Choď na obsah Choď na menu
 


Slovenské

Rubriky

Slovenskí autori

Príspevkov: 0

Príspevky

19 príbehov z karantény

celkom-neobycajne.jpg
Poetka Mirka Ábelová, vedec Pavol Čekan, speváčka Jana Kirschner, manažér Mário Gešvantner, hokejista Dominik Graňák, spisovateľka Monika Kompaníková, horolezec Peter Hámor, či spoluzakladateľ softvérovej firmy Šimon Šicko.

19 príbehov z karantény. Zbierka jedinečných výpovedí o tom, ako sa známe osobnosti i obyčajní ľudia vyrovnávali s jarným lockdownom.
Celkom (ne)Obyčajné Veci Izolovanej Doby. COVID-19 príbehov...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Aprílové slnko Katky Gillerovej v novom vydaní

aprilove-slnko.jpg
Príbeh dvoch priateliek, ktoré majú rozdielne osudy a životy. A tie sú niekedy ako aprílové počasie – premenlivé, nečakané. „Áno, názov Aprílové slnko je prirovnanie k premenlivosti v živote - ako aprílové počasie, keď slniečko raz krásne svieti a je nám fajn a vzápätí sa nečakane schová za mraky a spustí sa dážď,“ vysvetľuje Katka Gillerová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Keleová-Vasilková: Sama som bola na ne zvedavá

manzelky-po-rokoch.jpg
Život prináša veľa možností a ona sa rozhodla využiť každú, ktorú jej ponúkne. A ak bude v svojich ponukách lakomý, nejakú si vymyslím, uzavrie tok svojich myšlienok, keď si sadá k ľahkému obedu.

Ideálna oddychovka na víkend, keď sa zababušíte pod deku ku kozubu, dáte si teplý čaj a čítate, popíjate... A po dočítaní možno budete mať rovnaký pocit ako my: užívajme si život tu a teraz. Naplno, každý okamih, lebo sa to môže behom jedinej sekundy zmeniť...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Prešporské srdce od Michala Slaničku

presporske-srdce.jpg
Slovenský moderátor a autor Michal Slanička opäť prekvapil...a veľmi príjemne. Vo svojej štvrtej knihe Prešporské srdce skombinoval historické fakty a fantáziu do krásneho príbehu, ktorý poteší každú čitateľku ľúbostných románov. Síce smutný príbeh, no úžasne odkrýva tajomstvá dvoch rodín a vy krôčik po krôčiku  odhaľujete ich tajomstvá, trápenie i radosti, súčasnosť i minulosť...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Právo na lásku (Jana Pronská)

pravo-na-lasku.jpg
​„Legenda o nemilosrdnom pánovi Blatnice ma inšpirovala k napísaniu tohto nového príbehu. Ale aj stredoveké Právo prvého - prior tempore- prior iure - s ktorým sa šľachta na súdoch domáhala svojich výsad a ktoré obsiahlo všetko: právo prvého dediť, právo prvého vlastniť, právo prvej noci, právo manžela a právo rozhodovať o svojich potomkoch a dedičoch...“ približuje vznik novej knihy Janka Pronská.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Vysníval som si ťa (Mária Hamzová)

vysnival-som-si-ta.jpg
V jej správe… bola celá jej radosť, pýcha, spokojnosť, šťastie… a zároveň celá moja bolesť. Nikdy ma to neprejde, nikdy na to nezabudnem. Ani na to, ako ma manžel podviedol a opustil preto, lebo jeho milenka čakala dieťa. A ako som sa prednedávnom dozvedela, že majú už aj druhé. Svoju rodinu mi pred pár týždňami na prechádzke rovno predstavil… pochválil sa… žiaril šťastím a hrdosťou… a mňa to nesmierne ponížilo. A znova ranilo...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Modlitba za krutých (Andrea Rimová)

modlitba-za-krutych.jpg
Rodáčka z Medzilaboriec a autorka temnej romantiky. Aj tak poznáme mnohé Andreu Rimovú, ktorej vyšla nová kniha. Už dvanásta.
Volá sa Modlitba za krutých a hlavná hrdinka Laura miluje farby. V pestrofarebnom svete sa cíti najlepšie a umenie jej pomáha prekonávať aj tie najťažšie údely osudu. Niekedy nám život kladie množstvo prekážok, hádže polená pod nohy, chystá nástrahy...a je dobré, ak máme čosi, čo nás nabíja energiou a pomáha nám postupovať vpred.
Presne také čosi našla Laura...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Vychutnajte si Dámsku jazda na dno duše

