Choď na obsah Choď na menu
 


Slovenské

Príspevky

Cudzinca nemiluj (Ivana Ondriová)

cudzinca-nemiluj.jpgUveríte chlapovi alebo sestre?

Tento príbeh sa môže stať aj vám. Žijete si pokojným životom, máte svoje plány, túžby a myslíte si, že viete o ľuďoch vo svojom okolí všetko. Alebo takmer všetko. No občas aj drobný detail, ukrývané tajomstvo, či nevypovedané slová dokážu zmeniť váš život od základov...

Ivana Ondriová má už na konte niekoľko kníh a jej novinka Cudzinca nemiluj ponúka opäť napätie, drámu i lásku.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 1

Punková princezná sa vracia (Dominika Ponechalová)

ponechal2.jpgSpomínate si na Punkovú princeznú?

Vyšla v roku 2008 a kniha sa stala bestsellerom. Jej autorka Dominika Ponechalová mala vtedy iba 16 rokov, stala sa objavom roka vydavateľstva Slovenský spisovateľ a do ich histórie sa zapísala ako najmladšia autorka.

Teraz sa po siedmich rokoch vracia s Punkovou princeznou.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Tajomstvo bábik (Denisa Martincová)

tajomstvo-babik.jpg
Sú ľudia, ktorí všetko okolo seba menia na popol.

Príbeh Tajomstvo bábik je o rodine, v ktorej takýto človek šikanoval každého jej člena...

Denisa Martincová si vybrala ťažkú tému, no dokázala o nej napísať noblesný a pútavý príbeh, ktorý vás určite zaujme.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 1

Čítanie na pokračovanie: Malinový sen

malinovy_sen.jpgKonečne sme sa dočkali ďalšej knihy Jany Benkovej!

"Moja novučká, veselá kniha na leto k sviežemu drinku alebo k rannej káve s názvom MALINOVÝ SEN v exkluzívnom prebale vyjde oveľa skôr, než sme predpokladali," prezrádza obľúbená autorka.

O čom jej nový román je?
A pridáme aj 2 úryvky, tak čítajte:

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Benková | Komentáre: 0

Šura (RECENZIA)

sura.jpgŠura je mladé dievča, ktorého svet je poetický, plný detailov, vôní, chutí a najmä snov. Často veľmi smutných snov a taktiež smutných vzťahov. 
Šura ako dievčatko sa nevie zmieriť s tým, že rybky „kamarátky“ končia ako večera na tanieri, Šura ako mladé dievča sa nevie zmieriť so životom v malomeste, napriek tomu, že na balkóne chová „kamarátky“ srnky. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Až čas ukáže (RECENZIA)

az-cas-ukaze.jpg

V živote nás nestretávajú len krásne a pozitívne zážitky, ale aj pády, náhody či sklamania. Každý sa občas ocitne v situácií, keď nevie, ako bude ďalej, každý sa občas ocitne na dne. Život je niekedy  aj krutý, no musíme bojovať. Musíte nastaviť svoje srdiečko tak, aby si verilo a dúfalo, že to bez  problémov zvládne. Život je krásny, keď sa riadite tým, čo hovorí vaše srdce, nie rozum.

Ako odhodlane, obetavo a vytrvalo bojovala hlavná hrdinka najnovšieho románu Až čas ukáže z pera Andrei Novosedlíkovej sa dozviete práve teraz.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

City bokom! (Mária Ďuranová)

city-bokom.jpgKonečne má všetko, po čom túžila

Občas musíte vo svojom živote urobiť radikálne zmeny, aby ste sa pohli ďalej...a najmä bližšie ku svojím snom a túžbam. Musíte začať na sebe pracovať, pretože nič nepríde samo a zadarmo. Presne v takej situácii sa ocitla redaktorka časopisu, ktorá nevyzerala najlepšie, no rozhodla sa zmeniť to. A každá zmena prináša nové možnosti, otvára obzory a stretávate nových ľudí. Potom je len na vás, ako si ustrážite svoj vlastný život... City bokom! tvrdí v novinke slovenská autorka Mária Ďuranová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Výhybky osudu (Slávka Koleničová)

vyhybky-osudu.jpgJe taká nemožná alebo je to jej osud?

