Choď na obsah Choď na menu
 


Démonov anjel (Michaela Ella Hajduková)

demonov-anjel.jpg
„Na počiatku oboch častí stál spisovateľ Sylvain Reynard so svojou sériou Hriešne odtiene vášne a následne Temná Raven,“ spomína si Michaela Ella Hajduková. „Neskutočným spôsobom sa mi príbeh odohrávajúci sa v Taliansku usadil v hlave a v tej dobe som uvažovala nad tým, že to je presne ten štýl knihy, príbehu, ktorý je mojím snom napísať.“

Motalo sa jej v mysli a nechcelo odísť, až kým nezačala uvažovať, akú nadprirodzenú bytosť by mohla dať do popredia. A keď sa rozhodla pre inkuba - ostatné šlo samo.
Po Rekviem pre anjela vychádza pokračovanie s názvom Démonov anjel.

 

Nekonečný život je pre Amadea po náhlom odchode jeho lásky len trápením. Návrat Alessandry však zmení úplne všetko. Amadeo si vyberá strastiplnú cestu, pričom netuší, že svoju lásku si berie so sebou. Jeho púť vedie prvou svetovou vojnou, ale aj bohémskym Parížom, svetom bohatých i chudobných.

Ich svety sú však rozdielne ako svetlo a tma. Dokážu k sebe nájsť cestu, ktorú kedysi stratili? Je to vôbec možné? Ich láska sa zdá byť nemožnejšia ako kedysi a tajný a zakázaný vzťah je zatiaľ jediným východiskom.

Krásne zlo navyše nespí a uzurpuje si právo na všetko, čo bolo kedysi jeho. Pokojným svetom zadujú temné vetry a ten Alessandrin môže naveky skončiť v troskách. Spejú Alessandrin svet i jej láska k zániku?

 

 

V  historickej časti čaká Amadea bolestivá cesta v čase, pričom netuší, že aj Alessandra si tú cestu s ním vybrala dobrovoľne. Okúsia prvú svetovú vojnu i jej pritvrdé následky, či temnotu parížskych ulíc v súčasnosti.
Parížsky príbeh je čosi ako  ukončenie udalostí z knihy Rekviem pre anjela, ktoré ich oboch bolestivo poznačili a ktoré ostali otvorené, lebo Alessandrin život vyhasol pri nehode.

K slovu sa dostanú aj ilúzie, či nočné mory, čitateľ si naplno vychutná nebeský svet, v ktorom žije Alessandra aj jej poslanie. Aj diabolský, v ktorom žije Amadeo a v istom okamihu sa tie svety prepoja. Alessandra bude mať čo robiť, aby uchránila vlastnú dušu pred krásnym zlom.

„Ohrození sú obaja, lebo stoja na silných stranách a ani jedna sa nezmieri s tým, aby o nich prišla. Tá temná použije všetky zbrane na to, aby Alessandru dostala k sebe. Navyše v hre už nie je "obyčajná" smrť s druhým brehom - obom hrozí úplný Zánik,“ dodáva autorka Michaela Ella Hajduková o knihe Démonov anjel.