Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: ZUZKA ŠULAJOVÁ

Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

sulajova.jpg

„Pri písaní milujem ticho," tvrdí Zuzka Šulajová. "Ak niekto okolo mňa prejde alebo zakašle, vyruší ma to a moje myšlienky sa popretŕhajú. Aj preto nedokážem písať na verejnosti či vo vlaku. Cestovanie alebo prechádzka so psom sú však dobré pre inšpiráciu.“ 
 

Spisovateľka
ZUZKA ŠULAJOVÁ

1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Zuzka Šulajová: Pre veľký záujem mojich čitateľov, predovšetkým čitateliek, práve pomaly dokončujem sériu Džínsových denníkov.
V septembri 2015 vyjde piaty diel Džínsového denníka a rok na to záverečný šiesty.
V piatej časti hlavná postava Paula odíde do Austrálie, kde sa bude stretávať s rôznymi kultúrami národov, vytvárať si nový život a zároveň pozorne sledovať, čo sa deje na Slovensku, kde sa akosi všetko hýbe vpred. Bude sa musieť rozhodnúť, či uprednostní sľubnú zem s mužom, ktorý o ňu prejavil záujem, prebudil v nej chuž do života a pomáha jej zabúdať na to zlé, alebo či nedá šancu Lukášovi, ktorý ju pred tromi rokmi zradil. Zdá sa totiž, že sa ešte nevzdal nádeje, ale pritom obaja smerujú cestami, ktoré sa nenávratne odlúčia - ak predsa len niekde neodbočia
.     

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Zuzka Šulajová: Ja milujem všetky svoje knižky. Pochopiteľne sú mi najbližšie postavy z Džínsových denníkov, pretože s nimi nepretržite robím od roku 2007 a poznám ich tak dobre ako sama seba. Blízke mi je aj Dievča z minulosti, kde moja fantázia dostala zelenú, a Ako z románu, kde som zase mala šancu hrať sa s vybičovanými emóciami.
 

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Zuzka Šulajová: Moja najkniha je Harry Potter, ktorý ma oslovil úplne novým svetom a myšlienkami o potrebe pevného, verného priateľstva, rodiny a lásky. Väčšinou však čítam knihy na míle vzdialené tomu, čo píšem - thrillery a detektívky, teda A. Christie, J. Deaver, Jo Nesbo, A. Olsen, najnovšie Terryho Pratchetta.   

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Zuzka Šulajová: Tak teraz mám problém, lebo mi napadli veľké francúzske okná, za ktorými padá sneh a oheň v kozube, a zároveň západ slnka na útese:-)

 

TVORBA 
Džínsový denník  I. /2007/

Dievča z minulosti  /2008/
Džínsový denník II. /2009/
Ako z románu  /2010/

Džínsový denník III. /2012/
Džínsový denník  Lukášovými očami /2013/  
Dzínsový denník IV. /2014/

Foto: memories.sk

 

Náhľad fotografií zo zložky Zuzka Šulajová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.