Dá sa zvrátiť krutý osud? Existuje nejaký zázračný leukoplast na trápenia, ktoré nám prináša život? A najmä – dokážeme prehodiť výhybku a presmerovať osud na inú koľaj? 
„Možno nám nie je daný len jeden osud.... Možno ich máme viac a ostáva na nás, ktorý si vyberieme,“ píše v úvode novej knihy Výhybky osudu Slávka Koleničová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Návrat (Alica Bartková)

navrat.jpgNÁVRAT je príbeh o tom, čo nám môžu priniesť skutočné návraty...ale aj vziať.

Návrat v tejto knihe znamená návrat z USA do Anglicka, do rodného domu, k divadlu, k fotografovaniu, k otcovi, k pokračovaniu predchádzajúceho života a záverečnej smrti.

 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Freska v dome od Veroniky Šikulovej (RECENZIA)

V úvodnej poznámke autorka spresnila žánrový charakter knižky takto: 

freska-v-dome.jpg„Freska v dome sú eseje, črty, rozhovory, poviedky či spoviedky o literatúre, výtvarnom umení či hudbe, o konkrétnych ľuďoch, ktorí dnes patria alebo svojho času patrili aj do môjho života, a nielen tým, čo vytvorili.“ 

Prečo freska? Autorka si spomína, že ako dieťa sa chodila dívať do domu maliara Ľ. Kellenbergera na fresku, namaľovanú na „plafóne“. Čo bolo na nej, nespomína, ale jej knižka je naozaj freskou, teda celkom zloženým z drobných, pestrých častí rozličného zafarbenia. Napokon, je to evidentné už z citovanej žánrovej charakteristiky. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Doplácame v láske na prílišnú dôverčivosť? (RECENZIA)

dve-tvare-dvoch-muzov.jpgEva Dedinská (1980) má na konte už päť prozaických diel: Zmätok v srdci (2010), Až na dno (2011), Budem tvojimi očami (2012), Keď slzy liečia (2013), najnovší titul Dve tváre dvoch mužov vyšiel tento rok vo vydavateľstve Ikar v edícii Príbehy z kabelky.

Tému vzťahov a hľadania pravej lásky či vyrovnávania sa so životnými nástrahami tentoraz obohatila o prvky psychotrileru a detektívky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

S dvojkou v názve (RECENZIA)

perly-tej-druhej.jpg

Spisovateľka Martina Monošová (1972) priniesla nedávno čitateľom už ôsmy román Perly tej druhej (Marenčin PT 2014) a ako obvykle, opäť v ňom nájdeme niekoľko zaujímavých námetov.

V záplave spoločenských románov s prvkami romantiky sa snaží vždy priniesť niečo nové, iné, čím dáva najavo rešpekt voči sebe ako autorke i voči svojim fanúšikom.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Martina Monošová | Komentáre: 0

Pohodové čítanie nielen pre blondínky:-)

aj-blondinky-to-vedia.jpg„Toto je pohodové čítanie, pri ktorom sa dá nielen zamyslieť a poučiť, ale aj schuti zasmiať,“ odporúča novinku Aj blondínky to vedia speváčka Beáta Dubasová. Vtipné, milé a láskavé postrehy, ktoré pohladia každú ženskú dušu.

Ideálne čítanie do vlaku, do čakárne k lekárovi, alebo len tak si v nej listovať večer pred spaním.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

RECENZIA: Tajomstvo tvojho rodu

tajomstvo-tvojho-rodu.jpgAdriana Langová pracuje ako redaktorka časopisu Živé dejiny. Miluje záhady a kvôli skvelým článkom neváha prenocovať na tajomných miestach. Téma, ktorú si tentoraz vyberie, prevráti jej život hore nohami. Privedie ju na miesto, kde prestane rozumieť samej sebe, kde ju klamú všetky zmysly a kde netuší, čo je sen a čo skutočnosť. Ako to, že pozná reč, ktorá jej má byť cudzia? Kto je ten nevšedný muž, čo žije na tajuplnom hrade v horách? A prečo ju tak neodolateľne priťahuje? Akoby to nestačilo, Adriana sa zamotá do príbehu starého rodu a vôbec netuší, že je ohrozený jej život. A nielen ten jej... 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

RECENZIA: Krvavý erb

krvavy-erb.jpgKým predošlý román Jany Pronskej Kliatba obsahoval aj mysteriózne prvky, jej kniha Krvavý erb sa vracia späť k čistej historickej romantike.

