Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: MICHAELA DUCSOVÁ HAJDUKOVÁ

Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

ducsova.jpg„Skúsila som vymyslieť zopár 'normálnych' námetov a nevyšlo to. Nejako samo sa mi do toho vkladala línia zo sveta medzi nebom a zemou. Ale mňa by to ani inak nebavilo,“ tvrdí Michaela o tom, že ju vždy priťahovali veci medzi nebom a zemou.
 

Spisovateľka
MICHAELA DUCSOVÁ HAJDUKOVÁ

1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Michaela Ducsová Hajduková: 
Rukopis mojej tretej knihy - Kým nás krv nerozdelí - je momentálne vo vydavateľstve. Poslala som ho len nedávno a teraz napäto čakám, čo z toho bude:)
Je to príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí sa do seba zaľúbili v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Eliza je totiž Nemka a Daniel je Žid. P
ríbeh rozpráva Eliza, takže sa čitateľ ocitá v jej živote a citoch. Predvojnové Košice i vojnové Nemecko. Spolu s ňou prežije trpký príbeh časti jej života, ktorú poznamenala aj práca v domove neslávne známej organizácie Der Lebensborn. 

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Michaela Ducsová Hajduková: Moja druhá kniha Tajomstvo tvojho rodu mi je veľmi blízka hlavne preto, že sa odohráva v mojej obľúbenej krajine – Rumunsku a hlavná postava Adriana mi je v mnohom podobná. Je novinárka, miluje hrady, zámky, píše o nich a zbožňuje tajomstvá a záhady, presne tak ako ja:)
Avšak aj prvá kniha Všetky moje tváre je veľmi blízka môjmu srdcu, lebo v nej opisujem aj život známej uhorskej grófky Alžbety Bátory. A tá ma fascinuje. 

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Michaela Ducsová Hajduková: Mám veľmi veľa obľúbených kníh, ale nikdy sa nestalo, aby ma nejaká kniha nejako zasiahla. Ale všetko je raz prvý raz. Roky som obchádzala trilógiu o Márii Magdaléne od Kathleen McGowanovej – Očakávanú, Knihu lásky a Princa básnika. A potom som to raz začala čítať a uverila som jej, tá kniha naozaj zasiahla moje vnútro, hoci sa nestotožňujem zo všetkým, čo je v nej napísané.
Príbeh Ežuvu a Magdalény sa mi však zapísal do srdca navždy. A podanie viery a toho, ako to celé vlastne Ežuva a Magdaléna od začiatku mysleli sa mi naozaj veľmi páči.
A milujem citát z tej knihy: Ľúbila som ťa predtým, ľúbim ťa dnes a ľúbiť ťa budem znovu. Čas sa vracia. 

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Michaela Ducsová Hajduková: Milujem históriu. Vydávala som sa v renesančnom kaštieli v renesančných svadobných šatách. Fotili sme sa na Spišskom hrade. Odvtedy toto pre mňa znamená slovo romantika:)

 

TVORBA 
Všetky moje tváre /2012/
Tajomstvo tvojho rodu  /2013/

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.