Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: NATA SABOVÁ


Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

sabova0.jpg"Mám veľmi bujnú fantáziu, takže mi v hlave vznikajú stále nové a nové námety, že ich nestíham spracúvať," tvrdí Nata Sabová. "Moje písanie najskôr vyzerá dosť chaoticky, pretože si nápady prichádzajú, ako sa im zachce, a vôbec ich nezaujíma, že v deji ešte nie som tam, kde by ma chceli mať. A tak si koľkokrát zapíšem niečo, čo bude nasledovať až o niekoľko kapitol ďalej, a potom musím dej dopĺňať spätne. Niektoré veci mám už premyslené vopred a iné nechám jednoducho plynúť. A občas mávam pocit, že sa mi postavy vymkli spod kontroly a robia si, čo chcú, a ja sa nestíham čudovať a ledva to stíham zapisovať."

 

Spisovateľka
NATA SABOVÁ

1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Nata Sabová: 
Od písania som si urobila dlhodobú prestávku a venujem sa výlučne rodinným záležitostiam, ktoré mi vypĺňajú všetok čas a nedávajú možnosť realizovať spisovateľské aktivity v takom rozsahu, ako si vyžadujú a zasluhujú. Mám síce rozpísaných niekoľko vecí, ale momentálne neviem povedať, či sa k nim vrátim, to ukáže len čas, ale ktovie?! :)

 

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Nata Sabová: Každá z mojich kníh je pre mňa niečím výnimočná, takže vybrať z nich len jednu, najmilšiu, by som nevedela.
Zuzanina skrytá tvár je napr. prvotina, a preto bude mať ako prvá vždy výnimočné postavenie. Navyše som do nej vložila najviac zo seba.
Ochrankyňa je zase najviac mysteriózna knižka a po jej vydaní sa mi začali ozývať stredoškoláčky, ktoré predtým čítali tento žáner len od zahraničných autorov, že som ich priviedla k slovenskej literatúre, čo bolo pre mňa obrovské ocenenie.
Neodolateľné vábenie získalo svoju výnimočnosť vtedy, keď mi jedna z čitateliek napísala, že jej zmenila život, samozrejme, v pozitívnom smere. Také niečo by som nikdy nečakala, takže ma to veľmi potešilo a najmä dojalo.
No a zatiaľ posledná, Hry o lásku - tú som venovala synovi mojej najlepšej kamarátky, ktorý už, bohužiaľ, nie je medzi nami. V tomto má svoju výnimočnosť nielen pre mňa, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí ho poznali a ktorí ho v nej nachádzajú.

 

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Nata Sabová: V detstve to bola Malá bosorka od Ottfrieda Preusslera. Dostala som ju ako odmenu za výhru v recitačnej súťaži a prečítala som ju snáď miliónkrát. :) Takisto som zbožňovala a dodnes zbožňujem dobrodružstvá Pána Tragáčika od Zbigniewa Nienackeho, hoci nie všetky príbehy. Medzi topky od neho pre mňa patria Pán Tragáčik a templári, Pán Tragáčik a Strašidelný kaštieľ, Pán Tragáčik a záhady Fromborku. Mysterióznosť a riešenie záhad mám rada doteraz, hoci si veľmi rada prečítam aj iné žánre, napr. historickú romancu. :) 

 

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Nata Sabová: Dve veci - láska medzi mužom a ženou a príroda. A keď sa to spojí dovedna, keď sa napríklad dvaja zaľúbenci spoznajú niekde v prírodnom prostredí alebo prechádzajú romantickou krajinou, je to pre mňa vrchol romantiky. :)

 

TVORBA 
Hry o lásku /2013/
Neodolateľné vábenie /2012/
Ochrankyňa /2011/
Zuzanina skrytá tvár /2011/

Pozrite si osobnú stránku Naty Sabovej. 
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.