Za základ stredovekého príbehu si berie skutočnú udalosť – pokus o zabitie kráľa Karola Róberta z Anjou a jeho manželky. Veľmož Felicián Zach vzal do rúk meč, aby pomstil zneuctenie jeho dcéry Kláry. Autoritatívny kráľ však potrestal Zachov rod do tretieho kolena – celá jeho rodina mala byť popravená, zbavená práv i majetkov...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Pronská | Komentáre: 0

RECENZIA: Dve tváre dvoch mužov

dve-tvare-dvoch-muzov.jpgPredstavte si, že sa jedného dňa preberiete v posteli v cudzej miestnosti a máte spútané ruky. V hlave vám blikajú otázniky, ale vy neviete nájsť správne odpovede.
Čo sa stalo? Kde ste?  Kto vás uniesol? A prečo?
Veď ste len obyčajná šedá myška, pohltená povinnosťami v práci a starostlivosťou o svoje dve dcérky. V rukách cítite bodavú bolesť, ste celá obalená strachom a omámený mozog nevie triezvo uvažovať.

Bojujete s myšlienkami na svoje deti a zvádzate boj o vlastnú existenciu...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Životom nekráčam sama (Darina Hamarová)

zivotom-nekracam-sama.jpg„Sú chvíle, keď si myslíte, že už hlbšie padnúť nemôžete, že už nevstanete, že je všetkému koniec. A potom sú chvíle, keď vám zrazu osud dá druhú šancu, postavíte sa opäť na štartovú čiaru a je len a len na vás, ako tú šancu využijete.“ Áno, prehrávať môžete, no prehrať nie. Dokazuje to aj novinka obľúbenej slovenskej autorky Dariny Hamaroveh Životom nekráčam sama.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

RECENZIA: Perly tej druhej

perly-tej-druhej.jpgKeď sa Adela a Richard pár rokov po škole znovu náhodne stretnú, vzplanie medzi nimi nečakane prudká vášeň. Adela pochopí, že Richard vždy bol a navždy bude jej druhá polovica, že obaja iba potrebovali dozrieť. Nadšená svojou staronovou láskou, necháva voľný priebeh svojim emóciám. Až neskoro zistí, že Richard už nie je voľný. Vtedy ho už nedokáže opustiť a postupne sa zmieruje s úlohou „tej druhej“...
Vzdá sa navonok nezávislá a rozhodná Adela milostného puta, ktoré jej vlastne iba ničí život? Dokáže opustiť ženatého milenca, aby po rokoch tajeného vzťahu konečne zmenila svoj osud?

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Martina Monošová | Komentáre: 0

RECENZIA: Odsúdená pre život (Soňa Rebrová)

odsudena-pre-zivot.jpgKeď sa povie vojna, väčšina z nás si predstaví vojakov, zbrane a straty na životoch. Ale vojna, to sú aj osudy žien, ktoré museli prežiť bez mužov. Žien, na pleciach ktorých ostala starosť o rodinu, jedlo, prežitie. A boli to práve ženy, ktoré po vojne budovali celé mestá a snažili sa dať do poriadku to, čo vojna napáchala.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Čo sa stalo v Dome anjelov (Marta Gergelyová)

co-sa-stalo-v-dome-anjelov.jpgSpomínate si ešte na knihu Most nad riekou Liffey o slovensko-írskom páre a mrazivom tajomstve? Autorka Marta Gergelyová vie písať pútavo, vystihnúť postavy a niekedy nezvyčajné vzťahy a situácie. Aj jej novinka Čo sa stalo v Dome anjelov je príbehom o láske, vášni, nenaplnených túžbach a nevyspytateľnej ľudskej povahe. A opäť nechýba tajomstvo, ktoré dokáže ovplyvniť ľudské osudy...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Čo to bude? (Táňa Keleová-Vasilková)

co-to-bude.jpgHoci sa nový príbeh Táni Keleovej-Vasilkovej začína pohrebom Márie, s ktorou má Peter malú dcérku Sáru a množstvo nedokončených plánov a nesplnených snov...nie je to smutný príbeh. Je to rozprávanie predovšetkým o láske, súdržnosti priateliek, vzájomnej pomoci v rodine i mimo nej. Keď začnete čítať Táninu novinku, nebudete môcť prestať, pretože osud Jany a jej dcérky Zorky, ako aj Petra a jeho trojročnej dcérky Sáry vás pohltia...budete chcieť vedieť, ako sa s nenávidenou svokrou vysporiada Janina kamarátka Kamila...prečo sa fiflena pani Fialová vráti do Janinho kaderníctva so stiahnutým chvostom...ale aj to, čo je zač nový Zorkin priateľ.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Táňa Keleová - Vasilková | Komentáre: 1

Rytierova česť (Jana Pronská)

pronskarytier.jpgJe to prvá dáma slovenskej historickej romance a už ôsmimi knihami to aj dokázala. Deviaty román obľúbenej autorky Jany Pronskej ponúka strhujúci príbeh zo stredovekého Slovenska, plný lásky, zrady, pomsty a intríg.

Jeho písanie však nebolo také priamočiare, ako býva zvykom a ani názov knihy sa nerodil ľahko. Ale to už vám prezradí samotná autorka, takže čítajte ďalej.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Pronská | Komentáre: 2

Zvláštny príbeh (Katarína Gillerová)

zvlastny-pribeh.jpgObľúbená K.Gillerová a jej Zvláštny príbeh

K.Gillerová patrí medzi najobľúbenejšie slovenské autorky a každú jej novú knihu čitateľky netrpezlivo očakávajú. V decembri vyšla už dvanásta kniha, ktorá opäť prekvapí. Asi sa zhodneme, že nie každý dokáže prehryznúť, že je prehliadaný, hoci si zaslúži pozornosť a robí veľa pre iných. Niekedy proste pohár pretečie a vy sa rozhodnete konať. Odídete, zariadite si vlastný život podľa seba a nebudete žiť iba pre iných. Pretože tak to donekonečna nejde...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Katarína Gillerová | Komentáre: 1

Vyhorená dúha (Mária Mikitová Janošková)

vyhorena-duha.jpgJe ako časovaná bomba.

Kaja je frustrovaná manželka dobre zarábajúceho muža, no ich vzťah je v ohrození. Áno, spočiatku to vyzeralo, akoby z plátna kín zostúpili tí najkladnejší hrdinovia toho najtuctovejšieho romantického filmu. Zniesol by jej aj modré z neba, bola šťastná a z vďačnosti ochotná postarať sa mu o syna, hoci nebol jej vlastný... Dočasný happyend postupne vyprchal v každodennej rutine: zarobiť financie na existenciu, vychovať syna a splodiť ďalšieho drobca. Tentoraz vlastného...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Čo sa stalo v dome anjelov

co-sa-stalo-v-dome-anjelov.jpgMarta Gergelyová

Čo sa stalo v dome anjelov

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Malá doba ľadová

mala-doba-ladova.jpg

 Tamara Heribanová

Malá doba ľadová

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Slzy predaných dievčat

slzy-predanych-dievcat.jpg

 Monika Wurm

Slzy predaných dievčat

Tip na čítanie a nový slovenský bestseller

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Na vlásku

 

laska-na-vlasku.jpg

Mariana Čengel Solčanská

Na vlásku

Konečne po dllllhom čase slovenská filmová rozprávka a k nej kniha :) 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Dievča s maskou

 

dievca-s-maskou.jpg

Jana Šulková

Dievča s maskou

 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 1

Peniaze sú všetko

duranovapeniaze.jpg

 Mária Ďuranová

Peniaze sú všetko

Tip na čítanie

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »