Choď na obsah Choď na menu
 


Slovenské

Príspevky

Milovanie s vanilkou

milovanie-s-vanilkou.jpg
Slovenská autorka, ktorú už trošku poznáte. Pravdepodobne pod pseudonymom Lena Lemonová.

Teraz má iné meno, to svoje skutočné a prichádza s novinkou Milovanie s vanilkou.
Romantický príbeh s prvkami erotiky, ktorý si môžete hneď teraz stiahnuť do čítačky, tabletu, či počítača a čítať.
Hoci jej príbehy sú väčšinou fikcia, dáva do nich vždy kúsok reality. Ako tvrdí, mnohí ľudia priam ponúkajú autorom svoj príbeh. „Tento príbeh zo mňa tak nejako ´vypadol´ spontánne. Pri jeho písaní som sa dostala do tranzu a ani som sa nenazdala, bol na svete. Povedala som si, že vymyslím príbeh lásky, ktorá bude v realite nemožná,“ popisuje Petra Hederová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Sama v búrke (Andrea Rimová)

sama-v-burke.jpg
Tajomná a temne romantická...novinka Andrey Rimovej, ktorú písala, keď pod srdcom nosila dcérku... Ako píše hneď v úvode, „otvorene priznávam hneď v úvode – túto knihu som nepísala sama. Od prvej vety sme na nej pracovali dve: ja a moja dcérka v brušku. Drahá Barborka, moje milované dievčatko, bola si mojou múzou, inšpiráciou a podporou. Dodávala si mi silu pri budovaní zápletky a po príchode z pôrodnice si mi dovolila dopísať záverečné kapitoly, kým ty si sladko spinkala vo svojej postieľke.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

15. romanca Janky Pronskej

kumanska-princezna.jpg
Spomínate si na Zlatníkovu chovanicu? A Bosorkinu dcéru?
Prvé dve knižky nekorunovanej kráľovnej slovenskej historickej romance...vlastne už korunovanej. Na Bibliotéke počas besedy k jej 15.knihe ju korunovali skutočnou korunkou :-)
Za 10 rokov sa predalo cez 100.000 kníh Jany Pronskej. A teraz vyšla ďalšia nádherná novinka Kumánska princezná.
Príbeh o Kumánke Damare a čestnom Juliánovi Bakšaiovi, o ich manželstve, ktoré však od začiatku stálo tak trochu na klamstve.
Môže takýto zväzok prežiť?

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Pronská | Komentáre: 0

Krehký príbeh lásky

dorianova-kliatba.jpg
Zákon krvi, Nemecké dievča neplače, Nájdem ťa v čase, či Nepriznaná. To je len pár kníh od Michaely Elly Hajdukovej.

Práve jej vyšla novinka Dorianova kliatba, v ktorej sa  opäť minulosť šikovne prelína so súčasnosťou, ako sme na to u autorky zvyknutí.
„Nápad na túto knihu som dostala dávnejšie, lebo mám veľmi rada knihu Portrét Doriana Graya od Oscara Wildea,“ vysvetľuje inšpiráciu Michaela. „Nejaký čas ten nápad zrel v mojej hlave a keďže moje písanie je vždy spojením súčasnosti, minulosti a sveta medzi nebom a zemou, v tomto modeli som vystavala aj tento príbeh.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Katka Gillerová a jej kroky plné lásky

kroky-v-dazdi.jpg
„Každý krok, ktorý urobíš, sa vždy ráta.
Vždy ťa niekam posunie, nie?“

Toto je pravdivý príbeh o láske, za ktorú sme ochotní položiť akúkoľvek obeť. Niekedy dokonca to najhoršie, čo sa v nás skrýva.
Je to však aj nádherný príbeh o čistej a nevinnej láske, aká sa nezvykne rodiť často.

Najnovší príbeh obľúbenej slovenskej autorky Kroky v daždi.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Katarína Gillerová | Komentáre: 0

Čarovný kvet lásky

fulmaya.jpg
Príbeh o vášni, ktorá ženie mladú ženu z jednej krajiny do druhej.
Príbeh o nutkaní vyskúšať si extrémy v himalájskych vrchoch aj v osobných vzťahoch.
Príbeh o potrebe pomáhať tým najbezbrannejším...
Dorota Nvotová je úkaz, niekomu možno nesedí, no táto kniha stojí za prečítanie.  Napísala ho na „plné pecky“, so všetkým, čo život prináša a môže ponúknuť. Úprimná, otvorená a priamočiara.  Z Nepálu cez Moskvu, domov na Slovensko.
Fulmaya v novom vydaní teraz aj ako e-kniha. Stiahnite si ju hneď teraz so zľavou 33%.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Čas chodenia a nežností...