damska-jazda-na-dno-duse.jpg
Ponorte sa do vĺn Čierneho mora a naplno si užite pestrofarebnú letnú bláznivú jazdu Zory a Táne, zabalenú do láskavého humoru a previazanú nádejou.
Táňa je šoférka a Zora tá, čo potrebuje vypnúť. Mala manžela, porodila vytúženého syna, spoločnej firme sa darilo, roboty pribúdalo, firma sa rozrastala, stresy narastali, voľný čas sa stenčoval. Výsledok?
„Pred pár rokmi som zistila, že už nevládzem. Akosi mi ubúdali sily, do toho zomreli rodičia, muž sa mi odcudzil, syn odsťahoval. A k tomu pribudla choroba – skleróza multiplex.
A tak je načase oddýchnuť si, zabudnúť, užiť si život naplno...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Podarí sa jej zahojiť zlomené srdce?

privela-tajomstiev.jpg
„Toto je príbeh o tom, ako do nášho života niekedy až osudovo zasahujú bežné náhody. Niekedy sme o veciach presvedčení, že sú navždy a pritom stačí malá náhody, aby sa to otočilo o stoosemdesiat stupňov,“ tvrdí Katarína Gillerová o svojej novinke Priveľa tajomstiev.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Skutočný príbeh Červená veža smrti (Marta Fartelová)

cervena-veza-smrti.jpg
„A čo chceš robiť?“ spýtala sa a ani sa nepokúšala schovať urazený tón v hlase.
„Žiť,“ odvetil jednoducho. „Žiť dobrý život, tak ako sa o to už roky pokúšam. Starať sa o rodinu, pracovať, modliť sa, pomáhať deťom, ľúbiť svoju ženu, opravovať topánky, dorábať víno, chovať zajace... Len tak jednoducho žiť. Som obyčajný človek, s obyčajným životom, a tak to aj zostane.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Netopierka (Michaela Ella Hajduková)

netopierka.jpg
Michaela Ella Hajduková vie poriadne prekvapiť. Jej autorský záber je naozaj široký a či už ste si obľúbili jej „vojnové“ príbehy ako Berlínske hviezdy, Zlatovlásska...alebo nadprirodzené Draculova žena, Rekviem pre anjela, Démonov anjel...prípadne s nádychom fantasy a sci-fi Nájdem ťa v čase.
Tentoraz je to young adult rocková Netopierka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Maroš Molnár a jeho 150 cvikov, ako byť FIT

gauc-alebo-stastie.jpg
Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom.
Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie, aby pohodlných postavil z gaučov, kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Lucia Sasková a jej nový príbeh Unesená

unesena1.jpg
„Niekedy som až príliš naviazaná na svoje hrdinky, čo je asi normálne, ak sa autor prepojí so svojím príbehom. Ale je pravda, že občas až priveľmi prežívam s nimi bolesti, trápenia. Premýšľam spolu s nimi, snažím sa na svet pozerať ich očami a dávam si otázky, čo by robili, ako by reagovali, konali... a to je dosť vyčerpávajúce,“ prezrádza Lucia Sasková na margo nového príbehu Unesená.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Príbeh, ktorý pohladí na duši všetky nešťastné ženy

dokonaly-manzel.jpg
Adriana Macháčová píše o komplikovaných medziľudských vzťahoch. Jej knihy sa čítajú dobre, ľahko, sú skvele napísané...no nie vždy sú to selanky plné vášne či romantiky. Práve naopak. Vždy sa snaží vložiť do príbeh nejaký problém, s ktorým sa stretávame všetci. Či už ide o ľúbostné trojuholníky, rozchody alebo nenaplnené lásky.

Zbieram príbehy okolo seba, nevylepšujem ich, neprekrúcam ani nekorením. Pravda býva dostatočne dramatická. Niekedy ma inšpiruje postava, inokedy zápletka alebo zvrat, ktorý sa udeje v živote ľudí,“ dodáva Adriana.
A teraz má novinku Dokonalý manžel.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

PREČO JA? Nový príbeh od Andrey Coddington

preco-ja.jpg
​Andrea Coddington, autorka bestsellerov ako Židovka, Mal to byť pekný život, Jozef Bednárik, či Toto je môj život, má novinku – príbeh Prečo ja? založený na skutočnosti.

Hlavná hrdinka Saša je v manželstve nešťastná. Dusí v sebe odpor k vlastnému mužovi, no napriek všetkému vo vzťahu zotrváva, veď navonok sa niet na čo sťažovať.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Lóža temnoty. Triler dvoch slovenských autoriek

loza-temnoty.jpg
Dve slovenské autorky – Veronika Bošková a Katarína Mayer – ich napínavý príbeh v štýle Dana Browna. Plný hádaniek, kódov a temného tajomstva.
Vychutnajte si novinku Lóža temnoty. Odohráva sa v Bratislave, v známych aj menej známych zákutiach, ktorými budete bežať spolu s hlavnými hrdinami.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

3 obľúbené slovenské autorky a ich novinky

trojka.jpg
Máte rady slovenské autorky? Našťastie ich máme čoraz viac a mnohé naše obľúbené prichádzajú s novinkami, takže je čo čítať :-) Napríklad Bojničanka Vanda Rozenbergová, od ktorej sme si obľúbili Tri smrtky sa plavia, Muž z jamy a deti z lásky, či Slobodu bažantom. Teraz má novinku Spoločný nočný mier.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Prázdne duše (Ivana Ondriová)

titulka-prazdne-duse.jpg
Ivana Ondriová vie písať romány pre ženy, aj mrazivé trilery, napínavé príbehy. Jeden taký ponúka – práve jej vyšla novinka Prázdne duše. Doslova počuť kroky štedrého strýka Johnyho, vlastne Jana, ktorý dvom sestrám zmenil navždy život. Je temná noc, na krku cítite teplý dych, po chrbte vám behajú zimomriavky...a hoci ste si mysleli, že je všetko za vami, opäť sa to vracia. Nemilosrdne a naliehavo. Pretože na desivú minulosť sa nezabúda...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Krajina, kde je meradlom úspechu krása!

krajina-krasnych-ludi.jpg
​Na dvoch paralelných príbehoch, ktoré sa v závere stretnú totiž sledujeme vývoj tých istých hodnôt, raz v slobode, potom zasa v neslobode.  Niekedy si môžeme vybrať, ktorou cestou vykročíme, a vieme sa rozhodovať slobodne... inokedy nám to však nie je dopriate. Niekedy proste niet na výber.

„Krajina krásnych ľudí je pre mňa príbehom o slobode a neslobode,“ tvrdí bývalá premiérka, profesorka Iveta Radičová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Na úteku. Novinka slovenskej autorky Michaly Ries

na-uteku.jpg
„Príbeh Na úteku nie je o klasickom milostnom trojuholníku, ale viac sa zameriavam na vnútorné prežívanie postáv a na to, ako sa dokážu vyrovnať s neželanou príťažlivosťou, ktorú k sebe cítia,“ tvrdí autorka Michala Ries o svojej novinke Na úteku.

Je to príbeh nielen o láske a vzťahoch, ale aj o vyrovnávaní sa so stratou a o tom, že tie najťažšie zápasy sa často odohrávajú v našom vnútri.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Nová kniha poviedok slovenskej autorky. Mimóza

mimoza.jpg
Nemilovala som ho. Vlastne som ho nikdy nemilovala. Bol ku mne milý, pozorný, staral sa o mňa a páčil sa aj mojej rodine a kamarátom. Perspektívny manžel. A bola som si istá, že ma miluje. To jediné ma bolelo. Nechcela som ho zraniť. Fabián bol dobrý chlap, ale nebola to láska a ja som chcela viac. Viac súznenia duší a tiel. Viac vášne, náhodných dotykov, viac nehy. Zaspal. Vyzeral tak nevinne, s rozochvenými mihalnicami, otvorenými ústami, v ich kútiku sa leskla slina. Pohladila som ho po líci. Rozhodla som sa. Zajtra sa vraciame do Mníchova. Potom to už pôjde rýchlo.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

V rukách nepriateľa (Kristína Brestenská)

v-rukach-nepriatela.jpg
​Svojimi sýtočervenými vlasmi, čarovnými modrými očami, srdcovitou tvárou a jemnými pehami zatienila každú inú ženu, ktorá sa ocitla na nádvorí. Dokonca i krása jeho sestier sa mu vedľa tej jej zdala odrazu nevýrazná. Často sa im stretli oči počas toho, ako na nádvorie prúdili hostia, a nedokázali sa od seba odlúčiť. V tých jej bola stále neha a azda aj… láska. Ona ešte netušila…

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Riskantná hra. Šteklivý príbeh Martiny Jakubovej

riskantna-hra.jpg
Dotyky vášne, P.S.: Hľadám chlapa a Líštička. 3 knihy Martiny Jakubovej, ktorá si už našla množstvo fanúšikov. Tí si teraz môžu vychutnať ďalšiu jej knihu. Šteklivý príbeh o osudovej jazde Sáry s názvom Riskantná hra.

Hlavná hrdinka Sára má pocit, že jej život pod nohy hádže iba poškodené exempláre a ona vždy skončí so zlomeným srdcom. Z posledného vzťahu vyviazne ešte horšie. Oklamaná, bez práce, strechy nad hlavou a s pár eurami na účte...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Démonov anjel (Michaela Ella Hajduková)

demonov-anjel.jpg
„Na počiatku oboch častí stál spisovateľ Sylvain Reynard so svojou sériou Hriešne odtiene vášne a následne Temná Raven,“ spomína si Michaela Ella Hajduková. „Neskutočným spôsobom sa mi príbeh odohrávajúci sa v Taliansku usadil v hlave a v tej dobe som uvažovala nad tým, že to je presne ten štýl knihy, príbehu, ktorý je mojím snom napísať.“

Motalo sa jej v mysli a nechcelo odísť, až kým nezačala uvažovať, akú nadprirodzenú bytosť by mohla dať do popredia. A keď sa rozhodla pre inkuba - ostatné šlo samo.
Po Rekviem pre anjela vychádza pokračovanie s názvom Démonov anjel.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Konečne sa rozhodni (Katarína Gillerová)

konecne-sa-rozhodni.jpg
Každý mail bol takmer rovnaký. V každom sa opakovali slová, ktoré by ma ešte pred pár rokmi vyniesli do nebies.
Od muža, ktorý mi ich napísal, som ich nikdy nepočula. A teraz tu svietili a vyrážali mi dych svojou naliehavosťou. Stále rovnaké slová:
„Ľúbim ťa, ľúbim ťa, ozvi sa, prosím!“

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Cudzinec. Slovenská novinka z pera Pala Božíka

cudzinec.jpg
​Spevák Peter Nagy o tejto knihe tvrdí: „Je to príjemné prekvapenie. Autorov knižný debut a pritom zaujímavý, neokukaný príbeh s nezvyčajným a nečakaným prepojením hlavných hrdinov v čase. Cudzinec je pútavá knižka a vďaka autorovmu doslova milostnému vzťahu k novému domovu má kniha „nórsky" pokoj.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Chcem ťa vidieť...

krasny-zivot-tucniakov.jpg
​Cítim, že to, čo ťa trápi, je túžba po láske. Takej, ktorá nezraňuje. Takej, akú si v skutočnom svete nenašla. Lenže ťa sklamem. Láska sa nedá nájsť medzi riadkami. Nevystupuje na veľkých scénach. Láska sedí v publiku medzi dvoma ošúchanými stoličkami, dvoma obyčajnými ľuďmi. Skrýva sa v letmých dotykoch, pohľadoch bez slov, drobných, starostlivých gestách a v každodennej rutine. Knihy sú o veľkých scénach a láska je biele miesto po poslednom riadku.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Slovenských 50 odtieňov...nenechajte si ich ujsť!

zakon-pritazlivosti.jpg
Nový pikantný, šteklivý, iskrivý a slovenský. Taký je Zákon príťažlivosti, ktorý vychádza vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ. A milé dámy, budete prekvapené. Dokazuje, že láska prichádza, keď ju najmenej čakáme...

Ona je sama v cudzom meste a sníva svoj veľký sen.
On je vo svojom meste a rozhodne nie je sám. Žije si svoje veľké hriechy...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Láska a česť Jany Pronskej v novom vydaní

laska-a-cest.jpg
Jana Pronská doteraz napísala osemnásť kníh. Tretia z nich, strhujúci ľúbostný príbeh s historickým pozadím, odohrávajúci sa na stredovekom Slovensku, vychádza v novom vydaní s ešte krajšou obálkou.
Láska a česť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Láska si nevyberá (Katarína Gillerová)

laska-si-nevybera.jpg
​Jedna z jej najobľúbenejších kníh. Veľký hit, ktorý vychádza už v 3.vydaní, s novou obálkou. Láska si nevyberá od Kataríny Gillerovej.
Príbeh o tom, že každý z nás sa môže zaľúbiť do toho nesprávneho. A m
ožno to ani netušíme, dlho prehliadame, skrývame si pred tým oči... Láska nám proste zvykne vtrhnúť do života znenazdajky. Nepýta si povolenie a neprináša vždy len šťastie. Jednoducho, láska si nevyberá...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »