Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: TINA VAN DER HOLLAND


Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

holland.jpg"Smiech je zdraviu prospešný," pripomína Tina Van der Holland. "Rozplakať nás dokáže hocijaký zlosyn alebo cibuľa, no pokiaľ viem, zeleninu pre vyčarenie úsmevu ešte nevyšľachtili. Aj skutočne dobrých komikov je málo... Moje príbehy rozhodne nie sú komédie, ale obvykle balansujú na hrane tragikomédie. Osnovy preberám zo života skutočných ľudí a nemôžem si pomôcť, spojité nádoby tragédie a komédie vnímam v nich veľmi jasne..."


Spisovateľka a vydavateľka
TINA VAN DER HOLLAND

1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Tina Van der Holland:
Dokončila som nový román, ktorý je voľným pokračovaním môjho SHALOMu. Rukopis však nechám trochu odležať a dozrieť. Neskôr ho znovu prejdem a po istom časovom odstupe upravím, čo uznám za potrebné. Román by mohol vyjsť koncom roka 2015.  

 

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Tina Van der Holland: Všetky svoje knihy mám rada rovnako. Zvláštny vzťah mám však k svojej knihe AKO HADÍ JED, a to preto, lebo ide o historickú fikciu, pri písaní ktorej som veľa študovala a natrafila na nanajvýš zaujímavé fakty z histórie medicíny a liečiteľstva. Tieto som sa potom pokúsila organicky začleniť do romantického príbehu.​     

 

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Tina Van der Holland: Prvú priečku u mňa zaberajú hneď dve knihy, pretože sa už dlhé roky neviem rozhodnúť, ktorá z nich ma viac oslovila, zaujala či ovplyvnila. Jednou z nich je Jana Eyrová a druhou Odviate vetrom. Hrdinky týchto kníh sú diametrálne odlišné, ale hlboko ľudské a každá z nich sa snaží naplniť svoj život láskou. Kým Jana od nej ujde, aby ju neskôr našla, Scarlett si ju uvedomí až vo chvíli, keď ju stráca...    
 

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Tina Van der Holland: Romantika - to sú knihy o láske, ktorej sa stavajú do cesty osudové prekážky, a je na hlavných hrdinoch, ako ich prekonajú. Romantiku v bežnom živote nachádzam pri prechádzkach krásnou prírodou, pri večeri so sviečkami alebo sediac na brehu mora a pozorujúc jeho nádhernú tyrkysovú hladinu, ktorá sa v diaľke dotýka oblohy - to všetko najradšej vo dvojici. 

 

TVORBA 
Bejby sníva o mori /2010)
Sladký život opatrovateľky (2011)
Ako hadí jed (2011)
Déja vu ( bejby sníva o láske) (2012)
Shalom (2013)

 

Náhľad fotografií zo zložky Tina Van der Holland

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.