím sa, aby dej čitateľa ťahal od prvej strany po poslednú. A až v poslednej kapitole sa dozvie to, na čo je zvedavý už na začiatku.... Tešia ma aj ohlasy z knižníc, kde sa na požičanie mojich kníh tvoria poradovníky – a to je pre mňa najväčším povzbudením do ďalšieho písania. Teší ma aj to, že o moje knihy majú záujem aj čitatelia v Českej republike, kde už vyšlo niekoľko mojich kníh."

 

 

gillerova1.jpgSpisovateľka
KATARÍNA GILLEROVÁ
1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Katarína Gillerová: 
Píšem nový román Aprílové slnko. Je o dvoch kamarátkach, ktoré vyrastali v úplne odlišnom prostredí, v dospelosti sa však ich životy diametrálne zmenia. Láska v živote každej z nich hrá odlišnú úlohu.
(Kniha Aprílové slnko vyjde 29.novembra 2015)

 

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Katarína Gillerová: Ku každému svojmu románu mám zvláštny, blízky vzťah, pretože som s ním prežila niekoľko mesiacov. Ten prvý, Láska si nevyberá, je možno najviac osobný. V románe Záhada zadnej izby sa čitateľ dozvie takmer na predposlednej strane, čo sa stalo, ale až na konci, prečo sa to stalo. Román Cudzie spálne som mala premyslený tak ako ten prvý, že som ho písala takmer bez poznámok, lebo som ho odkladala v hlave takmer päť rokov. V každej svojej knihe som sa inšpirovala nejakým skutočným príbehom.
 

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Katarína GillerováV minulosti ma ovplyvnili všetky knihy v knižnici mojich rodičov, klasika – Jana Eyrová, Gričská čarodejnica alebo Večná Ambra. Tieto knihy sú nielen romantické, ale ukazujú nám aj spôsob života v dobe ďaleko minulej, a také mám najradšej.
Hltala som ich každý deň, bez kníh si svoj život nedokážem predstaviť. Veľmi rada mám detektívky, napr. aj Perry Mason – so seriálom sa to nedá ani porovnať, kniha je lepšia.
Alebo detektívky od James Hadley Chase – vynikajúce! Z romantických ma asi najviac ovplyvnil román Pod hviezdami Južného kríža od Barbary Bickmorovej. Táto kniha vo mne rezonovala veľmi dlho.

 

4. No ale predsa len - čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Katarína Gillerová: Láska, pekný príbeh, príjemné pocity – všetko dôležité, čo nám v živote nesmie chýbať.
 

TVORBA 
Moja kamarátka knižka /2002/
Láska si nevyberá /2004/
Dotkni sa ma láska /2005/
Ráno neplačem /2006/
Všetko sa raz skončí /2006/
Neodchádzaj /2007/
Záhada zadnej izby /2008/
Miluj ma navždy /2009/
Zabudni na minulosť /2010/
Konečne sa rozhodni /2011/
Cudzie spálne /2012/
Ak mi uveríš /2013/
Zvláštny príbeh /2014/
Aprílové slnko /vyjde v novembri 2015/

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Katarína Gillerová