vsetko-sa-raz-skonci.jpg
​Zrazu sa mi v mysli vybavili slová mojej mamy asi spred roka, keď sme sa spolu rozprávali v kuchyni pri pečení vianočného pečiva.
„Nikdy nekonaj unáhlene,“ hovorila mi vtedy. „Uži si mladosť. Na všetko máš čas. To najkrajšie, čo môžeš prežiť, je čas chodenia a nežností. A až keď budeš presvedčená na dvesto percent, že si našla toho pravého a že je hodný toho, čo mu chceš dať, až potom sa odhodlaj k tomu vážnemu kroku. A nezabudni, že ho môžeš urobiť iba raz. Nikdy viac...“

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Čo keby zrazu dostali šancu?

pod-maskou.jpg

Vždy mala ku knihám blízko, rada čítala, no chýbal jej dobrý námet. Zaujímavý a pútavý. A potom jedného dňa sa zrodil Peter, z ktorého sa stal bezdomovec. „Trávila som veľa času doma, mali sme zimné prázdniny a okolo domu sa potuloval bezdomovec,“ spomína si mladá slovenská autorka Senta Andok. „Stretávala som ho každý deň, keď som chodila venčiť psa. Začala som premýšľať o tom, ako zjav bezdomovcov ovplyvňuje ich vnímanie okolím a ako nás vlastne výzor a šaty vo všeobecnosti ihneď zaškatuľkujú.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Ráno neplačem v novom vydaní

rano-neplacem.jpg
​Prvé dva romány Láska si nevyberá a Dotkni sa ma, láska získali Kataríne Gillerovej množstvo čitateliek a vyniesli ju na vrchol rebríčka obľúbených slovenských autoriek.

Aj n knihe Ráno neplačem ostala verná svojmu prostrediu a rozohrala pútavý príbeh troch kamarátok na petržalskom sídlisku. Tri rôzne životné príbehy, ktoré sú okorenené dramatickou zápletkou a vyvážené vzájomnou ľudskou súdržnosťou...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Katarína Gillerová | Komentáre: 0

Lucia Sasková a Zlatokopka 3

zlatokopka-3.jpgEšte mesiac si musíme počkať, ale Romantika už dnes prináša exkluzívny úryvok z novinky Zlatokopka 3. A čo o svojej knihe prezradila autorka Lucia Sasková?
Kniha vychádza 19.septembra je to pokračovanie mimoriadne úspešných románov Zlatokopka a Zlatokopka 2.

Hlavná hrdinka zisťuje, že ľudia sa síce navonok menia, ale ich vnútro nie, a život beží ďalej, aj keď ten jej sa zastavil. Bola presvedčená, že všetko zlé má už za sebou a svoju pohnutú minulosť môže hodiť za hlavu, keď sa z ničoho nič vynoria staré resty.

Jej pokojný život s novým partnerom Romanom sa od základov zmení. Najskôr je všetko tak, ako má byť, život plynie pokojne, pohodovo... no ako to už býva pri ženách, nie sú takmer nikdy spokojné :-)

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Lucia Sasková | Komentáre: 0

Dievčatko s modrými očami (Eva Dedinská)

dievcatko-s-modrymi-ocami.jpgEva Dedinská sa narodila v znamení Raka a priznáva si vlastnosti pripisované tomuto znameniu: citlivosť, empatiu, prispôsobivosť, cieľavedomosť, ale aj tvrdohlavosť.

A citlivé, empatické sú aj jej príbehy.

Už jej vyšli knihy Zmätok v srdci, Až na dno, Budem tvojimi očami, Keď slzy liečia, Dve tváre dvoch mužov , Za náprstok šťastia a najnovšie pribudol príbeh Dievča s modrými očami.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Dotkni sa ma, láska

dotkni-sa-ma-laska.jpg
Keď chcem opísať nasledujúce udalosti, musím v sebe premáhať bolesť, pocity krivdy a obrovskej bezmocnosti, ktoré vo mne vyvolávajú tieto spomienky. Až donedávna som sa s nimi nevedela vyrovnať a zatlačila som ich v pamäti tak hlboko, že sa len ťažko derú na povrch. Najradšej by som ich tam nechala...

Katarína Gillerová je jedna z najobľúbenejších slovenských spisovateliek. Doteraz napísala pätnásť románov a mnohé z tých prvých sú už vypredané. Nedajú sa zohnať. Preto sa vydavateľ rozhodol pre nové vydania v novej grafickej úprave. Práve vyšiel jeden z najväčších Katkiných hitov – Dotkni sa ma, láska.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Katarína Gillerová | Komentáre: 0

Čriepky Táni Keleovej-Vasilkovej po prvýkrát ako e-kniha

criepky.jpg
Najúspešnejšia a najobľúbenejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková už dlhé roky odmieta vydávať svoje knihy v elektronickej forme. Nedá totiž dopustiť na klasickú papierovú podobu a sama miluje vôňu knihy. Aj preto chce, aby si čitateľky vychutnávali jej príbehy prostredníctvom knihy, ktorú držia v ruke, prehŕňajú stránky, načúvajú šušťaniu papiera a cítia jeho nezameniteľnú vôňu.

Tentoraz však urobila výnimku a jeden z jej obľúbených románov Čriepky vyšiel aj ako e-kniha.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Táňa Keleová - Vasilková | Komentáre: 0

Grafitové dievča (Miroslava Varáčková)

grafitove-dievca.jpg
Mirka Varáčková sa nevyhýba ťažším témam, práve naopak. A práve to sa nám páči.

Ani v príbehu Grafitové dievča nejde všetko ľahko. Hlavnú hrdinku Táňu život nešetrí.
Jej mama je alkoholička, nestará sa o ňu, nedáva jej peniaze.
A tak "grafitové dievča" musí kradnúť, aby malo čo jesť.
"Aj tínedžer má často veľké problémy, nie je to len o tom, že chodia po diskotékach a flákajú sa,“ vysvetľuje Mirka, prečo si zvolila takúto tému. „Mnohí z nich sa naozaj stretávajú s vážnymi problémami - od sexuálneho zneužívania cez šikanu až po to, že kde zobrať peniaze na to, aby mali vôbec dať čo do úst."

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

A teraz ma pobozkaj (Adriana Macháčová)

a-teraz-ma-pobozkaj.jpg
Atmosféra v ich domácnosti je stále na bode mrazu.
Nevera ich manželstvo položila na lopatky a jej skutok mu zasadil posledný úder. Ako to všetko zvládnuť?
Pred deťmi len ťažko skrývala zlú náladu. Nasýtila ovzdušie jedovatým plynom...

Naša obľúbená Adriana Macháčová je tu s novinkou, v ktorej skvele rozoberá mnohotvárnosť partnerských vzťahov. Vie vystupňovať atmosféru, vložiť do nej správnu porciu dramatickosti a to všetko na pozadí čítavého príbehu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Adriana Macháčová | Komentáre: 0

Neskrotná rebelka

kto-skroti-klaru.jpgIvana Ondriová je novinárka a spisovateľka, pochádza z Prešova. Svoju vášeň pre písanie objavila pred rokmi na rodičovskej dovolenke s dcérkou Ninkou. Od roku 2013 pôsobí vo vydavateľstve Motýľ, kde jej vyšlo až 9 románov.

Tým najnovším je Kto skrotí Kláru - príbeh o láske, vzdore i tajomstvách. Ponorte sa do knižky, ktorú nebudete vedieť pustiť z rúk. Ivana napísala naozaj dojímavý príbeh o tom, ako láska a osud môžu ovplyvniť naše životy.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Láska v tieni dejín

nepriznana.jpg
Michaela Ella Hajduková je spisovateľka, ktorá sa špecializuje na príbehy spájajúce históriu, tajomno a nadprirodzeno, pričom nechýbajú ani láska a vášeň.
Po úspešných knihách Zákon krvi, Nemecké dievča neplače a Nájdem ťa v čase prináša ďalší nevšedný a dojemný román plný histórie, tajomstiev a lásky.
Nepriznaná.

Je to nevšedný príbeh z histórie, o ktorom vieme len málo.
Príbeh o jedinečnom vzťahu jednej z najznámejších osobností našej histórie.
O láske, ktorá porazila čas...

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Lovec alebo korisť?

tigrom-sa-nesniva.jpg
Tento príbeh je pre vás všetkých, ktorí ste sa stali alebo stále ste obeťami sociopatov.
Je to príbeh o tom, ako sa dá čeliť ich teroru.
Príbeh o Sandre, ktorá snáď nájde silu vzoprieť sa a zachrániť samu seba...alebo sa prepadne do priepasti, ktorá ju pohltí navždy...

Prvotina slovenskej autorky Jany Sarnovej Tigrom sa nesníva je napínavé a dramatické čítanie, ktoré sa vám zaručene dostane pod kožu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Tienisté stránky lásky

dotyky-vasne.jpg
Erotikou nabité scény a vášnivé dialógy plné iskrenia. Je to však aj príbeh o priateľstve a spoznávaní samej seba. O vnútornom boji s vlastným svedomím, ktoré vie byť nesmierne silné a vytrvalé...no občas podľahne nášmu nátlaku.

Martina Jakubová je debutantka na slovenskej literárnej scéne, ale vo svojej prvotine Dotyky vášne namiešala správnu dávku tajomstiev a túžobného nádychu erotiky. Príbeh atraktívnej Kristíny je pútavé a vzrušujúcu čítanie, ktoré nebudete vedieť pustiť z rúk.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Srdcom a mečom. Janka Pronská oslavuje

srdcom-a-mecom.jpg
Už zajtra sa opäť dočkáme ďalšej historickej romance od Jany Pronskej.
Celkovo štrnástej. A dôvodov na oslavy je viac.

Janka má totiž dnes narodeniny – všetko najlepšie!

U dám sa vek neprezrádza, ale jedno vám povedať môžeme: ešte je veeeeľmi mladá, takže nás určite poteší množstvom knižiek a skvelých príbehov. Ako je ten, ktorý vyjde už v utorok 25.apríla.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Pronská | Komentáre: 0

Vychádza nová Jana Benková. Musíme zostať spolu!

musime-zostat-spolu.jpg
Dnes vychádza nová Janka Benková Musíme zostať spolu, druhý príbeh novinárky Simony, s ktorou sme sa stretli v knižke Nájdem ťa, Oliver. Simona pracuje v časopise pre ženy, no ani zďaleka nie je reportérkou, čo sa uspokojí s ľahkými námetmi. Mladá novinárka má šťastie na témy, ktoré obracajú jej život naruby. Keď pátrala po unesených modelkách, nestihla vlastnú svadbu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Benková | Komentáre: 0

Zamilovala sa do moslima

parizske-slnko.jpg
Čo mám urobiť, aby sa môj život stal lepším? Aby som sa aj ja mohla občas zohriať na slnku. Slnko patrí všetkým, či nie? Svieti teda i pre mňa! Aj ja mám právo uchmatnúť si trochu zlatožltých lúčov a vdýchnuť do seba ich teplo...

Alica Eštoková sa čitateľom predstavila románmi  Eliza: Zvádzaj ma pomaly a  Cesta do Provensalska. Aj jej najnovší príbeh Parížske slnko: Zamilovala som sa do moslima sa odohráva striedavo na Slovensku a vo Francúzsku. Autorka sa v ňom zamýšľa, do akej miery nás v láske môže ovplyvniť rozdielnosť kultúr a farba pleti. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Príbeh o priateľstve a nádeji

vzkriesene-nadeje.jpg
​Spomínate si na knihu Rozlúčka s (ne)slobodou? Už vtedy jej autorka Dada Brezovská povedala, že "pri písaní som spolu s hrdinkami plakala, smiala sa, nenávidela, milovala a odpúšťala... Dúfam, že všetky tieto emócie budete pri čítaní cítiť a dostanú sa vám pod kožu, tak ako mne. Táto kniha mi zmenila život, dúfam, že nebudem jediná."

A mimoriadne silný je aj druhý jej príbeh Vzkriesené nádeje.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Musíme zostať spolu, tvrdí Jana Benková

musime-zostat-spolu.jpg
Už o mesiac vyjde nová Janka Benková Musíme zostať spolu... no dobre, nie UŽ, ale AŽ.
K
to to má ešte ten mesiac vydržať?:-)
Presne 11.apríla vyjde druhý príbeh novinárky Simony, s ktorou sme sa stretli v knižke Nájdem ťa, Oliver. Tá mala u čitateliek taký úspech, až si vyprosili pokračovanie :).

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Benková | Komentáre: 0

Neznámych nemiluj (Lucia Sasková)

neznamych-nemiluj.jpg
Spomínate si? Všetko sa to začalo v roku 2012, keď vyšla knižka Neznámych nemiluj. Útly, no mimoriadne silný príbeh, ktorý pre veľký úspech vychádza teraz v druhom vydaní.
Lucia Sasková je autorka bestsellerov Zlatokopka, Zlatokopka 2, Nebezpečná a Prostitútka. Patrí k najčítanejších slovenským autorkám a dokazuje to stále novými knihami.
Keďže mnohí sa nevedeli dostať k jej prvotine, vydavateľ prišiel s novým vydaním.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Lucia Sasková | Komentáre: 0

Kliatba Jany Pronskej v novom vydaní

kliatba.jpg
​Chladnokrvne obetovaná snúbenica, nemilosrdní dobyvatelia, milenka-čarodejnica a prekliatie. Jana Pronská je prvou dámou slovenskej historickej romance a práve jej vyšlo druhé vydanie mimoriadne obľúbenej knihy Kliatba. Tá bola trošku iná, ako jej dovtedajšie knihy, pretože pribudli prvky mystery. Presnejšie nesmrteľný hrdina...

Kliatba je strhujúci romantický príbeh, ktorý nás zavedie na Richnavský hrad (v knihe sa volá Čierny hrad).

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Pronská | Komentáre: 0

Kde je nádej, tam kvitne aj láska

jablonove-lasky.jpg
Je typický knihomoľ. Číta, kde sa len dá, a v jej žltom dome pod lesom nenájdete miestnosť bez kníh. Dve deti, sivá mačka a dokonca aj vlastné literárne postavy ju dennodenne presviedčajú o tom, že nezabudnuteľné príbehy sa odohrávajú aj v obyčajnej kuchyni.

Zuzana Široká najradšej trávi čas so svojimi deťmi na peších či bicyklových výletoch alebo na potulkách po Európe. Rada píše a vo vydavateľstve Ikar jej vyšli úspešné novely Šťastie na mňa spadlo z nebaTiene  bieleho orgovánu a Polámané krídla

Teraz pribudla ďalšia kniha, ktorá vás nadchne. Jabloňové lásky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Leto s Alexandrom

leto-s-alexandrom.jpg
Má bohatého otca, skvelé kamošky a najdokonalejšieho chalana pod slnkom.
Jednoducho perfektný život. A to má len 16 rokov.
Všetko kazí len jedna vec: Táňa si s mamou vôbec nerozumie.

Pôvodných slovenských young adult príbehov nemáme veľa. Silvia Demovičová je mladá slovenská autorka, o ktorej budeme ešte počuť. Jej Leto s Alexandrom je uveriteľné, pútavé, skvele napísané a odohráva sa na Slovensku. Hlavná hrdinka Táňa je gymnazistka, ktorá prechádza obdobím nechcených životných zmien. Pozrieme sa s ňou do Trnavy, Martina aj Starej Vsi. A zažijeme s ňou úžasné dobrodružstvá.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Slzy anjela (Darina Hamarová)

slzy-anjela.jpg
„Na láske je najúžasnejšie, že sa nedá kúpiť, ani predať. Láska sa nedá ani vymeniť. Pritom je taká ľahká, že keby si ju položil na lekárnické váhy, ich ručička by sa ani nepohla. Dokáže rozosmiať, aj rozplakať. Z lásky sa ľudia rodia, kvôli láske umierajú. Láska nepotrebuje krásne šaty, šperky, zlaté kreditné karty. Láska je o srdci... Roztrasú sa ti nohy, rozklepú kolená, potia sa ti dlane, srdce ide vyskočiť z hrude, zrýchli sa dych a zrazu človek dokáže písať básne, skladať piesne. Si Herkules aj Orfeus, prenášaš hory, staviaš mosty. No, len pre jednu osobu. Pre tú, bez ktorej nemôžeš žiť, bez ktorej si ako smädný v púšti alebo stroskotanec na pustom ostrove.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Darina Hamarová | Komentáre: 0

Viete, ako vonia jeho duša?

vona-tvojej-duse.jpg
„Písať pokračovanie románu bola pre mňa úplne nová skúsenosť a som za ňu nesmierne vďačná,“ tvrdí Marta Fartelová. „Priestor totiž nedostali len moji hrdinovia, ale aj ja. Mohla som lepšie vytvarovať ich charaktery, zamyslieť sa nad tým, ako veľmi minulosť ovplyvňuje našu budúcnosť, mala som možnosť ponoriť sa hlbšie, oveľa hlbšie...“

Ak si spomínate na román Život na pôžičku, alebo ste ho dokonca čítali, určite siahnite po voľnom pokračovaní.
Práve vyšlo s výstižným názvom Vôňa tvojej duše.
Ak vás niekto pustí tak blízko, že cítite, ako vonia jeho duša, dýchajte zhlboka...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »